Żużel SGP. Lindgren pierwszy, Janowski drugi na Narodowym [RELACJA + ZDJĘCIA]

Warszawa PGE Narodowy: Lotto Warsaw Fim Speedway Grand Prix of Poland 2017
Warszawa PGE Narodowy: Lotto Warsaw Fim Speedway Grand Prix of Poland 2017 Szymon Starnawski
Szwed Fredrik Lindgren wygrał rozegraną na PGE Narodowym w Warszawie Grand Prix Polski na żużlu. Drugie miejsca zajął Maciej Janowski, a trzecie Australijczyk Jason Doyle, a czwarty Martin Vaculik, który wygrał pierwszy turniej w tegorocznym cyklu w Krsko. Poza podium znalazł się Anglik Tai Woffinden, który triumfował w stolicy naszego kraju przed rokiem.

Zawody w Warszawie było o wiele ciekawsze niż te, którymi uraczyli nas żużlowcy w poprzednim turnieju w słoweńskim Krsko. Tym razem było więcej walki na torze, mijanek i ciekawych pojedynków. Zawodnicy walczyli na całej szerokości toru, choć zdecydowanie lepiej było jechać tuż przy krawężniku. Do pełni szczęścia zabrakło zwycięstwa polskiego zawodnika.

W Warszawie o zwycięstwo walczyło pięciu polskich zawodników. Najlepiej spisał się Janowski, który stanął na podium. W półfinale odpadli Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek. Blisko awansu do półfinałów był Piotr Pawlicki. Zabrakło tylko jednego punktu. Młodszy z braci może mówić o pechu, bo w 16 wyścigu został wykluczony przez sędziego Kristera Gardella po kontakcie ze starszym bratem Przemysławem, który startował z dziką kartą.

Zawody kompletnie nie udały Amerykaninowi Gregowi Hancockowi. Broniący tytułu zawodnik USA zajął odległe 14 miejsce, zdobywając zaledwie 4 punkty. Słabo zaprezentował się także inny weteran torów, Duńczyk Nicki Pedersen. Były mistrz świata zajął 13 miejsce z dorobkiem 5 punktów. Więcej spodziewano się postawie Australijczyka Chrisa Holdera i Rosjanina Emila Sajfutdinowa.

Nowym liderem klasyfikacji GP został Lindgren. Następna runda Grand Prix rozegra zostanie 27 maja w Daugavpils na Łotwie.

Wyniki 1. Fredrik Lindgren (Szwecja) - 16 (3,2,3,1,1,3,3), 2. Maciej Janowski (Polska) - 16 (3,3,0,3,3,2,2), 3. Jason Doyle (Australia) - 15 (3,3,2,2,1,3,1), 4. Martin Vaculik (Słowacja) - 10 (1,2,3,u,2,2,0), 5. Tai Woffinden (Wielka Brytania) - 13 (2,3,1,3,3,1), 6. Bartosz Zmarzlik (Polska) - 12 (3,2,2,3,2,0), 7. Patryk Dudek (Polska) - 9 (2,3,3,u,1,0), 8. Niels Kristian Iversen (Dania) - 9 (0,2,1,2,3,1), 9. Piotr Pawlicki (Polska) - 7 (0,1,3,w,3), 10. Chris Holder (Australia) - 6 (0,0,1,3,2), 11. Emil Sajfutdinow (Rosja) - 6 (2,0,2,2,w), 12. Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 6 (1,1,2,2,0), 13. Nicki Pedersen (Dania) - 5 (2,1,1,1,0), 14. Greg Hancock (USA) - 4 (1,w,0,1,2), 15. Przemysław Pawlicki (Polska) - 3 (1,0,0,1,1), 16. Matej Zagar (Słowenia) - 1 (0,1,w,0,0)

Klasyfikacja po dwóch turniejach 1. Lindgren 32, 2. Doyle 27, 3. Vaculik 26, 4. Janowski 22, 5. Dudek 22, 6. Woffinden 21, 7. Zmarzlik 18, 8. Iversen 18, 9. Sajfutdinow 18, 10. Hancock 15, 11. Piotr Pawlicki 14, 12. Holder 12, 13. Zagar 11, 14. Lindbaeck 8, 15. Pedersen 8, 16. Przemysław Pawlicki.

ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA