Żużel: Mateusz Świdnicki nowym młodzieżowym indywidualnym mistrzem Polski, tuż za nim Jakub Miśkowiak

Katarzyna Stacherczak
Mateusz Świdnicki został nowym młodzieżowym indywidualnym mistrzem Polski, tuż za nim był Jakub Miśkowiak Ireneusz Romanek
Mateusz Świdnicki, żużlowiec Włókniarza Częstochowa, został nowym Młodzieżowym Indywidualnym Mistrzem Polski! Srebrny medal zdobył również zawodnik biało-zielonych, Jakub Miśkowiak.

W środę, 7 września, na arenie zielona-energia.com w Częstochowie gościli najlepsi żużlowi zawodnicy do lat 21. Głównymi aktorami tych zawodów byli oczywiście żużlowcy Włókniarza Częstochowa - Mateusz Świdnicki i broniący tytułu Jakub Miśkowiak. Ten pierwszy w sezonie 2021 na torze w Częstochowie w rywalizacji w MIMP zdobył brązowy medal. Z kolei Jakub Miśkowiak w tej rywalizacji w sezonach 2019 oraz 2021 wywalczył złoto. W roku 2020 był drugi, ustępując jedynie Dominikowi Kuberze.

I tym razem częstochowscy żużlowcy stanęli na wysokości zadania i poprawili swój bilans medalowy. O ostatecznym wyniku zdecydował bieg dodatkowy. Zmierzyli się w nim Jakub Miśkowiak, Wiktor Lampart i Mateusz Świdnicki. Rywalizacja między zawodnikami biało-zielonych była bardzo zacięta. Jednak nowym młodzieżowym indywidualnym mistrzem Polski został Mateusz Świdnicki, który na mecie był dosłownie o pół koła przed Jakubem Miśkowiakiem. Trzecie miejsce na podium zajął natomiast Wiktor Lampart.

1. Mateusz Świdnicki (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) - 13+3 (3,1,3,3,3)
2. Jakub Miśkowiak (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) - 13+2 (2,3,2,3,3)
3. Wiktor Lampart (Motor Lublin) - 13+1 (2,3,3,3,2)
4. Bartłomiej Kowalski (Betard Sparta Wrocław) - 12 (3,3,1,2,3)