Zobaczcie gole z meczu KSZO - Górnik w Pucharze Polski

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Damian Wiśniewski
Górnik Zabrze awansował do 1/8 Totolotek Pucharu Polski dzięki golom strzelonym w 90 i 91 minucie meczu. Zobaczcie bramki z tego spotkania.

Górnik Zabrze był zdecydowanym faworytem meczu 1/16 Pucharu Polski z trzecioligowym KSZOOstrowiec Świętokrzyski. Gospodarze mieli jednak zdecydowanie ochotę na powtórzenie historii z poprzedniej rundy, gdy wyeliminowali WisłęKraków.
Zespół Marcina Brosza, ułożony z piłkarzy podstawowej jedenastki i ligowych rezerwowych, dał się zaskoczyć i stracił gola już w trzeciej minucie po strzale Wojciecha Trochima. Goście stopniowo przejmowali inicjatywę i przed przerwą swoje pierwsze trafienie w ich barwach zaliczył Stefanos Evangelou.

Gdy w 54 minucie za faul został odesłany do szatni Przemysław Dwórzyński wszystko wskazywało na to, że Górnjik musi już tylko dopełnić formalności. Tymczasem dziesięciu ostrowczan znów objęło prowadzenie i utrzymywało je do 90 minuty. Wtedy w ciągu 120 sekund najpierw Przemysław Wiśniewski, a potem , by w 91. min Alasana Manneh pokonali bramkarza KSZO i faworyci uciekli spod topora.

Zabrzanie zapewnili więc sobie grę w 1/8 Pucharu Polski i premię w wysokości 60.000 zł. Pokonani otrzymają z PZPN przelew na kwotę dwukrotnie mniejszą.

Zobaczcie gole z meczu KSZO Ostrowiec - Górnik Zabrze!

KSZO Ostrowiec Św. - Górnik Zabrze 2:3 (1:1)
1:0
Wojciech Trochim (3), 1:1 Stefanos Evangelou (39), 2:1 Konrad Zaklika (62), 2:2 Przemysław Wiśniewski(90), 2:3 Alasana Manneh (90+2)
KSZO Lipiec - Głaz, Mężyk, Dwórzyński, Kaczmarek - Szydłowski (57. Kraśniewski), Zaklika (85. Imiołek), Trochim (85. Mąka), Persona - Chrzanowski (79. Kaczmarek), Stanisławski. Trener:Tadeusz Krawiec.
Górnik DKudła - Massouras (54.Ściślak), Wiśniewski, Koj, Evangelou, Janża - Prochazka (75. Ryczkowski), Manneh, Hajda (54. Nowak) - Sobczyk (59. Krawczyk), Wojtuszek (60. Rostkowski). Trener:Marcin Brosz.
Żółte kartki: Mężyk, Głaz, Trochim - Hajda, Sobczyk, Ściślak, Rostkowski.
Czerwona kartka: Przemysław Dwórzyński (54. minuta, KSZO).