Zorza polarna nad Polską ZDJĘCIA Gdzie w weekend będzie...

  Zorza polarna nad Polską ZDJĘCIA Gdzie w weekend będzie widoczna ponownie? Jak obserwować zorzę polarną nad Polską 2018?

  ow

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zorza polarna nad Polską będzie ponownie widoczna weekend. Jak i gdzie obserwować zorzę polarną nad Polską? Najlepszy widok na zjawiskową zorzę będzie na Mazurach i na Podlasiu, ale zdjęcia zorzy polarnej można próbować robić w całym kraju. Warto jednak wyjechać poza miasto, by zorza polarna nad Polską była lepiej widoczna. Światła miasta emitują za dużo światła, by można było zobaczyć subtelną różnicę na niebie. Zobacz niesamowite zdjęcia zorzy polarnej nad Polską 2018.
  zorza polarna nad Polską 2018
  1/9

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©pxhere.com

  Zorza polarna nad Polską [ZDJĘCIA]


  Niesamowite widoki czekają nas w ten weekend. Już od środy w niektórych rejonach kraju możemy obserwować zorzę polarną nad Polską. To niesamowite zjawisko rzadko widoczne jest w naszym kraju. Nie trzeba jechać do odległej Islandii, by na własne oczy przekonać się, jak piękna jest zorza polarna. W Polsce najlepsze miejsca do obserwowania zorzy polarnej to tereny poza miastami na Mazurach i na Podlasiu.

  Zorza polarna nad Polską widoczna może być od godz. 20 do 2 w nocy. Aby ją zobaczyć, nie potrzebny jest żaden specjalistyczny sprzęt. Wystarczy spojrzeć w niebo i podziwiać zorzę polarną nad Polską.

  Zobacz koniecznie, jak wygląda zorza polarna nad Polską
  Zobacz galerię


  Zorza polarna wywołana burzą słoneczną


  Burze słoneczne, czy też burze geomagnetyczne, oznacza się w pięciostopniowej skali. Ta posiada II stopień, więc nie należy do szczególnie niebezpiecznych. Mimo to wrażenie robi prędkość, z jaką się przemieszcza w stronę Ziemi - może wynosić nawet kilkaset kilometrów na sekundę!

  Do Polski wracają afrykańskie upały! Pogoda DZIEŃ PO DNIU

  Burza słoneczna zakłóca przede wszystkim działanie urządzeń wykorzystujących GPS, w tym przypadku głównie dotyczyć to będzie statków kosmicznych. Do przyjemnych efektów burzy geomagnetycznej zdecydowanie zaliczyć można zjawiskową zorzę polarną. Niestety, prawdopodobnie widoczna będzie tylko w okolicach biegunów Ziemi.

  Co to jest burza słoneczna?


  Burza słoneczna, fachowo nazywana burzą geomagnetyczną, to silne i nagłe zmiany pola magnetycznego Ziemi. Skąd się bierze? Gdy w zewnętrznej części atmosfery Słońca, tzw. koronie słonecznej, powstanie dziura, w stronę Ziemi zaczyna się kierować burza słoneczna. Taka dziura powstała właśnie kilka dni temu w koronie Słońca.

  Pogoda na jesień. Co nas czeka we wrześniu, październiku i listopadzie?

  Burze słoneczne rozpoznaje się po ciemnych plamach widocznych w zewnętrznej części atmosfery. Są na tyle duże, że słoneczny wiatr może wydostać się przez nie i dotrzeć aż do kuli ziemskiej, pod warunkiem, że dziura jest skierowana w stronę Ziemi. Tak właśnie stało się tym razem.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bełkot

  Optymista (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Ten co pisał ten tekst, coś szkodliwego musiał się nabrać.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dziennikarzyna

  Val (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Zorza polarna nad Polską! Gdzie oglądać? Na biegunie... Człowieku podający się za dziennikarza, odpowiedzialny za ten tytuł, weź się zajmij czymś pożytecznym... Na przykład zacznij czytać starszym,...rozwiń całość

  Zorza polarna nad Polską! Gdzie oglądać? Na biegunie... Człowieku podający się za dziennikarza, odpowiedzialny za ten tytuł, weź się zajmij czymś pożytecznym... Na przykład zacznij czytać starszym, albo dzieciom... Tylko nie swoje "artykuły"!!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie wiem

  Nwm (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Nawet nie wiem jak to skomentować clickbate i tyle gazety w youtuby się bawią hahaha

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zorza

  Jeremiach (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  To gdzie w końcu ta zorza, nad Polską czy nad biegunem?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PO PRZECZYTANIU...

  ReKult (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

  Widoczna : była, jest czy bedzie? Informacje zawarte w tym artukule kompletnie nie trzynahą się "kupy", tak więc są do d***. Zwyczajnie wprowadzają czytelnika w błąd. Jak bierzesz sie za coś to rób...rozwiń całość

  Widoczna : była, jest czy bedzie? Informacje zawarte w tym artukule kompletnie nie trzynahą się "kupy", tak więc są do d***. Zwyczajnie wprowadzają czytelnika w błąd. Jak bierzesz sie za coś to rób to dobrze. Info jak powstają też pozostawia wiele do życzenia. Opisz moze coś dokładniej zamiast serwować papkę z podstawówki.
  Widzimy zorze jak nam ziemskie pole magnetyczne zaczyna się rwać. Występuje wtedy identyczna zorza na obydwu biegunach!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Takiego jak ty

  Pawel (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 1

  Takiego jak ty pismaka to powinni wyzucic od razu z pracy. Ale to pokazuje jedynie jakie durnie siedzą u szczytu gazety skoro pozwolili wypuścić taki tytul - bledny. Gratualcje. Jestescie kolejna...rozwiń całość

  Takiego jak ty pismaka to powinni wyzucic od razu z pracy. Ale to pokazuje jedynie jakie durnie siedzą u szczytu gazety skoro pozwolili wypuścić taki tytul - bledny. Gratualcje. Jestescie kolejna gazeta ktora zablokowalem w google. Udsnej powolnej wegetacji życzę. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA