Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. 81 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski po raz piętnasty odbywają się w Czeladzi
  Wiadomości

  Czeladź: piękne papugi i kanarki na 81 Ornitologicznych...

  Hala MOSiR-u w Czeladzi wypełniła się pięknymi, kolorowymi ptakami. To wszystko za sprawą 81 Ornitologicznych Mistrzostw Polski, które już po raz 15. odbywają się właśnie w tym zagłębiowskim mieście. Towarzyszy im wystawa ptaków egzotycznych. Jeśli chcecie zobaczyć więc piękne okazy, to taka okazja będzie jeszcze w niedzielę 16 grudnia w godzinach 9-14.

 2. Akcja Choinka: są patrole w lasach
  Rośliny

  Trwa akcja Choinka: są patrole w lasach ZDJĘCIA

  Policjanci z Kuźni Raciborskiej, wspólnie ze strażnikami leśnymi z Nadleśnictwa Rudy Raciborskie, prowadzą działania pod kryptonimem „Choinka". Podczas wspólnych służb mundurowi patrolują lasy i drogi dojazdowe, pod kątem zatrzymywania złodziei choinek i gałęzi drzew iglastych. Każda osoba dopuszczająca się takiej kradzieży, musi liczyć się z karą wysokiej grzywny.

 3. Zmiany w handlu ziemią. Poluzowany obrót gruntami rolnymi zacznie obowiązywać w przyszłym roku
  Wiadomości

  Zmiany w obrocie ziemią rolną będą później

  - Kiedy wreszcie wejdzie w życie zmienione prawo dotyczące handlu ziemią? - pyta Czytelnik, który nie jest rolnikiem, a chciałby kupić działkę rolną na siedlisko poza Toruniem.

 4. Protest inspekcji weterynaryjnej! Zrozumienie ze strony ministra to za mało
  Wiadomości

  Lekarze weterynarii ogłaszają protest

  "Zarząd Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej 18 grudnia 2018 wezwał pracowników IW każdego szczebla, do podjęcia protestu. Jednocześnie skierowano kolejne pismo do Ministra Rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, z apelem o niezwłoczne podjęcie rozmów i spotkanie jeszcze w 2018 roku. W przeciwnym wypadku protest będzie rozszerzany".

 5. Dochód z hektara przeliczeniowego. Za wysoki - mówią rolnicy. Jak oblicza go GUS?
  Wiadomości

  Dochód z hektara za wysoki, mówią rolnicy. Jak oblicza go GUS?

  Dochód z hektara przeliczeniowego nie jest adekwatny do rzeczywistej sytuacji w gospodarstwie, wskazała Krajowa Rada Izb Rolniczych. Jak oblicza go Główny Urząd Statystyczny?