MKTG SR - pasek na kartach artykułów
5 z 72
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
fot. Desa Katowice

Katowicka Desa zaprasza na aukcję obrazów 22 maja 2021 roku. Do kupienia m.in. obrazy Sówki, Fałata i Dudy-Gracza

5. Paweł WRÓBEL (1913-1984)
„Zabawa”, 1978

akryl, płótno, 50 x 61 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P 1978 r.
8 500 zł

Górnik, jeden z najaktywniejszych członków koła plastyków amatorów przy ZDK kopalni „Wieczorek”. W swoich obrazach przedstawiał pejzaże śląskie z charakterystycznymi hałdami, kominami, szybami kopalnianymi. Jego żywiołowe i niezwykle barwne scenki rodzajowe ukazują dzień powszedni i świąteczny mieszkańców górniczych osiedli. Artysta poza malarstwem uprawiał rzeźbę, jednak prac w drewnie i węglu pozostawił niewiele.

Zobacz również

Bruno Baltazar nowym trenerem piłkarzy Radomiaka Radom

Chica wykryła przemycane papierosy

Polecamy

Własna działka w mieście? Sprawdź, co to jest ogród luźno leżący i jak go dostać

GORĄCY TEMAT

Mathys Rondel wygrał ORLEN Wyścig Narodów 2024

Ranking ATP. Awans Hurkacza na ósme miejsce, Djoković wciąż prowadzi