Zmiany w rządzie. Do dymisji podali się m.in. Arłukowicz i...

  Zmiany w rządzie. Do dymisji podali się m.in. Arłukowicz i Rostowski. Sikorski też rezygnuje [VIDEO]

  Damian Dragański, Tomasz Dereszyński, Krzysztof Marczyk (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Radosław Sikorski
  1/2
  przejdź do galerii

  Radosław Sikorski ©Piotr Smolinski

  Bartosz Arłukowicz, minister zdrowia, Andrzej Biernat, minister sportu i turystyki oraz Włodzimierz Karpiński, minister skarbu, podali się do dymisji - poinformowała na specjalnie zwołanej konferencji prasowej premier Ewa Kopacz.

  TVN24/x-news


  Wyciek akt z prokuratury ws. afery podsłuchowej wywołał w rządzie małe trzęsienie ziemi. Premiera Ewa Kopacz na środowej konferencji prasowej podała nazwiska osób, które na jej ręce złożyły dymisje.


  Z posadami pożegna się m.in. trzech ministrów: Bartosz Arłukowicz, minister zdrowia, Andrzej Biernat, minister sportu, i Włodzimierz Karpiński, minister skarbu państwa. - Po rozmowach z osobami, które zostały nielegalnie nagrane, mogę powiedzieć z satysfakcją, że ci, którzy są ofiarą tych podsłuchów, wykazali się odpowiedzialnością za państwo, a nie przywiązaniem do stanowisk. Złożyli oni na moje ręce dymisje - powiedziała podczas krótkiego wystąpienia premier Kopacz.

  To jednak nie koniec listy osób, które w środę pożegnały się ze stanowiskami. - Po rozmowie ze mną Radosław Sikorski zadeklarował, że zrezygnuje z funkcji marszałka Sejmu - dodała Kopacz. Łącznie do dymisji podało się ośmiu polityków. Oprócz trzech ministrów i Sikorskiego posad nie zachowali również szef doradców premiera Jacek Rostowski a także Jacek Cichocki, który pełnił funkcję doradcy służb specjalnych, ale zachował stanowisko szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Z posadami pożegnali się też wiceministrowie: Tomasz Tomczykiewicz, wiceminister gospodarki, Rafał Baniak, wiceminister skarbu, Stanisław Gawłowski, wiceminister środowiska.

  Ewa Kopacz podczas swojego krótkiego wystąpienia skomentowała również to, że światło dzienne ujrzały akta prowadzonego przez prokuraturę śledztwa. - Jedynym efektem ponadrocznego śledztwa jest gigantyczny wyciek akt. Nie przyjmę w związku z tym sprawozdania prokuratora generalnego - zapowiedziała szefowa rządu. - Jedyna instytucja, która powinna zająć się tą sprawą, jest sprawnie działająca prokuratura z nowym prokuratorem generalnym - dodała.

  Szefowa Rady Ministrów także zapowiedziała, że nie należy spodziewać się powstania w związku z gigantycznym wyciekiem akt powołania sejmowej komisji śledczej. Jej zdaniem jej istnienie będzie służyło jedynie politycznej grze, a i tak wszelkie oskarżenia powstające podczas prac komisji i tak trafiają do prokuratury.

  Podczas wystąpienia szefowa rządu poruszyła także wątek jesiennych wyborów parlamentarnych. - PO nie może być tylko i wyłącznie obciążana tym, co dzieje się wokół taśm. Nie pozwolę na grę taśmami. Polacy czekają na programy, które zaproponują partię. Dzisiaj Platforma Obywatelska ma konkretną propozycję. Kiedy 1 października miałam expose, dałam poważne zobowiązania. Chcę je wypełnić i jestem w stanie to zrobić - zapowiedziała Ewa Kopacz.

  Kilkadziesiąt minut po konferencji pani premier, marszałek Sejmu Radosław Sikorski tłumaczył na konferencji prasowej w Sejmie, czemu podjął decyzję do dymisji. - Decyzję o rezygnacji podjąłem w trosce o Platformę Obywatelską, jedyną partię, która jest wstanie utrzymać wysoką pozycję Polski na świecie - powiedział były Sejmu. Dodał, że zamierza pełnić funkcję marszałka do momentu powołania jego zastępcy, "co nastąpi w najbliższych dniach".

  Zapowiedział także, że przyjął propozycję pełnienia funkcji lidera listy wyborczej PO z okręgu bydgoskiego. - Interes Platformy Obywatelskiej jest dla mnie ważniejszy niż stanowiska - dodał. - Dziękuję współpracownikom, ale przede wszystkim rodzinie, a szczególnie żonie. Dziękuję też za współpracę mediom.

  Środowa burza, która rozpętała się nad rządem, jest efektem publikacji akt śledztwa prowadzonego przez prokuraturę ws. afery podsłuchowej. Andrzej Seremet, prokurator generalny, broni jednak swojej instytucji. - Prokurator musi udostępnić akta stronom postępowania oraz umożliwić kopiowanie materiałów - kategorycznie oświadczył Andrzej Seremet w środę z sejmowej mównicy. - Udostępnianie stronom akt śledztwa nie oznacza zgody na ujawnienie ich treści. Takie zachowanie jest złamaniem prawa - podkreślił Seremet.
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (72)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Oni się boją rewolucji, oni się was boją !

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  https://www.youtube.com/watch?v=Fv7qvSNU7VM&spfreload=10


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wyprzedano już 97% polskiego majątku – po 25 latach Polacy zostali dziadami bez pieniędzy na walizka

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Aż ciary po plecach przechodzą. Ale mamy tu 6,5 minuty prawdy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ten rząd zdrajców musi odejść

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Naród Polski wyznaję zasadę - Bóg - Honor - Ojczyzna. Natomiast "nasi" umiłowani przywódcy PO i PSL wyznają zasadę - chuj - dupa - i kamieni kupa jak padło to z treści tego filmiku.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Donald Tusk z Platformą Obywatelską zdradził kraj!

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  https://www.youtube.com/watch?v=r2esiwSFiCA


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  BROŃMY POLSKI, byśmy nie stali się drugą Palestyną

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Pejsate Koryto" trwa kosztem Polaków !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ten rząd zdrajców musi odejść

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  To jest kapitalny materiał. Jestem przekonany, że każdy, nie zależnie od wykształcenia, zrozumie i wyciągnie wnioski.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  http://wolna-polska.pl/

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 10

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/in-memoriam-tych-ktorzy-zgineli-i-zgina-w-wojnach-za-bankierow-i-izrael-2015-06

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  k**** obudzcie się wreśćie

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 8

  http://wolna-polska.pl/

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Polska w niewoli lucyfera i jego popleczników

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/polska-w-niewoli-lucyfera-i-jego-poplecznikow-2015-05

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  „Wypierdolimy Polaków i sami będziemy rządzić”

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Gnoza zaś została przeniesiona z gruntu religijnego, na grunt społeczny. Wielu Polaków dziwi się, dlaczego w Polsce rzeczy tak źle się dzieją. Jak to możliwe, zadają sobie pytanie, iż służba...rozwiń całość

  Gnoza zaś została przeniesiona z gruntu religijnego, na grunt społeczny. Wielu Polaków dziwi się, dlaczego w Polsce rzeczy tak źle się dzieją. Jak to możliwe, zadają sobie pytanie, iż służba zdrowia funkcjonuje niewydolnie, na wizytę u specjalisty czeka się miesiącami, emerytury są niskie, podatki są wysokie, biurokracja jest przerośnięta itd. Bolączki te, które obecnie dotyczą Polaków, można w pełni zrozumieć dopiero w kontekście właśnie gnozy. W naszym społeczeństwie istnieje bowiem podział na dwie klasy – na profanów czyli niewtajemniczonych Polaków, oraz na wtajemniczonych w realne funkcjonowanie świata Żydów. I właśnie w tym kontekście patrząc należy zgodnie z prawdą stwierdzić, iż:

  Służba zdrowia działa znakomicie. Zabiegi są wykonywane od ręki. Ale tylko dla wtajemniczonych – dla Żydów, którzy pasożytują na Narodzie polskim!
  Emerytury wcale nie są niskie, są one wysokie – ale tylko dla Żydów, nie dla Polaków!
  Podatki wcale nie są w Polsce wysokie, bowiem są one wysokie tylko dla Polaków, nie zaś dla Żydów!
  W Polsce nie ma przerostu biurokracji. Polak czeka na pozwolenie na budowę domu rok, ale Żydzi mają takie pozwolenie od ręki!

