Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Opady śniegu spowodowały ogromne utrudnienia na drogach. Na drogach w województwie może być ślisko - zwłaszcza na tych lokalnych i osiedlowych. Zobacz
  Motofakty

  Na Śląsku spadło 10 cm śniegu i ciągle sypie. Kierowcy utknęli na...

  Śnieg zasypał drogi na Śląsku. Od samego rana w środę, 13 stycznia, warunki na drogach w regionie mogą być utrudnione. Kierowcy powinni uważać, zwłaszcza na drogach lokalnych czy osiedlowych ulicach, gdzie śnieg mocniej zalega. Stare powiedzenie, że "zima zaskoczyła drogowców" znów jest aktualne!

 2. Tysiące rodzin dostaną dopłatę do zakupu komputerów. ARiMR wyda na to ok. 58 mln złotych
  Wiadomości

  Tysiące rodzin dostaną dopłatę do zakupu komputerów. ARiMR wyda na...

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podsumowała zakończony 30 grudnia nabór wniosków o dofinansowanie zakupu komputera dla dziecka. W całej Polsce taką pomoc chce otrzymać ok. 39 tysięcy rolniczych rodzin.

 3. Bez przyczepy w gospodarstwie ani rusz. Wyniki sprzedaży i top marki 2020 roku
  Maszyny

  Bez przyczepy ani rusz. Wyniki sprzedaży i top marki 2020 roku

  W 2020 roku w Polsce zarejestrowano o 23% (1240 sztuk) więcej przyczep rolniczych niż rok wcześniej. Które marki cieszyły się największym powodzeniem w ciągu ostatnich 12 miesięcy? Zaglądamy do raportu Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

 4. Najbardziej absurdalne wypowiedzi 2020 roku. Godek, Górniak, Scheuring-Wielgus i Gessler. Biologiczna Bzdura Roku 2020. Kto wygrał?
  Strona kobiet

  Najbardziej absurdalne wypowiedzi 2020 roku, czyli Biologiczna...

  Biologiczna Bzdura to coroczny plebiscyt organizowany przez autora bloga totylkoteoria.pl. Ranking obejmuje najbardziej absurdalne wypowiedzi osób publicznych, przeczące nauce. Wśród nominowanych za 2020 rok znaleźli się Kaja Godek, Edyta Górniak, Joanna Scheuring-Wielgus, Magda Gessler czy Marcin Rola. Jakie wyssane z palca słowa ujęły internautów i do kogo powędrowała nagroda główna - Alternatywna Zięba? Biologiczne bzdury prezentujemy w galerii. Wszystkie nominowane wypowiedzi są autentyczne i nie zostały wyrwane z kontekstu.

 5. Niemarnowanie jedzenia po polsku, czyli resztki ze stołu prosto na podwórko. To szkodzi zwierzętom i grozi mandatem, nawet 5000 zł!
  Styl życia

  Resztki ze stołu prosto na podwórko? To szkodzi zwierzętom i grozi...

  Każdy żyjący w mieście właściciel psa na pewno nie raz borykał się z awaryjnym wyciąganiem z pyska kawałka kości czy zgniłego ochłapu mięsa. Wystarczy kilka spacerów choćby po centrum Katowic, by natknąć się na niebywałe skarby: resztki warzyw, zgniły makaron czy nawet kilogram kości wołowych. Skąd ta plaga wyrzucania jedzenia na ulicę? Czy taki sposób "niemarnowania żywności" służy czemuś więcej niż czystemu sumieniu?