MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zgłoś swoją firmę do konkursu European Start-up Challenge i zaprezentuj się w Spodku. European Start-Up Days 14 i 15 maja 2019

Katarzyna Pachelska
Fot. marzena bugała-azarko
European Start-up Days odbędą się 14 i 15 maja 2019 r. w Katowicach, jako wydarzenie towarzyszące Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu. Do 31 marca można zgłosić się do konkursu European Start-up Challenge

European Start-up Days to wydarzenie łączące start-upy i korporacje oraz organizacje wsparcia biznesu. Celem imprezy jest integracja środowiska młodych przedsiębiorców z ekspertami, prezesami dużych spółek, inwestorami i odnoszącymi sukcesy biznesmenami, którzy będą obecni na Europejskim Kongresie Gospodarczym (EEC).

Debata o nowych mediach na European Start-Up Days 2018:

Cyfryzacja w świecie mediów. Debata na European Start-Up Day...

Finał konkursu w czasie European Start-Up Days

Konkurs European Start-up Challenge daje możliwość zaprezentowania swojego pomysłu przed gośćmi EEC, czyli okazję do pozyskania partnera biznesowego spośród tysięcy przedsiębiorców gotowych inwestować w innowacyjne pomysły. To główne założenie konkursu Start-up Challenge, którego finał nastąpi podczas zaplanowanych na 14 i 15 maja 2019 r. European Start-up Days.

- Pierwszy na drodze do sukcesu jest pomysł - mówi Wojciech Kuśpik, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego, prezes Grupy PTWP. 
- Wychodząc z tego założenia, chcemy wspierać projekty, które mając zastosowanie w życiu codziennym lub praktyce biznesowej, mogą poprawić nasze życie, dostęp do edukacji, diagnostykę, leczenie, a także procesy w firmie czy spędzanie czasu wolnego. Dotychczasowe edycje konkursu European Start-up Challenge pokazały, jak ekscytujące pomysły generują młode, nieznane szerszej branży, firmy. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy wierzą w swój pomysł i chcą przyciągnąć rozwinięte już firmy czy fundusze inwestycyjne - dodaje Kuśpik.

Do European Start-up Challenge mogą aplikować start-upy, które nie funkcjonują na rynku dłużej niż pięć lat i mają na koncie innowacyjny produkt, technologię, model biznesowy lub zoptymalizowany istniejący proces w jednej z sześciu kategorii branżowych konkursu:

  1. new industry (przemysł 4.0, robotyka, automatyzacja, systemy produkcji, nowe materiały, przemysł kosmiczny),
  2. environment (ochrona środowiska: technologie dla klimatu, ekologiczne uprawy, smart energy, wykorzystanie surowców, przetwórstwo odpadów),
  3. tradition & modernity (przemysł tradycyjny, energetyka, telekomunikacja, transport, budownictwo),
  4. health & biotechnology (medycyna, zdrowie, technologie medyczne, farmacja, biotechnologia),
  5. business processes (zarządzanie, analityka, ICT, cyberbezpieczeństwo, logistyka, HR),
  6. client & lifestyle (handel, customer experience, e-commerce, fintech, edutech, gaming, sport, przemysł czasu wolnego).

Wystąpienia, dyskusje i warsztaty

Autorzy 100 najciekawszych projektów zgłoszonych do konkursu Start-up Challenge zaprezentują swoje pomysły na biznes na specjalnie przygotowanych stoiskach tworzących Scale-up Alley European Start-up Days. Kreatorzy 18 najlepszych idei wystąpią na scenach prezentacyjnych EEC w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz przed uczestnikami European Start-up Days w Spodku.

Zainteresowani udziałem mogą zgłaszać swoje start-upy poprzez formularz dostępny pod adresem: http://www.estartupdays.eu/2019/pl/start-up-challenge/401/

Spośród finalistów edycji konkursu w 2018 r., jury wybrało i nagrodziło m.in.: technologię syntezy polimerów przewodzących, laserowy monitoring konstrukcji dachu, przenośne laboratorium znajdujące się na chipie; rozwiązanie umożliwiające komercyjne przetwarzanie pod ciśnieniem atmosferycznym odpadów z tworzyw sztucznych na całkowicie rafinowany olej napędowy i frakcje benzyny; interaktywne lustra oraz wirtualne przymierzalnie i oprogramowanie do monitoringu półek sklepowych w czasie rzeczywistym.

European Start-up Days to także inspirujące wystąpienia i dyskusje i warsztaty. Wśród tematów imprezy znajdą się m.in.: blockchain w gospodarce, sztuczna inteligencja, automaty, roboty, coboty, the future of the market - nowy konsument, digital marketing, e-sport w gospodarce, branża fintechowa - blaski i cienie, polska scena start-upowa, oblicza nowych technologii medycznych - szanse i wyzwania.

Jak wykorzystać fundusze europejskie? DEBATA DZ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo