sportowy24
  Żorzanin zaliczył biegowy sukces przy węgierskim Balatonie

  Żorzanin zaliczył biegowy sukces przy węgierskim Balatonie

  SKA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Andrzej Wereszczak z grupy biegowej HRmax Żory jako pierwszy Polak zwyciężył w ultramaratonie nad węgierskim jeziorem Balaton
  1/5
  przejdź do galerii

  Andrzej Wereszczak z grupy biegowej HRmax Żory jako pierwszy Polak zwyciężył w ultramaratonie nad węgierskim jeziorem Balaton ©ARC Andrzeja Wereszczaka

  Andrzej Wereszczak z grupy biegowej HRmax Żory jako pierwszy Polak zwyciężył w ultramaratonie nad węgierskim jeziorem Balaton. "Ultrabalaton", bo taką nazwę mają te zawody biegowe, są jednym z najtrudniejszych tego typu wydarzeń w Europie.
  „Ultrabalaton” to bieg dookoła jeziora Balaton na Węgrzech. Żorzanin pokonał ten dystans (221 km) w 23h:08min:09sek! - Obecnie Andrzej Wereszczak jest czołowym polskim ultra maratończykiem, o którym piszą największe portale biegowe w naszym kraju.

  W tym roku wystartował w trzech ultramaratonach, z czego dwa z przerwą czterotygodniową o dystansie powyżej 200 km. Niecały miesiąc po zwycięstwie na Węgrzech wystartował w 24-godzinnym ultramaratonie w Dąbrowie Górniczej, gdzie przebiegł 233 km wygrywając całe zawody.

  Jego ostatni start w ultramaratonie pokazał, że Andrzej obecnie jest niedościgniony na tak długich dystansach, ponieważ pokonał wszystkich współbiegaczy zwyciężając „Szychtę na Gichcie” - informują w Urzędzie Miasta Żory.

  We wrześniu 2017 roku Andrzej Wereszczak wraz z 16 innymi biegaczami, był reprezentantem Polski w Spartathlonie, biegu z Aten do Sparty, gdzie meta znajduje się pod pomnikiem legendarnego Leonidasa. Ukończył ten bieg z wynikiem 29 godzin i 29 minut. Jest 10 Polakiem z 41, którzy dobiegli do mety w 34-letniej historii Spartathlonu.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Reprezentacja Polski zajęła 3. miejsce Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl