Znicz – Górnik 1:2 [RELACJA NA ŻYWO]. Zabrzanie wciąż liczą...

Znicz – Górnik 1:2 [RELACJA NA ŻYWO]. Zabrzanie wciąż liczą na awans

1 1 połowa

Górnik Zabrze

2

1 1 połowa

• Koniec meczu! Górnik pokonuje Znicz Pruszków i zachowuje szanse na awans do Ekstraklasyl Sytuacja pruszkowian na drugim biegunie Nice 1. ligi staje się coraz trudniejsza.

• Patryk Kubicki wyszedłby sam na sam z bramkarzem Górnika gdyby nie interwencja Szymona Żurkowskiego. W ostatniej chwil wybił piłkę z własnego pola karnego na aut.

• Pora na wymianę ciosów. Jednak ataki obu drużyn są przerywane przed polami karnymi.

• Mogło być pozamiatane! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na strzał głową zdecydował się Konrad Nowak. Piłkę zmierzająca pod poprzeczkę zdołał przerzucić Piotr Misztal!

• Adrian Paluchowski wyprzedza przed bramką Tomasza Loskę, ale piłka po podcince przelatuje tuż obok lewego słupka. Na domiar złego był na spalonym. A Daniel Stefański dolicza aż 7 minut do drugiej połowy.

• Tym razem piłkarze Marcina Brosza zaatakowali prawą flanką. Bezskutecznie, Piotr Misztal wznawia grę z "piątki".

• Anemiczne uderzenie Igora Angulo nie mogło zaskoczyć Piotra MIsztala. Kontra Znicza zakończyła się niedokładnym dośrodkowaniem Aleksandra Jagiełły. Tomasz Loska chwyta piłkę.

• Kontra Górnika lewą stroną zamieniła się w atak pozycyjny. I przyniósł on rzut z autu na wysokości pola karnego gospodarzy

• Adam Wolniewicz z żółtą kartką.

• Andrzej Prawda stawia na atak. Maksymilian Banaszewski zmienia Tomasa Borka

• Patryk Kubicki zmienia Przemysława Kitę.

• Meik Karwot zmienia Bartłomieja Olszewskiego

• Po blisko dwóch minutach sędzia nakazuje grę gospodarzom ze środka. Musiał utemperować zachowanie na ławce trenerskiej Znicza.

• GOL DLA GÓRNIKA! SZYMON MATUSZEK!!!

• Ależ okazja Znicza! Mogło być 2:1

• Po krótkiej przerwie gra została wznowiona. Urazu nabawił się Mateusz Długołęcki. Po interwencji medycznej wraca do gry.

• Zmiana w Zniczu. Karol Podliński zastępuje Mateusza Stryjewskiego.

• Damian Jakubik z żółtą kartką za faul na Konradzie Nowaku. Pauzuje w meczu z MKS-em Kluczbork.

• Łukasza Wolsztyńskiego zmienia Konrad Nowak. Wcześniej fatalnie przestrzelił z kilkunastu metrów Przemysław Kita.

• Teraz groźnie było pod bramką Piotra Misztlaa. Ten z najwyższym trudem zdołał sparować strzał z dystansu!

• Jęk zawodu kibiców Znicza po tej kontrze. Przemysław Kita szarpnął prawą stroną i chciał zagrać na wprost bramki do Adriana Paluchowskiego. Widział jednak dalej ustawionego niepilnowanego Aleksandra Jagiełły, którego strzał broni Tomasz Loska!

• Marcin Urynowicz zmienia Davida Ledecky'ego.

• Żółta kartka dla Bartłomieja Olszewskiego za faul. Rzut wolny nie sprawił problemu gościom.

• Gospodarze w komplecie na murawie. Arak lewą stroną daje Zniczowi rzut rożny. Rozegranie pozostawiło wiele do życzenia.

• Klatka dla kibiców gości byłaby dla nich za mała...

• Przerwa w grze. Na murawie leży Mateusz Stryjewski. Potrzebna jest interwencja medyka.

• Igor Angulo popędził prawą stroną na bramkę Znicza. Nie dopadł jednak do za mocno zgranej piłki przed Piotrem Misztalem.

• Znicz powinien prowadzić! Strzał Adriana Paluchowskiego z kilku metrów w ostatniej chwili zablokował Bartosz Kopacz. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka wypadła z rąk Tomasza Loski, ale na jego szczęście nikt nie zdołał uderzyć na pustą bramkę!

• Przebojowa akcja Przemysława Kity prawą stroną przerwał zgodnie z przepisami Szymon Matuszek przed prawym narożnikiem pola karnego.

• Zabrzanie zaczynają ze środka! Bez zmian w obu ekipach.

