Wiadomości


Najczęściej czytane

 1. Prawo ostrzejsze dla właścicieli psów: 5 tys. zł i ograniczenie wolności za prowadzenie psa bez smyczy
  Zwierzęta

  Nowe prawo: nawet 5 tys. zł za prowadzenie psa bez smyczy

  Uwaga: 15 listopada weszła w życie ustawa z 4 października 2018 r. o zmianie ustawy – Kodeks wykroczeń oraz niektórych innych ustaw. Wśród wielu zmian jest i ta, która powinna zainteresować właścicieli czworonogów. Wyraźnie zaostrzono kary za niedopilnowanie niebezpiecznych zwierząt, zwłaszcza psów ras agresywnych.

 2. W woj. podlaskim na 100 ha przypada ponad 41 krów
  Zwierzęta

  Na 100 hektarów - 42 sztuki bydła. Podlaskie zostawia nas w tyle!

  W woj. podlaskim zagęszczenie bydła jest grubo ponad dwa razy większe niż wynosi średnia krajowa. W pierwszym półroczu tego roku pogłowie krów było o 2,3 proc. większe niż w czerwcu minionego roku.

 3. Ożywienie na rynku ciągników i przyczep rolniczych. Wyniki sprzedaży [październik 2018]
  Maszyny

  Ożywienie na rynku ciągników i przyczep rolniczych. Wyniki...

  - Październik okazał się dobrym miesiącem dla rynku ciągników - komentuje Tomasz Rybak z firmy Martin & Jacob, która monitoruje rynek rolniczy. Lepsza była także sprzedaż przyczep.

 4. Lekarze weterynarii chcą podwyżek. Ile zarabiają i co grozi, jeśli odejdą z pracy?
  Wiadomości

  Lekarze weterynarii chcą podwyżek. Ile zarabiają i co grozi, jeśli...

  W powiatowych inspektoratach brakuje lekarzy, bo nie chcą pracować za oferowane wynagrodzenie. Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej ostrzega przed zaostrzeniem protestu, a tym samym grożącym paraliżem.

 5. Szczupak gigant wyłowiony z Pogorii IV. Gigantycznego szczupaka w Pogorii IV złowił Tomasz Chruściel, mieszkaniec Będzina i członek grupy Łowców
  Zwierzęta

  Szczupak gigant wyłowiony z Pogorii IV. Zobaczcie, jaki wielki...

  Gigantycznego szczupaka w Pogorii IV złowił Tomasz Chruściel, mieszkaniec Będzina i członek grupy Łowców. Ryba miała 119,5 cm długości i ważyła ponad 12 kilogramów. Spodziewaliście się takiego giganta w Pogorii IV?