Zgłoś swoją szkołę do programu "Finansoaktywni". Wygraj...

  Zgłoś swoją szkołę do programu "Finansoaktywni". Wygraj wycieczkę do Warszawy i spotkanie z Youtuberem Kamilem „Kaluchem” Kalińskim

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rozpoczyna się IV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni”

  Rozpoczyna się IV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni” ©Materiały prasowe

  Rozpoczyna się IV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni”. „Finansoaktywni” to program edukacyjny skierowany do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Misja tegorocznej edycji programu brzmi: „Budżet. Ogarniamy wydatki”. Ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od rodzinnego po budżet państwa – oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszej okolicy. Uczestnicy będą mogli wygrać wycieczkę do Warszawy, podczas której spotkają się m.in. z Youtuberem Kamilem „Kaluchem” Kalińskim.
  Rozpoczyna się IV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni”

  Rozpoczyna się IV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni” ©Materiały prasowe

  To już czwarta edycja programu Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni”. Trzy poprzednie odsłony projektu (2015 – Misja: Podatki, 2016 – Misja: Budżet, 2017 – Misja: Uczciwie płacę podatki) udowodniły, że uczniowie chętnie angażują się w tego typu projekty oraz są zainteresowani tematyką finansów. W ciągu 3 lat program dotarł do blisko 1,5 tys. szkół, czyli do co piątego gimnazjum w Polsce. Ponadto kilkuset nauczycieli pobrało materiały ze strony internetowej projektu.

  racę konkursową należy zgłosić do dnia 11 maja 2018 r. na stronie Programu finansoaktywni.pl w dedykowanym do tego elektronicznym Formularzu Konkursowym.

  Tegoroczna misja koncentruje się znaczeniu budżetu – od rodzinnego po budżet państwa oraz na tym w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszej okolicy. Na podstawie materiałów dydaktycznych przygotowanych przez specjalistów uczniowie dowiedzą się co to jest budżet, jakie są jego rodzaje i skąd się bierze. Zdobędą równocześnie podstawową wiedzę o zarządzaniu finansami oraz poznają związek między płaceniem podatków, a jakością usług, z których wszyscy na co dzień korzystamy np. szkolnictwa i obiektów sportowych, opieki zdrowotnej, infrastruktury drogowej, bezpieczeństwa. Poznają też bliżej budżet partycypacyjny. Dowiedzą się jak powstaje oraz w jaki sposób mogą wpływać na inwestycje w sąsiedztwie. Podpowiemy im, kto i w jaki sposób może zgłaszać swoje pomysły oraz jak przebiega proces ich wyboru.

  Zadaniem uczestników będzie przygotowanie projektu inwestycji o wartości maksymalnie 100 tys. zł oraz jego wypromowanie w szkole np. przez wydanie gazetki, audycję w radiowęźle czy stworzenie grupy poparcia w mediach społecznościowych. Zwycięży aż 10 zespołów, które przygotują najciekawsze pomysły. Nagrodą dla nich jest dwudniowa wycieczka do Warszawy oraz nowoczesne drony, zaś nauczyciele – ich opiekunowie – otrzymają e-booki.

  Program rozpoczął się 26 lutego 2018 r. Nauczyciele szkół podstawowych (7 klasy), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogą się zgłaszać do programu przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej wwww.finansoaktywni.pl. Na adres szkoły zostanie dostarczony pakiet bezpłatnych materiałów edukacyjnych opracowanych przez grono specjalistów Ministerstwa Finansów we współpracy z metodykiem.
  Dostępnych jest 510 zestawów. W razie wyczerpania zapasów możliwe będzie pobranie materiałów w wersji elektronicznej ze strony www. W II etapie Komisja Konkursowa wybiera 10 najlepszych projektów zgłoszonych ze szkół z całej Polski.

  Zwycięzcy przyjadą do Warszawy, gdzie 14 czerwca 2018 odbędzie się uroczysty finał, podczas którego zaprezentują swoje prace oraz otrzymają nagrody rzeczowe, a także spotkają się z Youtuberem Kamilem „Kaluchem” Kalińskim. W programie wycieczki jest też zwiedzanie Centrum Pieniądza NBP.

  Więcej informacji o projekcie i materiały edukacyjne są dostępne na stronie internetowej programu: www.finansoaktywni.pl.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Partnerzy

  • Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego
  • Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach
  • Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu
  • Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
  • Medan Szkoła farmaceutyczna
  • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał