Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

ZMIANA CZASU NA LETNI 2018. Godzina, której nie ma. Jak ją przeżyć? Już 25.3.2018 zmieniamy czas z zimowego na letni

aw
1. Pozmywaj naczynia. 2:00 w nocy to idealna pora na takie zajęcieJak to jest, że pomimo systematycznego zmywania po posiłkach, zlewozmywak wieczorem prawie zawsze jest pełny? Problem istnieje nawet w kuchniach ze zmywarkami. Wykorzystaj godzinę widmo do kuchennych porządków.
1. Pozmywaj naczynia. 2:00 w nocy to idealna pora na takie zajęcieJak to jest, że pomimo systematycznego zmywania po posiłkach, zlewozmywak wieczorem prawie zawsze jest pełny? Problem istnieje nawet w kuchniach ze zmywarkami. Wykorzystaj godzinę widmo do kuchennych porządków.
ZMIANA CZASU NA LETNI 2018 może być ostatnią taką zmianą w historii! Coraz częściej podejmuje się dyskusje o zniesieniu przestawiania zegarków wiosną i jesienią. Sytuacja nabrała tempa, kiedy w lutym 2018 roku Parlament Europejski przyjął rezolucję wzywającą Komisję Europejską do przeprowadzenia dogłębnej oceny zmiany czasu na letni i zimowy. W tym roku ZMIANA CZASU NA LETNI przypada w nocy z soboty na niedzielę 24/25 marca. Zegarki przestawiamy do przodu, z 2:00 na 3:00. To ta mniej przyjemna dla człowieka zmiana, czyli noc, w której śpimy o godzinę krócej. Przesuwając zegarki powstaje czas-widmo. Mamy pomysł na to, jak wykorzystać godzinę, której nie ma.

ZMIANA CZASU NA LETNI 2018. Kiedy zmieniamy czas na letni?

Jest kilka mitów, które mówią o pomysłodawcach zmiany czasu na letni czy zimowy. Jednym z nich jest idea rozwinięta przez ojców założycieli Stanów Zjednoczonych. Do tej zmiany przyczynić się miał sam Benjamin Franklin. Polityk, baczny obserwator życia społecznego, zauważył, że wiosną i latem ludzie budzą się już po wschodzie słońca a wieczorami muszą pracować przy blasku świec. Podobno aby wzmocnić przekaz i potwierdzić swoje tezy wyliczył nawet jaki jest koszt świec, które są wykorzystywane przy pracy po zmroku. Jednak ostatecznie jego pomysł nie spotkał się z aprobatą.

ZMIANA CZASU NA LETNI – niemieckie poszukiwanie wydajności

Po raz pierwszy wskazówki zegarów przestawiono 30 kwietnia 1916 roku w Niemczech. Wskazówki zostały przesunięte do przodu wiosną a cofnięte jesienią. Ten sposób zmiany czasu na letni i zimowy jest wykorzystywany do dziś. Lata doświadczeń Niemców skłoniły do realizacji pomysłu również w innych, europejskich państwach. Chodziło o jak najlepsze wykorzystanie naturalnego światła.

Jak przeżyć godzinę, której nie ma? 5 pomysłów

Skoro zmiana czasu na letni powoduje, że w kalendarzu powstaje godzina-widmo, najlepiej zapełnić ją zadaniami, które nieszczególnie lubimy. W tym czasie zaplanuj wszystkie rzeczy, które zwykle są na szarym końcu codziennej „to do list”.

1. Pozmywaj naczynia. 2:00 w nocy to idealna pora na takie zajęcie
Jak to jest, że pomimo systematycznego zmywania po posiłkach, zlewozmywak wieczorem prawie zawsze jest pełny? Problem istnieje nawet w kuchniach ze zmywarkami. Wykorzystaj godzinę widmo do kuchennych porządków.

2. Uporządkuj dokumenty. Przy blasku księżyca praca idzie szybciej
Już samo znalezienie porozrzucanych plików będzie sukcesem, ale całkowite zwycięstwo odniesiesz porządkując dokumenty i składając je tak, żeby nie musieć pracy powtarzać. Bałagan w dokumentach ma predyspozycje do wracania.

3. Zobacz film Smoleńsk. Zaproś na seans znajomych
Wybitne dzieło Krauzego trwa 120 minut, co oznacza, że przynajmniej połowę filmu masz z głowy. Ze względu na to, że zmiana czasu odbywa się w nocy, drugą połowę spokojnie możesz przespać.

4. Posłuchaj Mandaryny. Sobotnia noc w stylu dance pop
Była żona Michała Wiśniewskiego nagrała w swojej karierze trzy płyty. Mając godzinę "w zapasie" zdążysz przesłuchać cały debiut. Mandaryna.com to 47:17 sobotniej zabawy w stylu dance pop. Znacie ewry najt?

5. Przeczytaj zaległe lektury z liceum
Skończyłeś już szkołę i wydaje Ci się, że masz edukację z głowy? Prawda jest taka, że tematy szkolne wracają do nas jak bumerang. A co jeśli pytanie z lektur będzie pytaniem za 1 000 000 w Milionerach?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo