Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Truskawki w 2019 będą drogie. Winna susza i przymrozki. Sezon na truskawki będzie krótki? Sprawdź ceny truskawek
  Strefa Agro

  Truskawki w 2019 będą drogie. Dlaczego?

  Truskawki w 2019 będą drogie - tak prognozują plantatorzy. Co jest przyczyną takiej sytuacji? Między innymi niekorzystna pogoda. Susza i przymrozki, a także brak odpowiedniej ilości promieni słonecznych sprawia, że ceny truskawek są wysokie. Choć sezon na truskawki dopiero się zaczyna i ceny rzędu 20 złotych za kilogram truskawek nikogo nie powinny dziwić to jednak zanosi się, że truskawki będą drogie, a ceny oscylować będą wokół 15 złotych za kilogram. Czy taki scenariusz się potwierdzi?

 2. W Koniakowie zeszła lawina błotna pod Ochodzitą
  Wiadomości

  Lawina błotna zeszła w Beskidach po obfitych ulewach ZDJĘCIA

  Lawina błotna pod Ochodzitą. Obfite opady deszczu 22 maja spowodowały, że w Koniakowie osunęła się ziemia na stoku góry Ochodzita. Na miejscu, gdzie nastąpiła lawina błotna, interweniowała straż pożarna. Osuwisko ziemi jest niebezpieczne.

 3. Warzywa wciąż drożeją. Cała nadzieja w cieple i deszczu, który sprawi, że tegoroczne zbiory będą lepsze
  Ceny

  Warzywa wciąż drożeją. Cała nadzieja w cieple i deszczu

  Za warzywa korzeniowe z zeszłorocznych zbiorów płacimy tyle, ile nigdy przedtem. Ale także ceny nowalijek są wysokie, w tym coraz popularniejszych szparagów.

 4. Kazimierza Wielka pod wodą! Miasto walczy z żywiołem! (ZDJĘCIA, WIDEO)
  Wiadomości

  Kazimierza Wielka pod wodą! Miasto walczy z żywiołem

  Potężna nawałnica jaka przeszła we wtorek i środę nad powiatem kazimierskim spowodowała fatalne skutki. Całą noc trwało usuwanie skutków intensywnych opadów deszczu ale większość ulic miasta jest po wodą. Przez noc i w środę trwała walka z żywiołem. W środę wieczorem sytuacja była bardzo trudna. Znów padało, woda nie opadała. Z żywiołem walczyło blisko 500 strażaków !

 5. Trąba powietrzna pod Lublinem. Pozrywane dachy, służby w akcji
  Wiadomości

  Trąba powietrzna pod Lublinem. Na miejscu jest premier

  Niszczycielski wiatr przeszedł nad kilkoma miejscowościami niedaleko Lublina, m.in. w gminie Wojciechów. - W wyniku żywiołu ucierpiały 42 gospodarstwa, uszkodzonych jest 120 budynków, jedna osoba lekko ranna - informuje Marek Wieczerzak, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.