MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zielona akcja Sadzonka za surowce wtórne 17 maja w Zawierciu

Urszula Kosiór
Urszula Kosiór
17 maja, przed Domem Handlowym Centrum w Zawierciu odbędzie się ekologiczna akcja pod nazwą „Sadzonka za surowce wtórne”. W ramach tego wydarzenia, uczestnicy będą mieli okazję wymienić surowce wtórne na piękne sadzonki kwiatów oraz drzewek. Akcja rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do 14:00 lub do wyczerpania zapasów.

Wystarczy przyjść w wymienionych godzinach na plac przed Domem Handlowym Centrum z makulaturą, plastikowymi butelkami lub małymi elektroodpadami, aby otrzymać swoje sadzonki. Na uczestników czekać będą różnorodne kwiaty od firmy Plantpol z Oświęcimia oraz drzewa, zapewnione przez Nadleśnictwo Siewierz.

Jakie surowce można wymieniać? Podczas akcji zbierane będą przede wszystkim makulatura oraz butelki plastikowe, a także małe elektrośmieci.

Za każde dwa kilogramy makulatury, lub każde 10 butelek plastikowych uczestnik akcji otrzyma zestaw, który składać się będzie zarówno z drzewka, jak i z kwiatu. Podobny zestaw sadzonek wręczymy, za jeden mały elektroodpad.
W sytuacji, gdy zapasy drzewek lub kwiatów zostaną wyczerpane, uczestnik otrzyma dwie takie same sadzonki w zamian. Dzięki temu każdy uczestnik będzie mógł cieszyć się z roślinnego uroku, nawet w przypadku ograniczonej dostępności poszczególnych gatunków.

Liczba wszystkich sadzonek jest ograniczona, łącznie do 800 sztuk. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwa zestawy roślin.
Warto podkreślić, że udział w tej inicjatywie nie tylko przyniesie korzyści dla uczestników poprzez otrzymanie pięknych roślin, ale także przyczyni się do ochrony środowiska poprzez recykling surowców wtórnych.

Zebrane surowce, a także odpady odbiera Zakład Gospodarki Komunalnej Zawiercie.

Oddawanie surowców wtórnych, takich jak makulatura i plastikowe butelki, ma ogromne znaczenie dla ochrony środowiska. Plastik jest szczególnie problematycznym materiałem, ponieważ jego rozkład w przyrodzie trwa setki lat. Dlatego każdy gest recyklingu ma realny wpływ na zmniejszenie ilości plastikowego zanieczyszczenia w środowisku, chroniąc zwierzęta, rośliny oraz ekosystemy. Dodatkowo, recykling przyczynia się do ograniczenia zużycia surowców naturalnych oraz emisji dwutlenku węgla związanej z produkcją nowych materiałów opakowaniowych.

Również zbiórka elektroodpadów ma ogromne znaczenie w świetle ochrony środowiska. Tego typu odpady zawierają substancje toksyczne, które mogą poważnie zanieczyścić glebę, wodę i powietrze, jeśli zostaną po prostu wyrzucone na składowisko odpadów. Przetwarzanie i recykling elektroodpadów umożliwiają odzyskanie tych substancji i ich bezpieczne usunięcie, co minimalizuje ryzyko zanieczyszczenia środowiska.

Z okazji akcji uczestnikom będą wręczane również drobne upominki, które przygotowali nasi Partnerzy.

Na koniec wato podkreślić, że poprzez udział w takich inicjatywach możemy wspólnie dbać o naszą planetę i przyszłe pokolenia.

Regulamin akcji tutaj.

Zielona akcja Sadzonka za surowce wtórne 17 maja w Zawierciu

Zapraszamy już 17 maja po odbiór sadzonek! Widzimy się na placu przed Domem Handlowym Centrum w Zawierciu od godziny 9:00.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni