Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski
  Strefa Agro

  Komisarz Janusz Wojciechowski: Zielony Ład to szansa. Nie ma...

  W ciągu ostatniej dekady w Europie ubyło 4 mln gospodarstw rolnych, głównie tych najmniejszych. Zielony Ład ma to zmienić i dać szansę w wyścigu tym najmniejszym i średnim farmom, bo jak mówi unijny komisarz ds. rolnictwa, Janusz Wojciechowski, takie też są potrzebne. W nowych standardach widzi szansę i zapewnia, że będą dobrowolne, a nie obowiązkowe.

 2. Dekalog współczesnego grzybiarza: złote zasady grzybobrania. A koronawirus? Tego lepiej unikaj w lesie (wytyczne GIS)
  Strefa Agro

  Dekalog współczesnego grzybiarza: złote zasady grzybobrania

  Wysyp grzybów w sezonie 2020 to miód na serce Polaków. Fani grzybobrania mogą w tym roku cieszyć się obfitymi zbiorami, co więcej aktualna pogoda sprzyja spacerom po lesie. Plenerowa aktywność fizyczna to także najbezpieczniejszy sposób na relaks w czasie pandemii koronawirusa. Jakie są zasady bezpiecznego grzybobrania? Oto wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

 3. Dr Mieczysław Hławiczka z miesięcznym żubrzykiem Plestorem
  Zwierzęta

  Smutny finał historii żubrzyka odrzuconego przez matkę i stado

  Historia żubrzyka odrzuconego przez matkę i stado bez happy endu. Nie udało się doprowadzić go do dorosłości. W piątym miesiącu życia nagle zachorował i nie pomogły żadne leki. - Dzikie zwierzę to dzikie zwierzę i bardzo trudno go wychować poza stadem - mówi Mieczysław Hławiczka, weterynarz opiekujący się pszczyńskimi żubrami od pół wieku.

 4. Tak słodkie szczeniaki zamieniają się w dorosłe psy: niektóre są nie do poznania. Jak policzyć wiek psa? Kalkulator
  Styl życia

  Tak słodkie szczeniaki zamieniają się w dorosłe psy: niektóre są...

  Praktycznie każdemu mięknie serce na widok malutkiego, puszystego szczeniaczka o wielkich oczach. Często zapominamy jednak, że z drobnych, futrzastych kulek wyrastają niekiedy całkiem spore psy. W przypadku pewnych ras można się naprawdę mocno zdziwić, szczególnie gdy dorosłe zwierzę osiąga rozmiary dorodnego kucyka. Oto niezwykłe metamorfozy szczeniąt w dojrzałe osobniki. Dopiero na zestawionych ze sobą zdjęciach widać, jak wielką transformację przeszły.

 5. Grzegorz Bardowski o piątce dla zwierząt: lubicie kawę z mlekiem, jajecznicę na boczku i rosołek? To do Was [wideo]
  Strefa Agro

  Grzegorz Bardowski o piątce dla zwierząt. Lubicie jajecznicę i...

  Znany w Polsce rolnik Grzegorz Bardowski postanowił wyjaśnić społeczeństwu, jakie konsekwencje może przynieść nam wszystkim wprowadzenie ustawy o ochronie zwierząt, znanej jako tzw. piątka dla zwierząt czy też piątka Kaczyńskiego. "Lepiej założyć gospodarstwo na zboczu wulkanu, niż w Polsce, rolnicy nie wiedzą, co będzie dalej", mówi w nagraniu.