• Wracamy do Pruszkowa na drugie trzy kwadranse meczu Znicz - Górnik Zabrze. Do przerwy mamy remis.

• Pierwsze minuty zupełnie nie zwiastowały taki obrót spraw. Chaotyczna gra w wykonaniu obu stron, gdzie przeważała gra na dwa kontakty - podanie i strata. Kiedy wydawało się, że piłkarze Andrzeja Prawdy wyjdą na prowadzenie, to nadziali się na kontrę Górnika. Dośrodkowanie Rafała Kurzawy z rzutu rożnego wykorzystał Dani Suarez. Na odpowiedź nie trzeba było jednak długo czekać - Aleksander Jagiełło kapitalnym uderzeniem pod poprzeczkę porwał pruszkowskich kibiców.

Co będize po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +1' Po zupełnie nieudanym rzucie rożnym Znicza sędzia Daniel Stefański kończy pierwszą połowę w Pruszkowie. Znicz remisuje z Górnikiem Zabrze.

• Po takiej ripoście zapadła kurtyna

• Znicz mógł, a właściwie powinien, prowadzić! Adrian Paluchowski wyskoczył najwyżej do centry z lewej flanki. Uderzył głową tuż nad poprzeczką!

• Nie szło prawą, to Znicz zaatakował lewą flanką. Szczęśliwie przedarł się wzdłuż linii Michał Kucharski. Jego dośrodkowanie na bliski słupek było do nikogo.

• Aleksander Jagiełło ciut za bardzo przeciągnął dośrodkowanie z prawej flanki. Piłka przecięła pole karne i wyszła poza linię końcową.

• Prostopadłe podanie na wolne pola do Łukasza Wolszyńskirego łapie Piotr Misztal na 14. metre.

• Gospodarze chcieli pójść za ciosem. Jednak atak prawą stroną nie powiódł się. Tomasz Loska z "piątki".

• Szymon Matuszek upomniany żółta kartką za faul w kole środkowym.

• Niestety, nie mam gola dla gospodarzy. Za to tak strzelił Dani Suarez

• Mateusz Stryjewski prostopadłym podaniem uruchomił Aleksandra Jagiełłę, który strzałem z prawej strony pola karnego umieszcza piłkę w siatce przy dalszym słupku!

• REMIS W PRUSZKOWIE! ALEKSANDER JAGIEŁŁO!!!

• Za płotem znajduje się spora grupa kibiców Górnika.

• GOL DLA GÓRNIKA! DANI SUAREZ!!
      Sytuacja zemściła się w najgorszy sposób. Zabrzanie najpierw zyskali rzut rożny, a po centrze Rafała Kurzawy z bliskiej odległości do szatni kieruje ją Dani Suareza

• Kolejna okazja Znicza.Płaski strzał Aleksandra Jagiełły z trudem paruje Tomasz Loska Po rzucie rożnym z piłką minął się Maciej Mysiak!

• To mogło zaskoczyć Tomasza Loskę! Tor lotu piłki uderzonej zza pola karnego zmienił na kilka metrów przed bramką Przemysław Kita. Niewiele brakowało, by wpadła ona do siatki!

• Dośrodkowanie Rafała Kurzawy było zbyt głębokie, więc nie miał z nią problemu bramkarz Znicza. Dalekim wykopem chciał kontrę, ale Adrian Paluchowski nie poradził sobie z Adamem Wolniewicziem.

• Gromkie brawa za udaną interwencję otrzymał Piotr Misztal. Powstrzymał czysto w narożniku pola bramkowego rozpędzonego Łukasza Wolsztyńskiego.

• David Ledekcy zagrywa na lewą flankę do rozpędzonego Bartłomieja Olszewskiego. Ten został zablokował przez Damiana Jakubika.

• Atak Górnika środkiem przynosi rzut wolny z ok. 27 metrów. Rafał Kurzawa tak uderzył, że trafił w Macieja Mysiaka. Kapitana Znicza trochę zamroczyło.

• Gospodarze niespodziewanie wymienili 6 podań z pierwszej piłki i szybko znaleźli się w pobliżu "boksa" Górnika. Dośrodkowanie Damiana Jakubika zepsuło to pozytywne wrażenie.

• Adamowi Wolniewiczowi nie udało się wrzucił piłki w pole karne po całkiem udanej akcji prawą stroną. Piotr Misztal z "piątki".

• Kolejny źle rozegrany stały fragment gry zapoczątkował kontrę Znicza w postaci lagi do Przemysława Kity. Ten co prawda wygrał pojedynek główkowy, ale posłał piłkę do nikogo.

• Mateusz Długołęcki zablokował dośrodkowanie Rafała Kurzawy. Rzut rożny, po którym górował obrońca Znicza.

• Zdaniem sędziego Damian Jakubik faulował Davida Ledecky'ego blisko lewego narożnika pola karnego. Znicz wychodzi cało z opresji po centrze z rzutu wolnego.

• Rafał Kurzawa kieruje piłkę lobem do siatki. W momencie podania z głębi pola był jednak na spalonym.

• Szymon Żybrowski przedarł się prawą flanką w okolice pola karnego gospodarzy. Został zablokowany, Górnik ma aut na wysokości "szesnastki". Bez zagrożenia.

• Od razu zaatakował Górnik, wychodząc z groźnie zapowiadającą się kontrą. Ostatecznie uderzenie zza pola karnego poleciało wysoko nad bramką Piotra Misztala.

• Na gwizdek Daniela Stefańskiego pierwszą połowę rozpoczynają gospodarze!

• Obie jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Rezerwowi Znicza: Michał Olczak - Patryk Kubicki, Adrian Grabowski, Maksymilian Banaszewski, Marcin Rackiewicz, Karol Podliński, Kacper Skibko.

• Coraz więcej kibiców przybywa na trybunę główną. Liczą na wygraną, która przybliżyłaby do utrzymania w I lidze. Jednak Górnik też ma o co walczyć.

• Rezerwowi Górnika Zabrze: Wojciech Pawłowski - Denis Janco, Konrad Nowak, Marcin Urynowicz, Sandi Arcon, Meik Karwot, Maciej Ambrosiewicz.

• Do rozpoczęcia meczu pozostało jeszcze trochę minut, więc odsyłam do zapowiedzi Przemysława Drewniaka:

• Relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko.

• Nadzieja umiera ostatnia, ale najpierw trzeba powalczyć o komplet punktów.' A potem "niech się dzieje wola nieba...". Za 25 minut walczący o utrzymanie (lub baraże) Znicz Pruszków zmierzy się z walczącym o awans do Ekstraklasy Górnikiem Zabrze!

Rafał Kurzawa i jego koledzy spróbują w Pruszkowie przedłużyć serię trzech zwycięstw z rzędu ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapres

W niedzielnym meczu 32. kolejki Nice I ligi Górnik Zabrze zmierzy się na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. Podopieczni Marcina Brosza wciąż mają szansę na awans do Ekstraklasy, ale by je zachować, bezwzględnie muszą w Pruszkowie sięgnąć po komplet punktów. Relacja LIVE z meczu Znicz Pruszków – Górnik Zabrze na dziennikzachodni.pl. Początek o godz. 12.

Trzecie z rzędu zwycięstwo i atrakcyjna gra Górnika w śląskim klasyku z GKS-em Katowice sprawiły, że przy Roosevelta znów odżyły nadzieje na awans. By dokonać tego, co jeszcze kilkanaście dni temu wydawało się niemożliwie, podopieczni Marcina Brosza muszą być już jednak bezbłędni i liczyć na to, że punkty stracą rywale. – Będzie bardzo trudno, ale póki piłka w grze, trzeba walczyć. Żal mi jednak punktów, zwłaszcza tych straconych z pojedynkami z outsiderami naszej ligi – uważa legenda Górnika, Stanisław Oślizło.

Porażki z niżej notowanymi zespołami to największa zmora Górnika w tym sezonie, a jedną z najbardziej pamiętnych pozostanie ta ze Zniczem Pruszków. Jesienią beniaminek przyjechał do Zabrza jako ostatnia drużyna ligi i sensacyjnie wygrał 1-0.

Teraz Górnik spróbuje wziąć rewanż za tamto niepowodzenie, ale o zwycięstwo może być jeszcze trudniej, niż wtedy. Znicz wyraźnie poprawił swoją grę w porównaniu do pierwszej części sezonu i cały czas walczy o uniknięcie spadku z pierwszej ligi. Podopieczni Andrzeja Prawdy tracą pięć punktów do GKS-u Tychy i dwa do Wisły Puławy (które czeka do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz), zatem tak jak zabrzanie słyszą już ostatni dzwonek na wygrywanie.

W poprzedniej kolejce pruszkowianie zdecydowanie ulegli na wyjeździe liderowi Sandecji (2-5), ale u siebie prezentują się ostatnio wyjątkowo dobrze. Wygrali już trzy kolejne spotkania przed własną publicznością i będą chcieli przedłużyć swoją passę w spotkaniu z zabrzanami.

Gospodarze przystąpią do niedzielnego meczu osłabieni brakiem zawieszonych za kartki Grzegorza Janiszewskiego i Macieja Machalskiego. W szeregach Górnika mogą wystąpić za to wszyscy zdrowi zawodnicy.

Mecz Znicz Pruszków – Górnik Zabrze poprowadzi sędzia Daniel Stefański.