Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Zarobki w gastronomii dla wielu są bardzo atrakcyjne, ponieważ poza podstawą, pracownicy otrzymują także napiwki, które w zależności od renomy restauracji,
  Wiadomości

  Zarobki w wakacje. Gdzie można zarobić najwięcej?

  Wakacje to czas, który można poświęcić nie tylko na odpoczynek, ale również na wzbogacenie swojego CV oraz rozwój. Niezależnie od charakteru pracy, mamy szansę na zdobycie nowego doświadczenia, które może wpłynąć w dużym stopniu na naszą przyszłą karierę. Celem podjęcia pracy wakacyjnej może być także zgromadzenie funduszy na podróż marzeń, którą możemy zrealizować podczas innej pory roku.

 2. Europejski Kongres Finansowy 2019 rekomenduje działania dla Europy
  Strefa biznesu

  Europejski Kongres Finansowy 2019 rekomenduje działania dla Europy

  Trzy dni obrad i dyskusji, kilkuset uczestników, tematy kluczowe dla przyszłości europejskiej gospodarki . Europejski Kongres Finansowy obfitujący w ciekawe wystąpienia zakończył się przyjęciem rekomendacji dla Europy.

 3. Kasy z elektronicznym zapisem kopii zostaną ostatecznie wycofane do 31 grudnia 2022 roku. Wyjątkiem będą podatnicy prowadzący działalność w branżach
  Wiadomości

  Nowe prawo 2019. Nie masz jeszcze kas fiskalnych online? Zostało...

  Nowe przepisy o kasach fiskalnych – jakie zmiany czekają na przedsiębiorców? Od 1 maja 2019 obowiązują nowe przepisy w zakresie kas fiskalnych. Urządzenia z elektronicznym oraz papierowym zapisem kopii będą stopniowo wycofywane z rynku na rzecz nowego typu kas online. Pochodzące z nich dane będą spływać bezpośrednio do Centralnego Repozytorium Kas. Jaki jest dokładny harmonogram procesu wprowadzenia nowoczesnych kas oraz proponowane rozwiązania w tym zakresie?

 4. Rada Ministrów przyjęła propozycję wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2020 r., przedłożoną przez
  Wiadomości

  Podwyżka płacy minimalnej. Nowe najniższe wynagrodzenie: 2 450...

  W kończącym się tygodniu Rada Ministrów przyjęła propozycję wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2020 r., przedłożoną przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Według rządowej propozycji minimalne wynagrodzenie za pracę od 1 stycznia 2020 r. powinno wynosić 2 450 zł, a minimalna stawka godzinowa 16 zł.

 5. W kolejnych ankietach rośnie grono pracodawców, którzy zapowiadają koniec podwyżek, nawet za cenę utraty pracowników i nie znalezienia zastępców.
  Wiadomości

  To już koniec - więcej podwyżek płac nie będzie?

  Coraz niższe bezrobocie z jednej strony i dynamiczne podwyższanie płacy minimalnej z drugiej sprawiło, że przez ostatnie lata portfele Polaków pęczniały. Nic nie może wiecznie trwać – brzmią słowa popularnej piosenki, które można dedykować wszystkim Polakom utrzymującym się z pracy najemnej w kraju.