Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Szczegółowe dane potwierdzają to co widać gołym okiem: mięso podrożało ogółem o 12,8 proc., ale to nie oddaje sedna drożyzny. Stanowiąca podstawę wieprzowina
  Wiadomości

  Inflacja 3,4 proc. To nie koniec, teraz mocno drożeją usługi

  Szykujmy się na znaczący wzrost cen. Bardziej usług niż towarów. Spowodowany rosnącym skokowo wynagrodzeniem minimalnym i dostosowaniami w rozkładzie płac. Nie jest niespodzianką, że przedsiębiorcy, antycypując skalę zmian, dostosowują ceny powoli, aby nie szokować klientów - zapowiada dr Sonia Buchholtz, ekspertka ekonomiczna Konfederacji Lewiatan.

 2. 35 dni urlopu to w praktyce pozbawienie firmy obecności pracownika przez 1,5 miesiąca w roku.
  Wiadomości

  35 dni urlopu dla każdego pracownika?

  Nie 20 dni, nie 26 dni, ale aż 35 dni za każdy rok pracy miałby wynosić nowy urlop wypoczynkowy dla każdego kto zatrudniony jest na podstawie umowy o pracę regulowanej kodeksem pracy. Taką propozycję zgłosiły związki zawodowe i jest ona analizowana przez organizacje pracodawców.

 3. Urlop wypoczynkowy trzeba wydłużyć. Polacy za dużo pracują. 35 dni urlopu dla wszystkich? Propozycja OPZZ
  Aktualności

  35 dni urlopu dla wszystkich. Polacy za dużo pracują

  Urlop wypoczynkowy w Polsce wynosi 26 dni dla pracownika pełnoetatowego, który legitymuje się adekwatnym stażem pracy. Czy to się zmieni? 35 dni urlopu dla wszystkich i zrównanie długości urlopu - to postulaty Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Oznacza to półtora miesiąca wolnego w skali roku. Wszystko przez to, że Polacy za dużo pracują. Czy to dobry kierunek?

 4. 500 plus w 2020 roku. Będą zmiany. Kto może stracić 500 plus?
  Macierzyństwo

  500 plus w 2020 roku. Zmienił się okres rozliczeniowy

  Zmiany w 500 plus 2020. Rodzice pobierający świadczenie socjalne powinni pamiętać, że zmienił się okres rozliczeniowy. Co to oznacza w praktyce? Złożenie wniosku zostaje odłożone w czasie. Nie trzeba w połowie roku składać ponownie wniosków, aby utrzymać ciągłość wypłaty świadczeń. Będą musieli to zrobić dopiero na początku przyszłego roku. To podstawowa zmiana w 500 plus w porównaniu z ubiegłym rokiem, jednak są też inne.

 5. Zmiany w prawie pracy 2020. Jedna z koncepcji zakłada, że zatrudnieni na elastycznym kontrakcie sami deklarowaliby pracodawcy, w jakich godzinach są
  Strefa biznesu

  Uwaga, zmiany w prawie pracy w 2020 roku!

  Zmiany w prawie pracy 2020: Wyższa płaca minimalna i wyższy ZUS to najbardziej znane zmiany w prawie pracy 2020. Ministerstwo Rozwoju, związki zawodowe orazorganizacje pracodawców chiałyby stworzyć program aktywizacji osób starszych. Zaproponowały juz szereg rozwiązań, które mogą wywołać prawdziwą rewolucję na rynku pracy. Ministerstwo Rozwoju - wprowadzenie do nowego kodeksu pracy elastycznych kontraktów, a zniesienie ochrony przedemerytalnej. Resort zamierza także dać możliwość dorabiania do wcześniejszej emerytury bez ograniczeń, nawet w niedzielę. Swoje postulaty w ramach prac Rady Dialogu Społecznego zgłosili też związkowcy. Chcą zrównać urlopy wypoczynkowe i wydłużyć je do... 35 dni!