- Bierze w nich udział 75 księży nie tylko Polski, ale także Indonezji, Filipin, Meksyku, Nowej Zelandii, Kanady, Niemiec, Danii, Włoch, Ukrainy i Słowacji - poinformował pochodzący z Żywca ks. Józef Caputa, proboszcz parafii Św. Wojciecha w Krakowie, organizator mistrzostw. Dodał, że pierwsze mistrzostwa odbyły się w 1996 roku w Warszawie i stopniowo się rozwijały. - Mistrzostwa odbywają się w Żywcu, bo tutaj jest piękny ośrodek tenisowy z siedmioma kortami, z czego trzy znajdują się w halach, więc nie ma problemu z rozgrywkami w razie złej pogody. Gospodarz jest życzliwy. A trzecia sprawa - to jest moje rodzinne miasto - podkreślił ks. Józef Caputa.
Ks. Bogdan Przegaliński stwierdził, że tenis ziemny to wspaniała gra. Ćwiczy charakter, wzmacnia psychikę. - Zainteresowanie księdza sportem jest przydatne, zwłaszcza w kontaktach z młodzieżą. Można pokazać, że ksiądz nie tylko czyta coś z grubej księgi, ale zajmuje się czymś poza tym - mówił ks. Bogdan Przegaliński, proboszcz Niepokalanego Poczęcia NMP w Żbikowie, organizator m.in. pierwszych mistrzostw.
- Tata grał w tenisa, wkręcił mnie w tą grę i tak mi zostało. Pasja się utrzymuje - mówił faworyt turnieju ojciec Daniel Waszek, franciszkanin z Ustronia.
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień
Piknik w Parku Śląskim pod hasłem "Łączymy pokolenia"
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?