  W naszym kraju istnieją dwa światy, a o istnieniu świata wtajemniczonych (Żydów) mało kto ma pojęcie. Są oni zakonspirowani, a każda zdrada jest karana śmiercią. Dla oszukania Polaków jest co kilka lat odgrywany teatr w postaci wyborów, czy to prezydenckich, czy to parlamentarnych, którego zadaniem jest wzbudzenie w Narodzie polskim fałszywego przekonania, iż Polacy mają w swoim kraju jakikolwiek wybór i mogą o czymkolwiek decydować. Ten wewnętrzny poziom ezoteryczny, który ja od lat nazywam synagogą szatana, ma w swoich rękach cały przemysł, produkcję i handel. Z tego właśnie powodu już niebawem zostanie wprowadzony wolny rynek dla rynku usług, po to, aby profani, niewtajemniczeni Polacy, za marne grosze, w wolnej konkurencji, zostali sprowadzeni do roli taniej siły roboczej.

  Ponieważ jednak stara formuła pasożytowania na gojach wyczerpuje się, synagoga planuje dokonać w Polsce przewrotu, który zostanie przedstawiony jako wyzwolenie z niewoli synagogi, a którego fundamentem będzie właśnie ta fałszywa doktryna lucyferiańska przedstawiona dzisiaj jako kontrrewolucja katolicka pod sztandarami kościoła antychrysta.

  „Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i różańcem. Trzeba ufać i modlić się. Jedyną broń, której Polska używając odniesie zwycięstwo – jest różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi może narody będą karane za swą niewierność względem Boga. Polska będzie pierwsza, która dozna opieki Matki Bożej. Maryja obroni świat od zagłady zupełnej. Całym sercem wszyscy niech się zwracają z prośbą do Matki Najświętszej o pomoc i opiekę pod jej płaszczem. Nastąpi wielki triumf Serca Matki Bożej, po którym dopiero zakróluje Zbawiciel nad światem przez Polskę” – Prymas Polski Kardynał August Hlond.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  „Wypierdolimy Polaków i sami będziemy rządzić”

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Dorzucając do tego peany pochwalne dziennikarzy TVN-u mamy przed sobą pełny obraz „antysystemowca” Kukiza, któremu nagle masowo sprzyjają kojarzone z władzą ośrodki medialne.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Polonofob Wojewódzki popiera Kukiza

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Znany ze swoich antypolskich wypowiedzi i wsadzania polskiej flagi w psie odchody, pseudocelebryta Wojewódzki oficjalnie w swoim autorskim programie poparł kandydata na prezydenta Polski Pawła...rozwiń całość

  Znany ze swoich antypolskich wypowiedzi i wsadzania polskiej flagi w psie odchody, pseudocelebryta Wojewódzki oficjalnie w swoim autorskim programie poparł kandydata na prezydenta Polski Pawła Kukiza.

  Podczas oglądania tegoż programu nie mogłem uwierzyć w to, że ktoś taki jak Wojewódzki poparł Pawła Kukiza, człowieka, który skądinąd od kilku lat przynajmniej gra polskiego patriotę. Jednak po przeanalizowaniu ostatnich kilku wyborów można dojść do wniosku, że kandydat popierany przez Wojewódzkiego tuż przed wyborami, w nadchodzących wyborach osiąga sukces.

  W 2007 roku Wojewódzki oficjalnie poparł Donalda Tuska – Platforma Obywatelska wygrała wybory. W 2011 roku udzielił poparcia Ruchowi Palikota – RP przebił w wyborach barierę 10%. 2015 rok – Kukiz 26 kwietnia ma w sondażu prezydenckim IBRIS 7% poparcia. 28 kweitnia występuje u Wojewódzkiego i nieco ponad tydzień później według tej samej sondażowni ma już 15% poparcia. Przypadek ? Bynajmniej. Komuś najprawdopdobniej bardzo zależy, żeby ten pan osiągnął sukces w nadchodzących wyborach.

  http://ewybory.eu/wybory-prezydenckie-2015/sondaze-prezydenckie/

  (http://www.dailymotion.com/video/x2oc6nc_apel-kuby-wojewodzkiego-glosujcie-na-pawla-kukiza_tv) zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Po wyborach. Wydud/pceni przez syjonistów z USA

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Dlaczego rząd Kopacz łupi fiskalnie polskie Lasy Państwowe zamiast nałożyć nowe podatki na bogate zagraniczne banki i wielkie sieci handlowe?Zgodnie z decyzją posłów Platformy oraz prezydenta...rozwiń całość

