Zimowe sparingi naszych ligowców. Zwycięstwo Jastrzębia w Kamieniu

GKS Jastrzębie
Piłkarze Ekstraklasy już dwa tygodnie temu wybiegli na ligowe boiska, na jej zapleczu trwają jeszcze przygotowania. Piłkarze Podbeskidzia przebywają na zgrupowaniu w Turcji, pozostali nasi pierwszoligowcy trenują w kraju i rozgrywają mecze kontrolne. Na ligowe boiska wyjdą pod koniec lutego.

W drugim meczu sparingowym w Turcji Podbeskidzie przegrało z zespołem ukraińskiej ekstraklasy FC Kołos Kowaliwka 0:2. Wyżej notowany rywal okazał się bardzo dobrym przeciwnikiem, ale bramki zdobywali dopiero pod koniec drugiej połowy.

Podopieczni trenera Krzysztofa Brede rozpoczęli odważnie, w akcjach ofensywnych szczególnie aktywny był Mateusz Marzec. Najlepszy strzelec Górali podczas zimowych przygotowań tym razem nie znalazł sposobu na bramkarza rywali. Wraz z upływem czasu Kołos dochodził do głosu i rywale Górali zmusili kilkukrotnie Martina Polacka do interwencji. Ale w pierwszej połowie obaj bramkarze zachowali czyste konto.

W drugiej połowie znowu atakowało Podbeskidzie, ale to zespół z Ukrainy cieszył się z objęcia prowadzenia. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się zawodnik Kołosu, który z bliska posłał piłkę do bramki. Podbeskidzie szukało okazji do wyrównania, ale do bramki trafili rywale.

Piłkarze GKS 1962 Jastrzębie też przebywają na zgrupowaniu, ale nie wyjechali poza granice naszego kraju. Pojechali do dobrze znanego sobie, byli tam już w tym roku ośrodka w Rybniku Kamieniu. Podopieczni Jarosława Skrobacza w planie mieli mieć sparing z rezerwami Górnika Zabrze, ale ostatecznie zmierzyli się z niedawnym ligowym rywalem, Garbarnią Kraków. Jastrzębianie pokonali drugoligową drużynę Garbarni 1:0, a zwycięskiego gola zdobył Kamil Adamek.

Przebywający na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim GKS Tychy zremisował z trzecioligowym KKS-em 1925 Kalisz 1:1 (1:1). Trenerem drużyny z Kalisza jest Ryszard wieczorek.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – FC Kołos Kowaliwka 0:2 (0:0)
Podbeskidzie: Polaćek (46. R. Leszczyński) – Jaroch (70. Mroczko), Osyra (46. Komor), Bashlai, Gach (46. Modelski) – Danielak (46. Sierpina), Figiel, Sopoćko (46. Bieroński), Rakowski (60. Hilbrycht), Marzec (60. Laskowski) – Roginić (46. Biliński).

GKS 1962 Jastrzębie - Garbarnia Kraków 1:0 (0:0)
Kamil Adamek (63)

GKS Jastrzębie I połowa Pawełek - Słodowy, Jaroszek, Szymura, Gojny, Norkowski, Tront, Mróz, Skórecki, Ali, Szczepan (40. Adamek). II połowa Drazik - Słodowy (55. Łaski, 71. Kulawiak), Jaroszek, Bojdys, Liszka, Karmański, DTront (71. Skórecki), Gajda, Jadach, Szczęch, Adamek.

KKS 1925 Kalisz - GKS Tychy 1:1 (1:1)
Robert Tunkiewicz (4) - Łukasz Grzeszczyk (39)
GKS Tychy I połowa Igaz - Mańka, Biernat, zawodnik testowany, Kallaste - Steblecki, Biegański, Daniel, Grzeszczyk, Szumilas - Lewicki. II połowa Jałocha - Mańka, Sołowiej, zawodnik testowany, Daniel - K. Piątek, Biegański, Kristo, Grzeszczyk, Steblecki - Piątkowski.