Zmarła Lucyna Bardel. Była prezesem Zarządu Oddziału PTTK...

  Zmarła Lucyna Bardel. Była prezesem Zarządu Oddziału PTTK Podbeskidzie w Bielsku-Białej

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zmarła Lucyna Bardel. Była prezesem Zarządu Oddziału PTTK Podbeskidzie w Bielsku-Białej

  ©www.bielsko.pttk.pl

  Po długiej i ciężkiej chorobie zmarła Lucyna Bardel, prezes Zarządu Oddziału PTTK Podbeskidzie w Bielsku-Białej. - Odeszła od nas koleżanka Prezes, dobry człowiek cały swój czas i wszystkie siły poświęcający dla innych... Nie ma słów, które mogą zobrazować nasz smutek i żal - stwierdzili członkowie ZO PTTK w Bielsku-Białej. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 13 lutego o godz. 13.00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach.
  Zmarła Lucyna Bardel. Była prezesem Zarządu Oddziału PTTK Podbeskidzie w Bielsku-Białej

  ©www.bielsko.pttk.pl

  Lucyna Bardel wstąpiła do PTTK w 1997 roku. W Towarzystwie pełniła funkcje: opiekuna SKKT, przewodniczącej Komisji Oddziału ds. Młodzieży, członka Zarządu Oddziału, wiceprezesa oddziału, członka Komisji Krajoznawczej, członka Komisji Kolarskiej, prezesa Zarządu Oddziału, członka Komisji rewizyjnej ZG PTTK.

  Posiadała uprawnienia przewodnika terenowego, pilota wycieczek, przodownika TG, instruktora krajoznawstwa regionu, zasłużonego przewodnika beskidzkiego, instruktora przewodnictwa PTTK oraz instruktora krajoznawstwa Polski.

  Oddział PTTK Podbeskidzie za pracę na jego rzecz odznaczył ją medalem "Za zasługi dla Oddziału" oraz Odznaką Honorową Oddziału PTTK Podbeskidzie. Z kolei Zarząd Główny PTTK odznaczył Lucynę Bardel srebrną i złotą odznaką "Zasłużony w pracy PTTK wśród młodzieży", "Brązową Honorową Odznaką PTTK" oraz medalem "Nauczyciel Kraju Ojczystego".

  W uznaniu zasług dla turystyki i krajoznawstwa uhonorowana została dyplomem marszałka województwa śląskiego "Za Zasługi dla Turystyki", medalem prezydenta Bielska-Białej "Za Zasługi dla Turystyki", dyplomem starosty powiatu bielskiego "Za Zasługo dla Rozwoju Turystyki", srebrną i złotą odznaką PTSM oraz przyznaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Odznaką Honorową "Za Zasługi dla Turystyki".

  Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 13 lutego o godz. 13.00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach. Istnieje możliwość dojazdu autokarem na miejsce uroczystości. Wyjazd o godz. 12.00 sprzed BCK na ul. Słowackiego. Rodzina prosi, żeby nie przynosić kwiatów. W zamian za to zostanie przeprowadzona zbiórka na hospicjum.


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Czy Katowice nadają się do mieszkania? Panel dyskusyjny DZ  Gala Plebiscytu Sportowiec Roku woj. śląskiego  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo