Znamy finalistów konkursu fotograficznego „Piękny Śląsk”....

  Znamy finalistów konkursu fotograficznego „Piękny Śląsk”. Spędzą oni weekend w hotelach Moxy w Niemczech

  Materiał partnera zewnętrznego

  Dziennik Zachodni

  Znamy finalistów konkursu fotograficznego „Piękny Śląsk”. Spędzą oni weekend w hotelach Moxy w Niemczech
  1/8
  przejdź do galerii
  Znamy finalistów konkursu fotograficznego „Piękny Śląsk” Oto oni! Trójka zwycięzców, którzy w czwartek 15 listopada w hotelu Moxy Katowice Airport zrobili najlepsze zdjęcia. Wcześniej wybrano 15 osób, których zdjęcia urzekły kapitułę konkursową.


  Przypomnijmy: od początku listopada trwał konkurs „Piękny Śląsk”. Do 11 listopada uczestnicy konkursu umieszczali na swoim Instagramie zdjęcia z hasztagiem #moxykatowice, ukazujące piękno i czasem zaskakujące oblicze Śląska. Tematyka zdjęć była dowolna, osoby biorące udział w konkursie najbardziej urzekły jednak Katowice.

  - Faktycznie zdjęć z Katowic było najwięcej. Już wybór pierwszej piętnastki był bardzo trudny – mówi Monika Michałek, Kapitan Hotelu Moxy Katowice Airport, należącego do Chopin Airport Development, współorganizatora konkursu.

  Po zakończeniu pierwszego etapu konkursu, szczęśliwców zaproszono do hotelu Moxy Katowice Airport, gdzie przez kilka godzin fotografowali obiekt, tak jak sami go widzieli i czuli. - Zależało nam właśnie, żeby pokazać duszę Moxy. Na pewno wygra ciekawe i nietuzinkowe zdjęcie – mówiła 15 listopada Michałek. I tak też się stało.

  Industrialny klimat hotelu bardzo przypadł do gustu uczestnikom konkursu. Co podobało się im najbardziej? Jak zdradzali jego śląskie akcenty. - Największe wrażenie zrobił na nas wystrój. Nie spotkaliśmy się też w innych hotelach z samoobsługą. Aż by się chciało spędzić tu trochę więcej czasu, np. na jakiejś imprezie - mówiła pani Katarzyna mieszkająca w pobliżu hotelu.

  - Podobają mi się śląskie akcenty, dekoracje, które wykorzystano w hotelu, bardzo oddają regionalność – mówiła pani Joanna z Rudy Śląskiej. - Mnie urzekła swoboda tego miejsca, z którą najczęściej spotykamy się w hostelach. Tu mamy z jednej strony komfort hotelu, a z drugiej luźną atmosferę. Pochwalić trzeba też śląskie akcenty, zajmuję się nimi naukowo, bo piszę właśnie doktorat o Śląsku – zdradziła pani Sara z Tarnowskich Góry.

  Zwycięzca pierwszego miejsca spędzi dwie noce w hotelu Moxy Berlin Ostbahnhof. Drugie miejsce nagrodzono weekendowym pobytem w hotelu Moxy Frankfurt City Center, a trzecie w hotelu Moxy Stuttgart.

  Serdecznie gratulujemy!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo