Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Wianek z wierzby, przybrany bukszpanem i baziami z powodzeniem możemy zrobić sami.
  Rośliny

  Zobacz, jak zrobić wielkanocny wianek - to łatwe!

  Własnoręcznie wykonane dekoracje dostarczają podwójnej przyjemności – kiedy je wykonujemy i kiedy zdobią nasz dom. Podpowiadany, jak zrobić wielkanocny wianek z bukszpanu i wierzby.

 2. Kiedy będzie Różowa Pełnia Księżyca?
  Wiadomości

  Różowa Pełnia Księżyca. Kiedy oglądać Różowy Księżyc?

  Różową Pełnię Księżyca zobaczymy w nocy z wtorku na środę, czyli z 7 na 8 kwietnia. Różowa Pełnia Księżyca to najjaśniejsza pełnia w ciągu całego roku. Księżyc znajdzie się w punkcie orbity położonym najbliżej Ziemi. Kwietniowa pełnia księżyca nazywana jest także Pełnią Kiełkującej Trawy lub Rybną Pełnią. To pierwsza wiosenna pełnia. Jeśli warunki pogodowe będą korzystne, to warto wyjrzeć przez okno lub spojrzeć na niebo z balkonu i zobaczyć to piękne zjawisko. Kiedy oglądać Różowy Księżyc i czy rzeczywiście będzie on różowy?

 3. Rząd wprowadził zakaz wstępu do lasu. Prawnicy twierdzą, że to jest decyzja, która nie znajduje pokrycia w żadnych regulacjach prawnych.
  Wiadomości

  Zakaz wstępu do lasu bezprawny. RPO interweniuje

  Rzecznik Praw Obywatelskich pisze do ministra środowiska: zakaz wstępu do lasu nie ma podstawy prawnej. - Ani przepisy ustawy o lasach, ani przepisy ustawy o ochronie przyrody nie przewidują możliwości zakazania wstępu do lasu i parku narodowego z powodu epidemii choroby ludzkiej - czytamy w piśmie RPO skierowanym do Michała Wosia we wtorek, 7 kwietnia.

 4. Ogródki działkowe w Rybniku kontroluje policja. Czy można korzystać z działek?Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub
  Wiadomości

  Policja kontroluje ogródki działkowe. Można tam przebywać?

  Niecodzienna sytuacja związana z epidemią nasuwa nam wszystkim wiele pytań. Jednym z częstszych, to pytania o ogródki działkowe. Przebywanie na terenie ogródków działkowych przez ich właścicieli nie jest zabronione, jednak powinno być - jak każde wyjście z domu – ograniczone do niezbędnych potrzeb. Dlatego policjanci sprawdzają, czy na terenie ogródków działkowych są również przestrzegane przepisy bezpieczeństwa.

 5. Człowiek nie może zarazić się koronawirusem od zwierząt. Okazuje się jednak, że zwierzę może zarazić się od człowieka. Chory na koronawirusa jest tygrys
  Strefa Agro

  Tygrys z koronawirusem. Zakaził go człowiek

  Tygrysica z zoo w Bronksie w Nowym Jorku uzyskała pozytywny wynik w badaniu stwierdzającym zakażenie koronawirusem. U czteroletniej samicy – Nadii – zaobserwowano suchy kaszel. To pierwszy taki przypadek na świecie.