Wiadomości


Najczęściej czytane

 1. Śmiertelny wypadek w Mesznej, traktor przygniótł mężczyznę, ratownicy nie zdołali go uratować
  Strefa Agro

  Tragiczny wypadek: Traktor przygniótł mężczyznę

  Policjanci ustalają okoliczności wypadku do jakiego doszło dziś, w piątek, 21 września, w godzinach porannych w Mesznej w powiecie bielskim. 35-letni mężczyzna zginął po tym, jak najechał na niego traktor.

 2. Rolnicy toną w długach. Rekordzista zalega aż 10,7 mln zł. Winna nie tylko pogoda
  Wiadomości

  Rolnicy toną w długach. Rekordzista zalega aż 10,7 mln zł. Winna...

  - Rolnictwo to branża, w której trudno cokolwiek przewidzieć - zaznacza Adam Łącki prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA. Z kolei Mirosław Borowski, wiceprezes Krajowej Rady Izb Rolniczych, uważa, że ważnym czynnikiem determinującym sytuację w branży rolniczej jest rozdrobnienie gospodarstw.

 3. W polskich lasach pojawił się borowik wysmukły. grzybiarze go bardzo lubią. Co to oznacza dla naszych lasów?
  Strefa Agro

  Pojawił się nowy grzyb w Polsce! Przybył aż z USA

  W polskich lasach pojawił się nowy grzyb, którzy przybył do naszego kraju z USA. To borowik wysmukły. Choć jak na razie występuje głównie na północy Polski, to zaczyna się szybko rozprzestrzeniać. Póki co nie wiadomo, jakie skutki za sobą niesie ekspansja borowika wysmukłego, jednak dla grzybiarzy jest on nie lada gratką, ponieważ rzadko kiedy jest robaczywy.

 4. Koszęcin: 63-letni Marian T. odpowie za zniszczenie mienia i uśmiercenie ze szczególnym okrucieństwem ok. 50 gołębi [ZDJĘCIA]
  Wiadomości

  Odpowie za pożar budynku, w którym żywcem spłonęło 50 gołębi ZDJĘCIA

  Do lublinieckiego sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 63-letniemu Marianowi T., podejrzanemu o podpalenie budynku z gołębnikiem w Koszęcinie. W pożarze spłonęło żywcem ok. 50 gołębi. Wkrótce po zatrzymaniu mężczyzna miał na policji przyznać się do winy i wyjaśnić, że podłożył ogień, bo ptaki go denerwowały. Ale przed prokuratorem zaprzeczył, że miał z tą sprawą cokolwiek wspólnego.

 5. Program Czyste Powietrze: jakie są jego zasady? Jak składać wnioski o środki na termomodernizację czy wymianę pieca?
  Wiadomości

  Program Czyste Powietrze. Zasady i wnioski o dofinansowanie

  Program Czyste Powietrze będzie realizowany w latach 2018-2029. Jakie są zasady programu, którego budżet wynosi 63,3 mld złotych? Finansowanie w formie dotacji to 63,3 mld złotych, a w formie pożyczek 39,7 mld złotych. Program Czyste Powietrze to o możliwość skorzystania z dofinansowania na termomodernizcję oraz wymianę źródeł ciepła. Kto może skorzystać z dodatkowych środków i na co udzielana będzie pożyczka? Do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska od 19 września można już składać wnioski drogą elektroniczną. Sprawdź informacje dotyczące programu Czyste Powietrze.