MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zoo w Chorzowie otwarte od 1 czerwca. Cennik na nowy sezon. Te zwierzęta są w śląskim zoo

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
Oto mieszkańcy Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. LwyLew, zwany "królem zwierząt", zamieszkuje sawanny i lasostepy na południe od Sahary. W śląskim zoo zobaczymy samicę i samca lwa - Bolka i Kasai.Lwy to jedyne duże koty świata prowadzące stadne, rodzinne życie. Jest to również jeden z najbardziej znanych gatunków z wyraźnym dymorfizmem płciowym - samiec jest dużo większy od samicy, a ponadto tył jego głowy, szyję i pierś porasta charakterystyczna, długa grzywa.Na świecie wyróżnia się szereg podgatunków lwów. W śląskim zoo można obaczyć lwy angolskie, zwane również lwami z Katangi. Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Oto mieszkańcy Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. LwyLew, zwany "królem zwierząt", zamieszkuje sawanny i lasostepy na południe od Sahary. W śląskim zoo zobaczymy samicę i samca lwa - Bolka i Kasai.Lwy to jedyne duże koty świata prowadzące stadne, rodzinne życie. Jest to również jeden z najbardziej znanych gatunków z wyraźnym dymorfizmem płciowym - samiec jest dużo większy od samicy, a ponadto tył jego głowy, szyję i pierś porasta charakterystyczna, długa grzywa.Na świecie wyróżnia się szereg podgatunków lwów. W śląskim zoo można obaczyć lwy angolskie, zwane również lwami z Katangi. Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow/Marzena Bugała-Azarko
Od 1 czerwca zoo w Chorzowie znowu będzie czynne. Jakie zwierzęta zobaczymy w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym? Poznajcie mieszkańców śląskiego zoo. Na zwiedzających czeka około 3000 zwierząt należących do ponad 350 gatunków. W naszej galerii poznacie 21 sympatycznych lokatorów zoo w Chorzowie. W śląskim zoo spotkamy drapieżne koty, ale także przedstawicieli najwyższych, największych i najszybszych zwierząt świata! Zoo w Chorzowie, cennik na nowy sezon. Sprawdź

Poznajmy mieszkańców Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. To lwy, tygrysy, żyrafy, słonie i nosorożce

Śląskim Ogród Zoologicznym jest trzecim pod względem wielkości ogrodem zoologicznym w Polsce. Na 50 hektarach Śląskiego Ogrodu Zoologicznego mieszka prawie 3 tys. zwierząt, należących do 310 gatunków. Opiekuje się nimi ok. 60 pracowników - opiekunów. Łącznie dla zwiedzających udostępnionych jest około 5 kilometrów alejek. Spacerując między wybiegami i pawilonami zwierząt poznajemy przedstawicieli gatunków zwierząt występujących w różnych częściach świata.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Budowa Śląskiego Ogrodu Zoologicznego trwała cztery lata. Pierwszym turystom zwiedzanie ogrodu w 1958 roku zajmowało pół godziny. Dziś potrzeba na to wielu godzin, a i tak może nie uda się nam zobaczyć wszystkich zwierząt w ciągu jednego dnia. I dlatego dzisiaj prezentujemy 21 mieszkańców śląskiego zoo.

Musisz to wiedzieć

Na 50 hektarach Śląskiego Ogrodu Zoologicznego mieszka prawie 3 tys. zwierząt, należących do 310 gatunków.

Poznajmy niektórych lokatorów zoo w Chorzowie. To m.in. przedstawiciele najszybszych, największych i najwyższych zwierząt świata. Oczywiście wśród tego grona nie mogło zabraknąć "króla zwierząt", czyli lwów. W śląskim zoo mieszka para lwów - samiec Bolek i samica Kasai. Zobaczcie naszą galerię i poznajcie mieszkańców śląskiego zoo.

Zoo w Chorzowie otwarte od 1 czerwca. Zobaczcie zwierzaki, których nie można przegapić. Pingwiny będą hitem śląskiego zoo.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Zoo w Chorzowie już otwarte. Od 1 czerwca można oglądać zwie...

Od 1993 roku śląskie zoo jest jednym z ponad 300 członków Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA). Od tego momentu wymiana zwierząt odbywa się na podstawie uczestnictwa w specjalnych programach. Prowadzony jest też międzynarodowy system ewidencji narodzin, upadków (czyli zgonów) i transferów.

Koordynatorzy gatunków prowadzą księgi rodowodowe, dobierając zwierzęta do rozrodu. Osobniki nie mogą być ze sobą spokrewnione aż do czwartego pokolenia wstecz. Koordynatorzy decydują też o rozmnażaniu zwierząt.

Godziny otwarcia i bilety wstępu do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego

W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym nie zmienią się godziny otwarcia placówki oraz ceny biletów. Przypomnijmy, że bilety można kupić w kasie w zoo lub online i wtedy nie trzeba stać w kolejce do kasy.

W kasie oczywiście można zapłacić kartą. Bilet online dostępny jest TUTAJ.

Zoo w Chorzowie: Cennik

Cennik w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym (1 kwietnia - 31 października):

  • bilet normalny - 20 zł
  • bilet ulgowy - 10 zł
  • bilet rodzinny - 50 zł
  • karnet roczny - 100 zł

Bilety wstępu (z wyłączeniem karnetów rocznych) upoważniają do jednokrotnego wejścia na teren Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

Godziny otwarcia śląskiego zoo (maj-wrzesień):

  • zoo: 9.00–19.00
  • kasy: 9.00–18.00
  • pawilony: 9.00–18.45

Obejrzyj dokładnie

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera