Zuzanna Lenkiewicz, szablistka sosnowieckiego klubu TMS Zagłębie Sosnowiec, na trzecim stopniu podium Pucharu Świata Juniorów w Płowdiw

OPRAC.:
Adam Tobojka
TMS Zagłębie
Trzecie miejsce w rywalizacji indywidualnej kobiet udało się wywalczyć Zuzannie Lenkiewicz, podopiecznej sosnowieckiego klubu TMS Zagłębie w Pucharze Świata Juniorów w bułgarskim Płowdiw. W półfinale uległa amerykance Tatianie Nazlymow. Złoty medal zdobyła reprezentantka Francji, Toscane Tori.

W swoim pierwszym pojedynku Zuzanna wyeliminowała Włoszkę Francescę Burli 15:14, następnie Kaitlyn Pak z USA po wygranej 15:13. Kolejną wymagającą przeciwniczką okazała się Rumunka Amalia Covaliu, którą Polka pokonała 15:14. Miejsce na podium sosnowiczanka zapewniła sobie natomiast wygrywając z reprezentującą Uzbekistan Luisą Herrerą Lara (15:10).

Naszą zawodniczkę zatrzymała dopiero w pojedynku półfinałowym Amerykanka Tatiana Nazlymov (4:15). W całych zawodach triumfowała Francuzka Toscane Tori, drugie miejsce zajęła Nazlymov a obok Zuzanny na najniższym stopniu podium stanęła Jenna Shoman z USA.

Zuzanna Lenkiewicz wystąpiła także w rywalizacji drużynowej. Biało-czerwone w składzie Aniela Kozłowska, Zuzanna Lenkiewicz, Klaudia Malgrem, Zuzanna Porada (także TMS Zagłębie) nie sprostały zespołowi Uzbekistanu w walce o ćwierćfinał.Ostatecznie polskie szablistki zajęły 11. lokatę.