Znany opolski piłkarz Adam Deja wziął ślub. Jego wybranką została piękna Aleksandra [ZDJĘCIA]

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Adam Deja ze swoją świeżo poślubioną żoną Aleksandrą Materiały prywatne/ 2become1
Adam Deja wziął ślub w Oleśnie, ale zamiast na miesiąc miodowy prosto z wesela musiał wracać do Gdyni, gdzie w barwach Arki walczy o powrót do Ekstraklasy.

W przeszłości Adam Deja grał w opolskich klubach, najpierw w OKS-ie Olesno, później w I lidze razem z MKS-em Kluczbork. Ogromny talent pozwolił mu jednak wyjechać z Opolszczyzny i grać w klubach Ekstraklasy i I ligi.

Teraz jednak wrócił do Olesna i swoich rodzinnych Wachowic „w sprawach prywatnych", a konkretnie, żeby wziąć ślub.

Jego wybranką jest piękna Aleksandra Biernacka (od teraz już Aleksandra Deja), trenerka przygotowania motorycznego i fizjoterapeutka z Olesna. Aleksandra również uprawiała sport, byłą siatkarką, grała w juniorskiej drużynie UKS Jedynka Olesno.

Adam i Aleksandra wzięli ślub w neobarokowym kościele Bożego Ciała w Oleśnie.

- Jesteśmy ze sobą już 10 lat, poznaliśmy się jako nastolatkowie - mówi Ola. - Adama poznałam, kiedy przyjeżdżał do mojej szkoły, najpierw do gimnazjum, a potem do liceum. Zawsze go wypatrywałam, a przyjeżdżał na każde zawody, bo wyróżniał się w każdej dyscyplinie sportu! Później jeździłam na jego mecze, najpierw do Kluczborka, a potem do coraz dalszych miast: do Bielska-Białej, do Krakowa, a teraz aż do Gdyni.

- Adam był bardzo cichym chłopakiem, zamkniętym, ale prywatnie to zawsze uśmiechnięty i pomocny facet z dobrym sercem, i za to go kocham - dodaje Ola.

- Ja też pamiętam Olę jeszcze z czasów szkolnych, ale chodziliśmy do różnych szkół w Oleśnie: Ola do „Jedynki", a ja do „Dwójki". Jakiś czas potem spotkaliśmy się na dyskotece, zatańczyliśmy i zaiskrzyło. Najbardziej podoba mi się w niej jej piękny uśmiech - mówi Adam Deja.

Po ślubie w Oleśnie było huczne wesele, na którym był oczywiście także brata Adama - Sebastian Deja, również zawodowy piłkarz, który gra w klubie Radunia Stężyca i z którym właśnie awansował do II ligi. Byli też koledzy z boiska: Szymon Drewniak (obecnie Odra Opole) i Rafał Leszczyński (Chrobry Głogów).

Arka Gdynia walczy obecnie o powrót z I ligi do Ekstraklasy

W środę o godz. 20:30 Arka gra z ŁKS-em Łódź pierwszy z meczy barażowych. Dlatego 27-letni piłkarz prosto z wesela musiał wracać do Gdyni na treningi. Na miesiąc miodowy i urlop ze świeżo poślubioną żoną czas będzie dopiero po sezonie.

Adam Deja jest ważnym zawodnikiem Arki Gdynia. W tym sezonie w I lidze strzelił już 5 goli i zanotował trzy asysty. Jest środkowym pomocnikiem. Jednego gola dołożył też w Pucharze Polski.

Piłkarz z Wachowic słynie z piekielnie mocnego strzału i dzięki niemu zdobył już kilka efektownych bramek:

Adam Deja jest wychowankiem Stobrawy Wachowice i OKS-u Olesno. Do MKS-u Kluczbork, który grał wówczas w I lidze, przeszedł w wieku 18 lat. Później grał kilka lat w Ekstraklasie: w Podbeskidziu Bielsko-Biała, Cracovii Kraków i Arce Gdynia. A Arką spadł w ubiegłym roku do I ligi, teraz walczy w barażach o powrót do Ekstraklasy.

Adam Deja to obecnie jeden z najlepszych piłkarzy z Opolszczyzny. Ciekawostką jest, że jego szkolnym kolegą z Zespołu Szkół nr 2 w Oleśnie był Jan Grzesik, który dzisiaj gra w Warcie Poznań w Ekstraklasie.

Waldemar Sobota, Paweł Olkowski, Lukas Klemenz, Bartosz Biał...

Wideo

Materiał oryginalny: Znany opolski piłkarz Adam Deja wziął ślub. Jego wybranką została piękna Aleksandra [ZDJĘCIA] - Nowa Trybuna Opolska

Dodaj ogłoszenie