Zmiany w trasie koncertowej Korteza "Kwadro Tour 2020". Co z...

  Zmiany w trasie koncertowej Korteza "Kwadro Tour 2020". Co z występami w Katowicach i Raciborzu?

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Kortez ma zaplanowane koncerty w Katowicach i Raciborzu
  1/2
  przejdź do galerii

  Kortez ma zaplanowane koncerty w Katowicach i Raciborzu ©arc

  Trwa jesienna trasa koncertowa Korteza "Kwadro Tour 2020". W związku z sytuacją epidemiologiczną i wprowadzonymi ostatnio obostrzeniami na terenie całego kraju, artysta musiał wprowadzić zmiany w w rozpisce koncertowej. W tym tygodniu ma zaplanowane występy w Katowicach (Międzynarodowe Centrum Kongresowe) oraz Raciborzu (Raciborskie Centrum Kultury). Będzie ich więcej niż wstępnie zakładano.

  Zmiany w trasie Korteza  Z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem kilka dni temu została wprowadzona strefa żółta na terenie całego kraju. To wpłynęło na zmiany dotyczące m.in. organizacji imprez, w których obecnie może uczestniczyć mniej osób. W trakcie wydarzeń kulturalnych widownia może być zapełniona jedynie w 25 procentach.

  Kortez, który od września jest w trasie koncertowej "Kwadro Tour 2020" będzie kontynuować koncertowanie, ale w bezpieczny sposób.

  - W związku z sytuacją epidemiologiczną na terenie całego kraju, jesteśmy zobligowani dostosować nasze koncerty do nowych standardów obowiązujących podczas organizacji koncertów, które są zgodne z rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. W związku z powyższym rozdzielamy zaplanowany koncert Kortez Kwadro Tour na dwa osobne wydarzenia. Obydwa wydarzenia będą takie same jak to, które zostało zaplanowane pierwotnie - zapowiedzieli organizatorzy jego trasy.


  Dwa koncerty jednego dnia


  To dotyczy m.in. występów Korteza w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, który odbędzie się 15 października i Raciborskim Centrum Kultury w Raciborzu (16 października).
  Pierwszy koncert rozpocznie się o godz. 18.00, a drugi o godz. 21.00.
  Wszystkie bilety zachowują swoją ważność.


  Osoby, które do tej pory zdążyły zakupić bilet za pośrednictwem bileterii zostaną przez nią poinformowani o wszystkich zmianach w dodatkowym emailu oraz otrzymają nowe bilety wstępu ze wskazaniem skonkretyzowanej godziny wydarzenia.

  Na koncerty w Katowicach zostały jeszcze ostatnie bilety.

  Wyjątkowa trasa  "Kwadro Tour 2020" to wyjątkowa trasa Korteza w scenerii jesienno-zimowej.
  W ostatnim czasie sporym przeobrażeniom uległ zespół towarzyszący, który zmniejszył się do kwartetu.
  Na scenie zobaczymy muzyków w składzie:
  • Kortez – śpiew, gitara, fortepian, gitara basowa, puzon, instrumenty klawiszowe
  • Krzysiek Domański – gitara basowa, fortepian, gitara, instrumenty klawiszowe, chórki
  • Robert Szymański – perkusja, chórki
  • Tomasz Ziętek – trąbka, instrumenty klawiszowe.


  Na program koncertów oprócz kluczowych piosenek z repertuaru Korteza złożą się także rzadziej wykonywane utwory jak: "Co myślisz?", " Czy to już jest dno?", "Wiem, że mnie podglądasz", "Wracaj do domu", "Dlaczego z Tobą jestem?", "Boję się:, "Mój dom" i inne.
  Całość będzie miała lekko pulsujący charakter, do czego w ostatnich latach Kortez zdążył nas już przyzwyczaić.  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo