Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Konferencja 500 plus paszkowski dobrowolski supraśl fot. olga gozdziewska / kurier poranny, gazeta wspolczesna / polskapress
  Z kraju i ze świata

  Pieniądze z 500+ przeznaczamy na bieżące wydatki.

  Polacy korzystający z programu 500+ na pierwsze dziecko, planują przeznaczyć dodatkowe fundusze przede wszystkim na życie – zakup ubrań, artykułów szkolnych, zabawek czy jedzenia. Znaczna część wykorzysta te środki na edukację swoich dzieci. Duża część rodziców deklaruje także, że będzie oszczędzać pieniądze uzyskane z programu między innymi na zabezpieczenie przyszłości swoich dzieci.

 2. Banki w Polsce muszą dostosować cenniki do unijnych wymagań. Lada moment zapłacimy więcej!
  Polska i Świat

  Lada moment zapłacimy więcej za wypłaty z bankomatów

  Banki muszą dostosować cenniki do unijnych wymagań. Niedługo klienci zapłacą więcej m.in. za korzystanie z bankomatów. Stawki we wszystkich krajach UE zostaną zrównane.

 3. W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Regionalnej Izbie Gospodarczej
  Wybory

  Katowice: premier Morawiecki o 4000 zł płacy minimalnej

  W środę 18 września 2019 w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Regionalnej Izbie Gospodarczej. Padły pytania m.in. o projekt podwyższenia pensji minimalnej do 4000 zł.

 4. Wojciech Kruszewski, prezes Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan
  Wiadomości

  Ustawa o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności do poprawy

  Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności. Nakłada ona na sklepy prowadzące sprzedaż produktów spożywczych obowiązek zawarcia umowy z organizacją pozarządową. Placówki handlowe będą nieodpłatnie przekazywać artykuły spełniające wymogi prawa żywnościowego.

 5. Co zniknie ze wszystkich sklepów Biedronki w Polsce? Sprzeciw społeczny i protesty przyniosły efekty
  Z kraju i ze świata

  Co zniknie ze wszystkich sklepów Biedronki w Polsce?

  Biedronka, największa sieć dyskontów w Polsce, zapowiedziała wycofanie ze swoich sklepów jaj z chowu klatkowego. Na tę znaczącą zmianę w ofercie handlowej sieci z pewnością wpłynęły protesty pod siedzibą firmy, organizowane m.in. przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki. To kolejna sieć, która bierze pod uwagę społeczne sprzeciwy.