Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Przedsiębiorców zagoniono w ślepy zaułek. Jeśli firma stoi, to nie zarabia. Jeśli wygląda na to, że firma postoi długo, przez pandemię, to nie ma ani
  Wiadomości

  W kwietniu firmy szykują masowe zwolnienia pracowników

  A co dziesiąta firma zredukuję zatrudnienia nawet o jedną trzecią. W marcu skala zwolnień nie była jeszcze wielka, ale teraz gdy przedsiębiorcy znają już przepisy tzw. Tarczy Antykryzysowej, nie zamierzają zwlekać. W ciągu trzech najbliższych miesięcy poważnej redukcji zatrudnienia nie przewiduje ledwie co czwarta firma. Pokazuje to ankieta przeprowadzona w poniedziałek i wtorek przez Pracodawców RP.

 2. Koronawirus a praca. Pytania od czytelników i odpowiedzi ekspertów [01.04.2020 r.]
  Praca

  Koronawirus a praca. MASZ PYTANIE? Zadaj je naszym ekspertom

  Szef każe iść na urlop? Boisz się przyjść do pracy? Nie wiesz, czy dostaniesz wypłatę? Kończy ci się umowa? Pracujesz w kadrach lub dziale HR? Jesteś przedsiębiorcą? Epidemia koronawirusa w Polsce rodzi wiele pytań i problemów dla pracowników oraz pracodawców. W związku z tym przygotowaliśmy serwis specjalny, w którym będziemy starać się odpowiedzieć na najistotniejsze pytania nadesłane przez czytelników. Odpowiedzi udziela Maciej Mituła, specjalista prawa pracy, redaktor Strefy Biznesu. Pytania prosimy kierować na adres - maciej.mitula@polskapress.pl - w tytule wiadomości prosimy podać "Koronawirus a praca".

 3. Sprzedawczyni z Kauflandu: Jestem szmatą, gdy proszę ludzi o rękawiczki
  Handel

  Sprzedawczyni: Jestem szmatą, gdy proszę ludzi o rękawiczki

  Tu nie obowiązuje hasło "zostańmy w domu", a raczej "spotkajmy się w Kauflandzie". Ludzie nie boją się niczego, a już na pewno nie ludzie starsi. Jestem dla ludzi najgorszą szmatą, bo zwracam im uwagę na brak rękawiczek - pisze do nas pani Małgorzata, pracowniczka jednego z wrocławskich Kauflandów. Przeczytajcie jej list.

 4. Zwolnienia grupowe: FAMUR, eSkye, Camaieu zwolnią w sumie aż 320 osób
  Strefa biznesu

  Firmy na Śląsku zwalniają grupowo. Pracę straci 320 osób

  Zwolnienia grupowe na Śląsku będą nieuniknione. Sytuacja na rynku pracy przez pandemię koronawirusa jest coraz trudniejsza. Urzędy pracy otrzymują pierwsze sygnały o masowych zwolnieniach. Niektórzy pracownicy mogą pożegnać się z firmą już w kwietniu. Prace może stracić łącznie 320 osób. Na liście Famur, sEsky, Camaieu

 5. Rząd zamyka kolejne miejsca pracy. Osoby do 18. roku życia muszą pozostać w domach
  Wiadomości

  Rząd zamyka kolejne miejsca pracy i ogranicza nastolatków

  Rząd wprowadza nowe ograniczenia dla pracowników oraz dzieci i młodzieży. Przepisy wzbudzają wiele wątpliwości, zwłaszcza zakaz wychodzenia z domu przez nastolatków bez opieki osoby dorosłej. Nowe przepisy mogą utrudnić pracę wielu Polakom.