  Dlaczego rząd Kopacz łupi fiskalnie polskie Lasy Państwowe zamiast nałożyć nowe podatki na bogate zagraniczne banki i wielkie sieci handlowe?Zgodnie z decyzją posłów Platformy oraz prezydenta Komorowskiego od przyszłego roku Lasy Państwowe będą musiały odprowadzać do budżetu państwa specjalny podatek w wysokości 2 proc. rocznych przychodów (a nie dochodów!). Powstaje pytanie – dlaczego ekipa rządowa nałożyła tak zabójczy podatek na polskie Lasy, a nie na zagraniczne koncerny telekomunikacyjne czy banki, które co roku drenują z naszego kraju grube miliardy do swoich central we Frankfurcie, Londynie czy Paryżu?Do tej pory myślałem, że główny motyw działania platformerskiej władzy jest prosty i brzmi: „łupić podatkami ile wlezie”. Niestety po tym, co zrobiono z Lasami Państwowymi muszę zmodyfikować swój pogląd na tę sprawę. Od teraz twierdzę, że naczelnym motywem działania obecnej ekipy rządowej jest: „łupić Polaków i polskie przedsiębiorstwa podatkami ile wlezie, a zagranicznym koncernom pozwolić na spokojny transfer kapitału do swoich central”. Okazuje się, że zamiast uchwalić prawo zgodnie, z którym największe zagraniczne koncerny i banki, generujące w naszym kraju gigantyczne zyski, miałyby płacić choćby tylko 0,5 proc. podatek od osiąganych przychodów, władza postanowiła przywalić polskim Lasom i to od razu z grubej rury – 2 procentowym podatkiem od osiąganych przychodów. Nie dość, że tak wysoka danina spowoduje, że Lasy mogą zacząć przynosić straty, to jeszcze może wpłynąć na racjonalna i zrównoważoną gospodarka leśną naszego kraju.

  Dla Platformy nie ma to jednak najwyraźniej znaczenia. Zamiast reformować, naprawiać finanse publiczne i szukać pieniędzy tam, gdzie jest ich najwięcej (np. wśród działających na terytorium naszego kraju zagranicznych koncernów telekomunikacyjnych czy banków) wolą łupić i zabierać coraz więcej w podatkach zwykłym ludziom lub podmiotom, które nie mają na tyle silnego lobby, aby skutecznie się przeciwstawić fiskalnemu uciskowi (np. wspomniane Lasy Państwowe). Gigantyczna dziura budżetowa za ubiegły rok (ponad 55 mld zł) zostałaby w duże części zasypana, gdyby władza odważyła się wprowadzić podatek od przychodu na największe i najbardziej zyskowne firmy zagraniczne działające na terytorium naszego kraju. Szacuje się, że raptem pół-procentowy podatek tego typu nałożony jedynie na sektor bankowy, dałby budżetowi roczne wpływy równe podwyższonej o 1 proc. stawce podatku VAT. Widać zatem, że w prowadzeniu fiskalnej ofensywy rząd może stosować różne scenariusze. Niestety do tej pory wybierał opcje najsilniej uderzające w zwykłych ludzi. By żyło się lepiej… Pytanie tylko – komu?

  Źródło: Niewygodne.info.pl

  Za: http://nwonews.pl/artykul,4306,dlaczego-rzad-kopacz-lupi-fiskalnie-polskie-lasy-panstwowe-zamiast-nalozyc-nowe-podatki-na-bogate-zagraniczne-banki-i-wielkie-sieci-handlowe zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  „Wypierdolimy Polaków i sami będziemy rządzić

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Do tej pory myślałem, że główny motyw działania platformerskiej władzy jest prosty i brzmi: „łupić podatkami ile wlezie”. Niestety po tym, co zrobiono z Lasami Państwowymi muszę zmodyfikować swój...rozwiń całość

  Do tej pory myślałem, że główny motyw działania platformerskiej władzy jest prosty i brzmi: „łupić podatkami ile wlezie”. Niestety po tym, co zrobiono z Lasami Państwowymi muszę zmodyfikować swój pogląd na tę sprawę. Od teraz twierdzę, że naczelnym motywem działania obecnej ekipy rządowej jest: „łupić Polaków i polskie przedsiębiorstwa podatkami ile wlezie, a zagranicznym koncernom pozwolić na spokojny transfer kapitału do swoich central”. Okazuje się, że zamiast uchwalić prawo zgodnie, z którym największe zagraniczne koncerny i banki, generujące w naszym kraju gigantyczne zyski, miałyby płacić choćby tylko 0,5 proc. podatek od osiąganych przychodów, władza postanowiła przywalić polskim Lasom i to od razu z grubej rury – 2 procentowym podatkiem od osiąganych przychodów. Nie dość, że tak wysoka danina spowoduje, że Lasy mogą zacząć przynosić straty, to jeszcze może wpłynąć na racjonalna i zrównoważoną gospodarka leśną naszego kraju. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo