Znów zmiany w ruchu na DK81 w Katowicach. Przebudowa węzła Piotrowice weszła w kolejny etap

LOTA
Przebudowa węzła Piotrowice Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Przebudowa węzła Piotrowice Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow
Trwa przebudowa węzła Piotrowice na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Armii Krajowej w Katowicach. Prace weszły ostatnio w nowy etap, a w rejonie DK81 po raz kolejny zmieniła się organizacja ruchu.

Przebudowa węzła Piotrowice weszła w kolejny etap

Nowa organizacja ruchu obowiązuje na ulicy Armii Krajowej na odcinku do skrzyżowania z ulicą Kościuszki do skrzyżowania z Głogowską (to fragment bliżej ul. Jankego).

Kliknij poniżej i zobacz zdjęcia

– Ulicą Armii Krajowej można na tym odcinku jechać tylko w stronę Centrum, Mikołowa i Ligoty. Natomiast kierowcy jadący w stronę Podlesia kierowani są objazdem wzdłuż ul. Małachowskiego od strony ul. Kościuszki w kierunku ul. Robotniczej do ul. Jankego - wyjaśnia Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Jak zapowiada analogiczne prace będą prowadzone również na pasie ruchu w kierunku do Ligoty i ich zakończenie zaplanowane jest na początku września.

Zobacz koniecznie

W Piotrowicach powstanie dwupoziomowe skrzyżowanie i tunel na 340 metrów długości

Przypomnijmy: przebudowa węzła Piotrowice, czyli skrzyżowania ulic Kościuszki i Armii Krajowej w Piotrowicach trwa od 2018 roku. Kosztuje 67 mln zł. Generalnym wykonawcą jest firma IMB-Podbeskidzie. Prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Inwestycja jest, obok przebudowy węzła Giszowiec na DK86 (skrzyżowania Pszczyńskiej i 73 Pułku Piechoty), jednym z najważniejszych projektów drogowych realizowanych obecnie w Katowicach i dotyczy jednego z najczęściej korkujących się skrzyżowań w mieście.

W efekcie tej realizacji na skrzyżowaniu Kościuszki i Armii Krajowej powstanie dwupoziomowe skrzyżowanie: tunelem poprowadzony zostanie ruch tranzytowy, górą - przez dwupasowe rondo – lokalny. Projekt przebudowy węzła Piotrowice zakłada również remonty ulicy Małachowskiego i Harcerzy Września 1939.

Musisz to wiedzieć

Nie przeocz

Bądź na bieżąco i obserwuj

Gazeta Lubuska. Ewakuacja w Zielonej Górze. W garażu były bomby

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jo

A drogówka dalej poluje za salonem fiata czyste żniwa ograniczenie 40 i kasują że nienadazaja radaru z ręki wypuscic

E
EaDo

W projekcie chyba nie ma tunelu, a jest tylko droga biegnąca w wykopie pod rondem...

Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie