MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ZnanyLekarz.pl nielubiany przez lekarzy

Agata Pustułka
Największy w Polsce (ok. 100 tys. wpisów) portal społecznościowy zawierający oceny lekarzy, został skontrolowany przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Choć kontrola wykazała, że serwis spełnia wymogi ustawy, to sam fakt kontroli pokazał, jak bardzo portal dla wielu medyków jest solą w oku.

- Wielu lekarzy najchętniej zamknęłoby usta swoim pacjentom, bo ci mają do powiedzenia coraz więcej. Serwis odwiedza dziennie 35 tys. osób pozostawiając około 500 nowych opinii. Warto jednak podkreślić, że 2 na 3 oceny są pozytywne - wyjaśnia Marek Wróbel, twórca portalu.

Zapewnia, że każda ocena pojawiająca się w serwisie zgodnie z ustawą o języku polskim jest sprawdzana pod względem treści.

Izba Lekarska w Łodzi nasłała kontrolę na popularny portal społecznościowy

- Jeśli zauważymy, że wpisy zawierają wulgaryzmy lub są obraźliwe, to natychmiast je usuwamy. Staramy się też, aby wpisy były merytoryczne i jak najdokładniej odzwierciedlały ocenę przyznaną lekarzowi przez pacjenta - mówi Wróbel.

- Po stwierdzeniu nieprawdy możliwe jest proste i szybkie zgłoszenie tego faktu. Każde takie zgłoszenie wraz z komentarzem jest rejestrowane w systemie i rozpatrywane średnio w ciągu 24 godzin. Moderator każdorazowo stara się również wyjaśnić taką sytuację. Informacja od zgłaszającego nadużycie konfrontowana jest bezpośrednio z autorem oceny. Ostateczne ustalane jest, czy ocena jest prawdziwa, czy nie. Marek Wróbel przypomina wszystkim odwiedzającym portal, że użytkownicy są co prawda anonimowi wobec siebie, ale nie wobec wymiaru sprawiedliwości.

- Lekarz, broniąc swojej czci i dobrego imienia, może wystąpić przeciwko osobie, która jego godność naruszyła, publikując nieprawdę na łamach serwisu. W trakcie takiego postępowania jesteśmy zobowiązani do udostępnienia informacji umożliwiającej identyfikację osoby, która takiego wpisu dokonała - wyjaśnia.
Do tej jednak pory żaden z lekarzy nie skorzystał z tej możliwości.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni