MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024. Nowi wikariusze i rezydenci [LISTA]

OPRAC.:
Julia Muc
Julia Muc
Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024. Nowi wikariusze i rezydenci
Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024. Nowi wikariusze i rezydenci arch/DZ
Diecezja bielsko-żywiecka ogłosiła zmiany personalne na rok 2024, w tym mianowanie nowych wikariuszy oraz rezydentów w parafiach na terenie diecezji. Decyzje te, mają na celu lepsze dostosowanie działań duszpasterskich do potrzeb lokalnych społeczności oraz wzmocnienie misji Kościoła. Poniżej znajduje się pełna lista nowych nominacji.

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024. Nowi wikariusze i rezydenci

Diecezja bielsko-żywiecka ogłosiła zmiany personalne na rok 2024, obejmujące różne stanowiska w parafiach. Łącznie mianowano 11 nowych administratorów, 22 administratorów awansowano na proboszczów, a 28 księży otrzymało nowe funkcje jako wikariusze. Ponadto, 6 neoprezbiterów oraz 2 diakonów rozpoczęło praktyki duszpasterskie w nowych parafiach. Na emeryturę przechodzi 5 księży, a 7 duchownych zostało mianowanych rezydentami lub skierowanych do innych posług.

Szczegółowa lista wszystkich zmian w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Proboszczowie/Administratorzy

  • Ks. Włodzimierz Caputa – mianowany administratorem Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Przecieszynie
  • Ks. Wojciech Jędrzejczyk – mianowany administratorem Parafii Wszystkich Świętych w Zarzeczu
  • Ks. Łukasz Jończy – mianowany administratorem Parafii Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Rudzicy
  • Ks. Jan Kieres – emerytura
  • Ks. Arkadiusz Knefel – emerytura
  • Ks. Sławomir Kołata – mianowany administratorem Parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej Aleksandrowicach
  • Ks. Leszek Kostrzewa – mianowany administratorem Parafii Świętego Brata Alberta w Bielsku-Białej
  • Ks. Łukasz Kubas – mianowany administratorem Parafii Świętego Urbana w Brzeszczach
  • Ks. Kazimierz Kulpa – emerytura
  • Ks. Wojciech Pastwa – mianowany administratorem Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zebrzydowicach
  • Ks. Jacek Przybyła – emerytura
  • Ks. Stanisław Wawrzyńczyk – emerytura
  • Ks. Jacek Wójcik – mianowany proboszczem Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Drogomyślu

Księża Administratorzy mianowani Proboszczami

  • Ks. Tomasz Błachut – mianowany proboszczem Parafii Świętego Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach
  • Ks. Piotr Homel – mianowany proboszczem Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świnnej
  • Ks. Piotr Jarosz – mianowany proboszczem Parafii Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Żywcu Oczkowie
  • Ks. Marek Kamiński – mianowany proboszczem Parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Mesznej
  • Ks. Jarosław Krutak – mianowany proboszczem Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Godziszce
  • Ks. Robert Kurpios – mianowany proboszczem Parafii Świętego Józefa Robotnika w Janowicach
  • Ks. Paweł Nowak – mianowany proboszczem Parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela w Czechowicach-Dziedzicach
  • Ks. Jacek Orszulik – mianowany proboszczem Parafii Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Bulowicach
  • Ks. Wiesław Płonka – mianowany proboszczem Parafii Świętego Jerzego w Cieszynie
  • Ks. Janusz Ponc – mianowany proboszczem Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Głębowicach
  • Ks. Jerzy Pytraczyk – mianowany proboszczem Parafii Świętego Jana Chrzciciela w Brennej
  • Ks. Zbigniew Skrzyp – mianowany proboszczem Parafii Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Czechowicach-Dziedzicach
  • Ks. Marcin Suchanek – mianowany proboszczem Parafii Świętego Floriana w Żywcu Zabłociu
  • Ks. Dariusz Suchy – mianowany proboszczem Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bierach
  • Ks. Robert Szczotka – mianowany proboszczem Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Istebnej – Kubalonce
  • Ks. Andrzej Ślęczka – mianowany proboszczem Parafii Zesłania Ducha Świętego w Lalikach
  • Ks. Janusz Talik – mianowany proboszczem Parafii Chrystusa Króla w Chybiu
  • Ks. Szymon Tracz – mianowany proboszczem Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Starej Wsi
  • Ks. Tomasz Wala – mianowany proboszczem Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Jaworzynce
  • Ks. Andrzej Wołpiuk – mianowany proboszczem Parafii Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Cieszynie
  • Ks. Zbigniew Zachorek – mianowany proboszczem Parafii Świętego Michała Archanioła w Goleszowie
  • Ks. Sławomir Zadora – mianowany proboszczem Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Przybędzy

Diakoni

  • Dk. Bartosz Mikrut – praktyka duszpasterska w Parafii Świętej Marii Magdaleny w Cieszynie
  • Dk. Jacek Orawczak – praktyka duszpasterska w Parafii Świętego Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej Wapienicy

Neoprezbiterzy

  • Ks. Adam Bajorek – mianowany wikariuszem w Parafii Świętego Floriana w Żywcu Zabłociu
  • Ks. Kacper Biłyk – mianowany wikariuszem w Parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej Aleksandrowicach
  • Ks. Piotr Kania – mianowany wikariuszem w Parafii Świętej Barbary w Strumieniu
  • Ks. Dominik Opyrchał – mianowany wikariuszem w Parafii Świętego Macieja w Andrychowie
  • Ks. Szymon Pawlus – mianowany wikariuszem w Parafii Świętego Klemensa w Ustroniu
  • Ks. Piotr Talik – mianowany wikariuszem w Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Inwałdzie

Wikariusze

  • Ks. Ireneusz Bargieł – mianowany wikariuszem w Parafii Świętego Mikołaja w Polance Wielkiej
  • Ks. Piotr Bratek – mianowany wikariuszem w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pietrzykowicach
  • Ks. Tomasz Drabek – mianowany wikariuszem w Parafii Narodzenia Świętego Wojciecha w Dankowicach
  • Ks. Mateusz Dudkiewicz – mianowany wikariuszem w Parafii Świętej Małgorzaty w Bielsku-Białej Kamienicy
  • Ks. Maciej Dunat – mianowany wikariuszem w Parafii Świętego Bartłomieja Apostoła w Koniakowie
  • Ks. Paweł Faruga – mianowany wikariuszem w Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Bielsku-Białej Straconce
  • Ks. Łukasz Figura – mianowany wikariuszem w Parafii Chrystusa Króla w Chybiu
  • Ks. Jan Gałysa – mianowany wikariuszem w Parafii Świętego Macieja w Bielanach
  • Ks. Łukasz Gąsiorek – mianowany wikariuszem w Parafii Świętego Urbana w Brzeszczach
  • Ks. Jerzy Gibas – mianowany wikariuszem w Parafii Świętego Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach
  • Ks. Wojciech Jamroziński mianowany wikariuszem w Parafii Świętego Michała Archanioła w Wilkowicach
  • Ks. Jarosław Jarco – mianowany wikariuszem w Parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej Aleksandrowicach
  • Ks. Sławomir Kosiński – mianowany wikariuszem w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Jaworzynce
  • Ks. Jakub Kuliński – mianowany wikariuszem w Parafii Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Rudzicy
  • Ks. Łukasz Listwan – mianowany wikariuszem w Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu
  • Ks. Jakub Michalik – mianowany wikariuszem w Parafii Świętego Brata Alberta w Bielsku-Białej
  • Ks. Piotr Niemczyk – mianowany wikariuszem w Parafii Najświętszego Imienia Maryi Panny w Cieszynie
  • Ks. Krzysztof Pawełczyk – mianowany wikariuszem w Parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach
  • Ks. Grzegorz Piekiełko – mianowany wikariuszem w Parafii Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach
  • Ks. Kamil Piwowarczyk – mianowany wikariuszem w Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu
  • Ks. Tomasz Sroka – mianowany wikariuszem w Parafii Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej
  • Ks. Paweł Then – mianowany wikariuszem w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie
  • Ks. Grzegorz Tomaszek – mianowany wikariuszem w Parafii Świętego Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach
  • Ks. Mateusz Wojtusiak – mianowany wikariuszem w Parafii Świętej Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim
  • Ks. Michał Wójcik – mianowany wikariuszem w Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bielsku-Białej Hałcnowie
  • Ks. Piotr Wróbel – mianowany wikariuszem w Parafii Świętego Michała Archanioła w Wilkowicach
  • Ks. Tobiasz Zoń – mianowany wikariuszem w Parafii Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Jeleśni
  • Ks. Andrzej Żmudka – mianowany wikariuszem w Parafii Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich

Inne

  • Ks. Piotr Bułka – mianowany rezydentem w Parafii Świętej Marii Magdaleny w Cieszynie oraz duszpasterzem i katechetą Katolickich Szkół w Cieszynie.
  • Ks. Tomasz Chrzan – mianowany rezydentem w Parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej Aleksandrowicach
  • Ks. Klaudiusz Dziki – mianowany rezydentem w Parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Żywcu Oczkowie
  • Ks. Jacek Moskal – skierowany do posługi w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej
  • Ks. Wojciech Olesiński – mianowany kapelanem Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpital Miejski w Bielsku-Białej
  • Ks. Wojciech Pal – skierowany do pracy naukowej i dydaktycznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie
  • Ks. Jakub Tomica – mianowany rezydentem w Parafii Wszystkich Świętych w Zarzeczu

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni