Żużlowa Grand Prix zagrożona. Dzisiaj miał być turniej na Narodowym w Warszawie

Pawel Relikowski / Polska Press
Dzisiaj miał się odbyć pierwszy żużlowy turniej Grand Prix na PGE Narodowym w Warszawie. Został przełożony na 8 sierpnia z powodu epidemii koronawirusa. Nie odbędą się też turnieje w Niemczech i Czechach. Nadal nie wiadomo, kiedy ruszy walka o tytuł mistrz świata.

Turniej na Narodowym miał rozpocząć walkę o tytuł mistrza świata, którego broni Bartosz Zmarzlik. Koronawirus torpeduje jednak terminarz żużlowego Speedway Grand Prix. Pierwsze zawody w Warszawie zostały przełożone z 16 maja na 8 sierpnia. Wiadomo już, że nie odbędzie się także planowany na 30 maja turniej o Grand Prix Niemiec w Teterow. Rządowy zakaz organizowanie imprez masowych obowiązuje na terenie całych Niemiec do 31 sierpnia.

Promotorzy GP z BSI za wszelką cenę chcieli, aby walka o indywidualne mistrzostwo świata na żużlu ruszyła na Markecie w Pradze 13 czerwca. Musieli jednak się poddać i zawody w stolicy Czech zostały także przełożone. Nowy termin to 19 września. Pod znakiem zapytania stoi także turniej GP Wielkiej Brytanii w Cardiff. Rozegranie całego cyklu mistrzostw świata będzie w tym roku raczej niemożliwe, być może o medalach zadecydują trzy lub cztery turnieje.

Odwołany został także pierwszy turniej o mistrzostwo Europy w duńskim Vojens. W kalendarzu finałów z czterech turniejów zostały już tylko dwa, bo wcześniej został odwołany finałowy turniej na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Oficjalnie w kalendarzu SEC figurują jeszcze zawody w Łodzi (4 lipca) i słoweńskim Gorican (22 sierpnia).

"Wkrótce przedstawiony zostanie kształt tegorocznych rozgrywek Indywidualnych Mistrzostw Europy - TAURON SEC, których zwycięzca uzyska awans do przyszłorocznego cyklu FIM Speedway Grand Prix" czytamy w komunikacie promotora cyklu.