Zima tuż-tuż. To będzie czas na spacery, łyżwy i narciarskie szaleństwo. W Szczyrku przygotowano mnóstwo bezpiecznych atrakcji

Materiał informacyjny Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A

Choć obecny rok pokazuje, że trudno planować wyjazdy, wypady czy umawiać się ze znajomymi na jogging czy pływanie, to musimy przyznać jedno - bardzo trudno jest wytrzymać bez sportu, spacerów po lesie, jazdy na rowerach czy nartach. Pandemia wymusza zachowanie szczególnego bezpieczeństwo, eksperci zachęcają do aktywności fizycznej, by zwiększyć naszą odporność. Warto pomyśleć więc o białym szaleństwie, gdy ośrodki narciarskie zaczęły już przygotowania do zimy. Szczyrk, jak co roku, czeka nie tylko na narciarzy.

Pomimo trudnego roku 2020, w polskich górach można było spotkać tłumy turystów szukających bezpieczeństwa, wolności i przestrzeni. Goście odwiedzający Szczyrk mogli korzystać z wszystkich przygotowanych atrakcji. Największą popularnością cieszyły się górskie ścieżki rowerowe oraz turystyczna podróż czterema kolejami nazwana Pętlą Szczyrkowską.

Ceny idą w dół

Atrakcji nie zabraknie też zimą. W Szczyrku przygotowania do śnieżnej zimy idą pełną parą. W Szczyrk Mountain Resort trwają właśnie odbiory techniczne kolei, a na trasach zjazdowych gotowe do uruchomienia są już urządzenia do naśnieżania. I jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne, to już w drugiej połowie listopada zostaną one uruchomione. Jeśli tak się stanie - otwarcie ośrodka planowane jest na 18 grudnia.

Nie da się ukryć, że zimą Szczyrk chętnie przyciąga miłośników narciarstwa. Długie i zróżnicowane trasy, niesamowity klimat szczyrkowskich gór oraz nowoczesna infrastruktura wyciągowa są głównymi magnesami przyciągającymi w to miejsce.

- Po intensywnych i ogromnych w swej skali trzech latach inwestycji, ciężko będzie zaskoczyć gości czymś spektakularnym. Jednak w temacie dalszego rozwoju i rozbudowy infrastruktury w Szczyrku nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Kolejne inwestycje, zarówno w letnią, jak i zimową infrastrukturę są przygotowywane - zapewnia Grzegorz Przybyła, dyrektor ośrodka Szczyrk Mountain Resort. - Wyczekiwaną nowością będą niższe ceny (proponujemy nawet o 20 proc. niższe ceny w kasach w stosunku do poprzedniego sezonu), ale także bardziej elastycznie dopasowane ceny i produkty dla tych gości, którzy niekoniecznie chcą spędzać całe dnie na nartach. W kasach ośrodka będzie można kupić karnety aktywne odpowiednio od godz. 12, 13 i 14 - dodaje.

Narciarze i snowboardziści mogą już kupować karnet sezonowy Sprytna Sezonówka, ruszyła też sprzedaż online karnetów na sezon zimowy 20/21. Najwygodniejszy, najbezpieczniejszy i najszybszy zakup skipassów odbywa się online przez platformę www.gopass.pl (ceny są wtedy niższe nawet do 30 proc. w stosunku do cen regularnych w kasach).

Sportowi eksperci przewidują, że w nadchodzącym sezonie na popularności zyskiwać będzie narciarstwo skiturowe. Dlatego już od początku sezonu w centrum testowym K2 pojawi się jeszcze więcej nowych kompletów nart i splitboardów. Osoby początkujące będą mogły skorzystać z oferty szkoleń i wypraw skiturowych.

Najważniejsze bezpieczeństwo

Dużym zainteresowaniem w roku ubiegłym cieszyły się 5- dniowe kursy dla najmłodszych adeptów narciarstwa. W nadchodzącym sezonie oferta zostanie rozszerzona o zajęcia dla dzieci już w wieku 4-6 lat. Szkolenia całościowo będą prowadzone pod okiem instruktora i animatorki, gdzie oprócz nauki jazdy na nartach dzieci będą miały czas na zabawy na śniegu lub w Baby Roomie. Jest też przygotowana ciekawą ofertę dla zaawansowanych narciarzy, którzy będą chcieli potrenować swoje umiejętności „na tyczkach” pod okiem doświadczonego trenera.

Największe znaczenie w przebiegu sezonu zimowego będzie miało bezpieczeństwo.

- Naszym zadaniem będzie nie tylko przygotowanie ośrodka narciarskiego do zimy, ale także zapewnienie gościom bezpiecznego, komfortowego i dającego satysfakcję pobytu - podkreśla dyrektor Grzegorz Przybyła. - Wierzymy, że wspólnie uda nam się wypracować zasady, które zapewnią bezpieczne funkcjonowanie ośrodków narciarskich w kraju. W sezonie letnim wdrożyliśmy wiele rozwiązań i procedur mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Wśród nich należy wymienić dezynfekowanie gondoli i kanap, specjalne korytarze i oznaczenia, które wymuszają odległości między gośćmi, system informujący turystów o obostrzeniach i restrykcjach. Wszystkie te rozwiązania sprawdziły się w sezonie letnim. W Szczyrku zima będzie, a ośrodek Szczyrk Mountain Resort nie może już doczekać się na przybycie pierwszych fanów biełego szaleństwa - kończy dyrektor.

Wideo

Dodaj ogłoszenie