Zjawiska paranormalne, UFO i podróże - tak wyglądał festiwal...

  Zjawiska paranormalne, UFO i podróże - tak wyglądał festiwal podróżniczy w Piekarach

  Magdalena Grabowska

  Polska

  Polska

  Festiwal Podróży i Mocnych Wrażeń doczekał się drugiej edycji
  1/13
  przejdź do galerii

  Festiwal Podróży i Mocnych Wrażeń doczekał się drugiej edycji ©Magdalena Grabowska

  Festiwal Podróży i Mocnych Wrażeń doczekał się drugiej edycji. Od 2 – 5 marca w kinie „Zacisze” mogliśmy nie tylko usłyszeć opowieści o Ameryce, Patagonii, Madagaskarze, Indii, czy Kambodży, ale także spojrzeć na pojęcie podróży z zupełnie innej perspektywy. W tym roku zwrócono uwagę także na jej metafizyczny, paranormalny aspekt.
  - Pomyślałem sobie, że jeżeli robić wydarzenie podróżnicze, dodajmy element czegoś innego, nowego. Dopisałem Festiwal Podróży i… Mocnych Wrażeń. W tym roku postawiłem na temat, który w Polsce ludzi niezwykle interesuje. Przeżywamy od kilku lat wzmożenie zainteresowania egzorcyzmami, demonologią, demonami. W sumie to nie powinno być nic nowego, bo osoby wierzące czy wiara w Boga, zakłada istnienie również wiarę, w ten ciemniejszy aspekt ludzkiego życia – tłumaczy Jakub Pudełko, kierownik kina „Zacisze”.

  Zaproszono doświadczonych specjalistów. Swoją prelekcję wygłosił zespół PTGH - Professional Team Of Ghost Hunters. Grupa ta jest pierwszą, a zarazem jedyną prowadzą paranormalne śledztwa w całej Polsce.

  - Na festiwalu było rewelacyjnie. Nie spodziewaliśmy się, że będzie tak duża zainteresowanych osób. Byliśmy do dyspozycji publiczności. Wszystko co mamy, to nasze materiały. Skupiamy się na demonach, opętanych przedmiotach, nawiedzonych domach, egzorcyzmach. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, jeżeli na sto zgłoszeń dziewięćdziesiąt dziewięć procent kończy się powodzeniem – wyznaje Piter Shalkevitz, licencjowany egzorcysta, główny śledczy zespołu Professional Team Of Ghost Hunters.

  Zdjęcia z egzorcyzmów, materiały filmowe oraz specjalistyczny sprzęt przeznaczony do pomiarów zakłóceń towarzyszących zjawiskom nadprzyrodzonym budziły szczególne zainteresowanie widowni. Okazuje się również, że i na naszym ternie, w Piekarach Śląskich, mamy fascynatów zjawisk paranormalnych. Są nimi Marcin Strzelecki i Kuba Muller, czyli „Piekarskie Beboki”. Tworzą krótkie reportaże o mrocznych i ciemnych kątach miasta. W niedzielę przedstawili między innymi paradokument opisujący bliskie spotkanie z UFO jednej z mieszkanek Piekar.

  - Festiwal jest bardzo ciekawym spędzeniem czasu. Zapewnia interesujące wieczory, ma ciekawe propozycje – mówi Iwona Skierakowska, mieszkanka Piekar Śląskich.

  Być może Festiwal Podróży i Mocnych Wrażeń na stałe znajdzie się w kalendarium wydarzeń kulturalnych Piekar Śląskich. Zainteresowanie tematyką i frekwencja na tegorocznej imprezie dowodzą, że warto pomyśleć o kolejnych edycjach.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepszy przepis na domową szynkę wielkanocną

  Najlepszy przepis na domową szynkę wielkanocną

  Porozmawiaj z Rybką MiniMini na żywo na ekranie!

  Porozmawiaj z Rybką MiniMini na żywo na ekranie!

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA