Zobacz, jakie kartki świąteczne dostaliśmy w redakcji...

  Zobacz, jakie kartki świąteczne dostaliśmy w redakcji Dziennika Zachodniego. Niektóre wymiatają! Sprawdź, czego nam życzą instytucje

  Zdjęcie autora materiału

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zobacz, jakie kartki świąteczne dostaliśmy w redakcji Dziennika Zachodniego. Niektóre wymiatają! Sprawdź, czego nam życzą instytucje
  1/61
  przejdź do galerii
  Co roku redakcja "Dziennika Zachodniego", a właściwie nasze skrzynki mailowe, są zarzucane dziesiątkami elektronicznych kartek świątecznych. Przysyłają nam je różne instytucje państwowe i regionalne, urzędy, agencje marketingowe i PR-owe, wydawnictwa, biura architektoniczne. Z tej powodzi wybraliśmy te, które nam się najbardziej spodobały.
  W redakcji "Dziennika Zachodniego", tak jak w wielu domach, dostajemy coraz mniej tradycyjnych kartek świątecznych, przesyłanych pocztą. Kiedyś przed świętami przychodziły ich całe worki, dziś nieliczne ustawiamy koło komputerów, a i tak nie zajmują wiele miejsca.

  Za to elektronicznych kartek, przesyłanych mailem, dostajemy dość sporo. Wybraliśmy te, które najbardziej nam się spodobały. Prym wśród nich wiodą animowane kartki - tzw. GIF-y. Te publikujemy w treści tego artykułu. Pozostałe - można obejrzeć jako galerię zdjęciową.

  GIF-y, czyli ruchome obrazki, to coś między zwykłą grafiką a animacją. To nie film, a, z drugiej strony, coś więcej niż zwykła, płaska, kartka.

  Uwiodła nas, np. kartka od biura architektonicznego KWK Promes, czyli od architekta Tomasza Koniecznego, i jego współpracowników. Tu na choince migają, zamiast bombek, budynki ikony, zaprojektowane przez tę pracownię, wśród nich słynny dom barka w Brennej.  Spośród zwykłych e-kartek wybraliśmy te, które zaskakują ciekawą grafiką, np. nawiązującą do branży danej firmy. Tu na czoło wysforowały się kartki od wydawnictw książkowych, które pomysłowo wykorzystały motyw książki np. do stworzenia choinki.

  Inną, ciekawszą niż zwykłe kartki, formą świątecznego pozdrowienia są krótkie filmiki, na których pracownicy firmy składają życzenia albo występują jako żywe tło dla życzeń. To też fajny pomysł, choć dość ulotny.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo