Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Restauracja La Squadra Ristorante przy salonie Ferrari i Maserati w Katowicach zostanie otwarta prawdopodobnie w lutym 2019 r.
  Aktualności

  Restauracja przy salonie Ferrari w Katowicach - pierwsza na świecie

  La Squadra Ristorante szykuje się do otwarcia. To restauracja z włoską kuchnią, opartą o tradycyjne, domowe przepisy oraz składniki pochodzące z Włoch. Znajduje się na partnerze nowego obiektu Grupy Pietrzak, tuż obok salonu Ferrari oraz Maserati, przy ul. Bocheńskiego w Katowicach. ZOBACZCIE ZDJĘCIA

 2. Mercure Hotel w Krakowie, na którym chce się wzorować franczyzobiorca z Sosnowca.
  Dom

  Luksusowy hotel stanie w Sosnowcu

  Po tym jak w 2012 roku zamknięto w Sosnowcu Arię, trzygwiazdkowy hotel Orbisu, w mieście nie powstał już ani jeden markowy hotel. Teraz ma się to zmienić. Grupa Orbis poinformowała o podpisaniu umowy franczyzowej z firmą Glare Global Sourcing Faruque sp.j. co ma skutkować otwarciem dla gości w tym mieście nowego hotelu Mercure Sosnowiec.

 3. Wnuczek i wnuczka biorą pożyczkę albo kredyt, spłacać ma babcia albo dziadek. Stąd duża część długów seniorów
  Wiadomości

  Wnuczek i wnuczka biorą pożyczkę albo kredyt, spłacać ma babcia...

  Aż 5-krotnie w ciągu ostatnich 6 lat wzrosło zadłużenie polskich emerytów. Obecnie wynosi ono 5,6 mld zł, a liczba seniorów mających niespłacone zobowiązania zwiększyła się o 100 tys. Emeryci zadłużają się głównie w bankach, niechętnie korzystają z firm pożyczkowych, nie szukają też wsparcia rodziny. Ale choć po kredyt sięgają częściej niż młodsze pokolenia, to zazwyczaj liczą, czy ich stać na pożyczkę i zdecydowanie płynniej ją spłacają. To najważniejsze wnioski z ostatniego badania „Dlaczego Polacy się zadłużają” przeprowadzonego przez Krajowy Rejestr Długów.

 4. Od wtorku 22 stycznia można składać wnioski o rekompensatę za utracony deputat węglowy
  Z regionu

  Od kiedy można składać wnioski o rekompensatę za deputat węglowy?

  Ustawa o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla wchodzi w życie. Osoby uprawnione mają 90 dni na złożenie wniosku o rekompensatę, których wypłaty ruszą od 1 czerwca tego roku.

 5. Pracownicy Biedronki pójdą na L4? Strajk w Biedronce wzorem policjantów? - chcą "ludzkiej pracy" [23.01.2019]
  Wiadomości

  Biedronka pójdzie na L4 jak policjanci, czy nauczyciele?

  Biedronka pójdzie na L4? Jest taka możliwość, pracownicy popularnego dyskontu mają dość warunków pracy i co ciekawe, wcale nie chodzi wyłącznie o zarobki. Zatrudnieni w Biedronce mogą pójść masowo na zwolnienia lekarskie, podobnie jak uczynili to wcześniej policjanci, czy nauczyciele. Przypomnijmy, że 15 stycznia 2019 miało wystartować referendum strajkowe, jednak do niego nie doszło, gdyż jak tłumaczył szef "Solidarności" w Biedronce, Jeronimo Martins Polska nie dostarczyło kompletnych kart do głosowania. Co na to JMP? Czy czeka nas "grypa biedronkowa"?