5 z 72
Poprzednie
Następne
Katowicka Desa zaprasza na aukcję obrazów 22 maja 2021 roku. Do kupienia m.in. obrazy Sówki, Fałata i Dudy-Gracza
5. Paweł WRÓBEL (1913-1984)
„Zabawa”, 1978
akryl, płótno, 50 x 61 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P 1978 r.
8 500 zł
Górnik, jeden z najaktywniejszych członków koła plastyków amatorów przy ZDK kopalni „Wieczorek”. W swoich obrazach przedstawiał pejzaże śląskie z charakterystycznymi hałdami, kominami, szybami kopalnianymi. Jego żywiołowe i niezwykle barwne scenki rodzajowe ukazują dzień powszedni i świąteczny mieszkańców górniczych osiedli. Artysta poza malarstwem uprawiał rzeźbę, jednak prac w drewnie i węglu pozostawił niewiele.