Zwycięstwo juniorów Rozwoju Katowice

Młodzi piłkarze Rozwoju Katowice zrobili pierwszy krok w kierunku zdobycia tytułu mistrzów Polski juniorów młodszych. 17-latkowie z Katowic w pierwszym meczu turnieju finałowego w Gdyni pokonali Chemika Police 2:1.

NAJNOWSZE INFORMACJE SPORTOWE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

Bramki dla katowiczan strzelili Łukasz Kut i Adam Żak.

- Zrobiliśmy pierwszy krok w kierunku medalu - cieszył się trener Rozwoju Sławomir Mogilan. - W pierwszej połowie dominowaliśmy na boisku, mieliśmy sporo sytuacji i szkoda, że strzeliliśmy tylko jedną bramkę. Po przerwie gra się wyrównała, ale w sumie wygraliśmy to spotkanie zasłużenie.

Kolejnym rywalem podopiecznych trenera Sławomira Mogilana będzie w piątek OKS Olsztyn.

FINAŁ MP JUNIORÓW MŁODSZYCH

Rozwój Katowice - Chemik Police 2:1 (1:0) 1:0 Łukasz Kut (9), 1:1 Bartosz Sasin (46), 2:1 Adam Żak (52)

Rozwój: Krężel - Grychtoł, Aniśko (79. Wróbel), Szymiński, Grociak - Żak, Kut, Baran, Nowak - Milik, Król (77. Szostek)

Kolejne spotkania w piątek Chemik Police - Legia Warszawa (11), Rozwój Katowice - OKS Olsztyn (17)