Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Co nie przystoi żadnemu działkowcowi? O tym musisz pamiętać!
  Rośliny

  Co nie przystoi żadnemu działkowcowi? O tym musisz pamiętać!

  Działka jest jednym z narodowych hobby Polaków – coraz częściej przyciąga młode osoby, które chcą zaczerpnąć oddechu w codziennej gonitwie. Nasi czytelnicy zgłaszali jednak niejednokrotnie, że niektórzy ich sąsiedzi i sąsiadki mogliby popracować nad manierami. Wiele z tych nagannych zachowań zabrania regulamin ROD uchwalony przez Radę Krajową Polskiego Związku Działkowców. Inne regulowane są przez niepisany kodeks działkowców.

 2. Puma w Ogrodzieńcu na wolności! Właściciel uciekł z pumą w las. Trwa obława. Co przyniosła interwencja pracowników zoo z Poznania
  Strefa Agro

  Uwaga! Puma na wolności. Szuka jej policja

  Puma w Ogrodzieńcu biega na wolności. Uwaga mieszkańcy powiatu zawierciańskiego. W piątek 10 lipca jedną z posesji w Ogrodzieńcu opuścił mężczyzna z pumą. Policja prowadzi zakrojone na szeroką skalę poszukiwania właściciela i dzikiego zwierzęcia.

 3. Koronawirus. Stawki pomocy dla hodowców i ogrodników, którzy ponieśli straty z powodu epidemii
  Strefa Agro

  Koronawirus. Będzie dopłata dla hodowców i ogrodników

  Nawet 30 tys. zł może dostać gospodarstwo, które poniosło straty z powodu koronawirusa. Nabór wniosków o pomoc zacznie się na przełomie sierpnia i września, zapowiedzieli dziś minister i wiceminister rolnictwa. Na pieniądze będą mogli liczyć rolnicy zajmujący się produkcją rolną kilku sektorów, m.in. bydła, kóz, indyków czy uprawą roślin ozdobnych.

 4. Ceny skupu. 360 złotych za tonę żyta. "Rozpędzam się i już wiozę", komentują rolnicy
  Ceny

  360 złotych za tonę żyta. "Rozpędzam się i już wiozę"

  Rolnicy z całej Polski grzmią na ceny skupu zbóż. Dyskusja na Facebooku gorąca, bo i temat wywołuje duże emocje - "Żyto 360 zł za tonę. Cena w Lubelskim, okolice Zamościa". Pan Robert odpowiada: Rozpędzam się i wiozę. "A nasiona do siewu po 250 zł za jednostkę, czysty biznes", dodaje kolejny gospodarz.

 5. Czy w Polsce mamy "aleję tornad"? Gdzie tornada pojawiają się najczęściej? W jakich województwach/regionach kraju odnotowano najwięcej
  Wiadomości

  Polska "aleja tornad". Gdzie tornada występują najczęściej - mapa?

  Czy w Polsce mamy "aleję tornad"? Gdzie tornada pojawiają się najczęściej? W jakich województwach/regionach kraju odnotowano najwięcej tego typu zjawisk i jaką siłę przybierały? Zobacz na mapie z podziałem na poszczególne regiony Polski.