MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Żory: będzie remont ulicy Okrężnej za ponad 4 miliony złotych. Droga zostanie przbudowana na odcinku czterech kilometrów

Arkadiusz Biernat
Arkadiusz Biernat
Ulica Okrężna w Żorach zostanie wyremontowana za ponad 4 mln zł
Ulica Okrężna w Żorach zostanie wyremontowana za ponad 4 mln zł Arek Biernat
4,1 mln zł kosztować będzie remont ulicy Okrężnej w Żorach. W ramach inwestycji przebudowany zostanie 3 kilometrowy odcinek drogi wraz z chodnikami. Inwestycja jest dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

Remont ulicy Okrężnej w Żorach

W całej Polsce przyznane zostały dofinansowania do realizacji inwestycji drogowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Podczas wideokonferencji z samorządowcami wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz wicewojewodowie Jan Chrząszcz i Robert Magdziarz przekazali jeden z „wirtualnych czeków” dla miasta Żory.

Miasto otrzymało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 3 109 807,00 zł na realizację zadania pod nazwą „Przebudowa drogi ul. Okrężnej w Żorach”. Pozostałe środki będą pochodziły z budżetu miasta, a całkowita wartość tej inwestycji to 4 146 410,00 zł.

- W ramach tej inwestycji przebudowany zostanie odcinek ulicy Okrężnej o długości prawie 3 kilometrów, wraz z 8 skrzyżowaniami. Z inwestycji wyłączone zostaną natomiast dwa ronda, na których ul. Okrężna przecina się z al. Jana Pawła II i ul. Osińską. Na odcinkach, gdzie takie prace nie zostały już wcześniej wykonane, przebudowany zostanie także chodnik. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli korzystać z nowoczesnego ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż całej ul. Okrężnej - słyszymy w Urzędzie Miasta Żory.

55

Inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku. Dokładny termin, ale i cena nie są jeszcze znane. Poznamy je po zakończonym postępowaniu przetargowym.

Fundusz Dróg Samorządowych

Inwestycja jest realizowana dzięki zdobytemu przez miasto dofinansowaniu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Obejrzyj dokładnie

FDS stanowi kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli.

Fundusz ma również na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej, a także poprawę oraz zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych.

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Budowa S6 za węzłem Bożepole Wielkie postępuje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera