Wiadomości


Najczęściej czytane

 1. Płatności bezpośrednie w 2018 roku. Ile trafiło na konta gospodarzy? Do kiedy będą wypłacane pieniądze?
  Dopłaty

  Płatności bezpośrednie w 2018 roku. Ile trafiło na konta gospodarzy?

  Płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW za 2018 rok - do rolników trafiło ponad 11 miliardów złotych - takie dane z 17 stycznia podała Agencja.

 2. Ziemniaki są droższe o 75%, zboża też w cenie, gorzej z żywcem. Ceny produktów rolnych
  Ceny

  Ziemniaki są droższe o 75%, zboża też w cenie, gorzej z żywcem

  Grudzień był miesiącem wzrostów cen skupów wielu produktów rolnych w zestawieniu z listopadem, nie dotyczyło to jednak żywca wieprzowego oraz drobiu, a ceny żyta oraz mleka pozostały bez zmian. Wzrosty odnotowano także rok do roku, wyjątek stanowiły ceny mleka, żywca wieprzowego i żywca wołowego.

 3. Dotacje na małe przetwórstwo - termin i nowe zasady naboru 2019. Także w ramach rolniczego handlu detalicznego
  Dopłaty

  Dotacja na przetwórstwo także w ramach rolniczego handlu detalicznego

  Szersze grono beneficjentów i większe pieniądze do pozyskania - to największe zmiany w działaniu „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi i ich rozwój”. ARiMR podała termin naboru w 2019 roku. Zacznie się jeszcze w styczniu.

 4. Stosunek cen żywca do pasz był najgorszy od 2013 r.
  Zwierzęta

  Ostatnie miesiące złe dla producentów drobiu. Marne szanse na poprawę

  Ceny żywca drobiowego w 2018 r. były, według danych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przeciętnie wyższe o 3,4% w porównaniu do 2017 r. W drugim i trzecim kwartale ceny te były wyższe aż o 5,4%. W wyniku wzrostu cen optymizm producentów znacznie się poprawił, jednak ostatni kwartał 2018 r. może zwiastować zmiany na rynku.

 5. W niedzielę, 20 stycznia, ok. godz. 15.30 w Dzibicach, w powiecie zawierciańskim, w gminie Kroczyce, wataha dzików wpadła pod lód. Strażacy starają się
  Aktualności

  Dziki wpadły pod lód: uratowano sześć z ośmiu

  W niedzielę, 20 stycznia, ok. godz. 15.30 w Dzibicach, w powiecie zawierciańskim, w gminie Kroczyce, wataha dzików wpadła pod lód. Strażacy starają się pomóc zwierzętom. ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z AKCJI