Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Koronawirus: Zakaz lotów z Polski do 44 krajów. Lista państw. Nowe rozporządzenie obowiązuje do 25 sierpnia. Gdzie nie polecimy?
  Polska i Świat

  Zakaz lotów z Polski do 44 krajów. Lista państw

  W związku z trwającą epidemią rząd wydłużył do 25 sierpnia zakaz połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym. Z Polski nie polecimy m.in. do USA czy Izraela. Pełna lista państw poniżej.

 2. 14 sierpnia dniem wolnym od pracy? Komu przysługuje wolne za 15 sierpnia? 14 i 15.08 oznaczają weekend bez handlu
  Strefa biznesu

  14 sierpnia dniem wolnym od pracy? Komu przysługuje wolne?

  15 sierpnia to święto, które wypada w sobotę. Co to oznacza? Dodatkowy dzień wolnego do wybrania. Kiedy? Decyduje o tym pracodawca. Z reguły większość pracowników dostaje wolne w terminie 14 sierpnia, co oznacza przedłużony weekend. Dodatkowy dzień wolny dla pracownika ma miejsce jedynie wtedy, gdy święto wypada w sobotę. Przypomnijmy, że najbliższy weekend to również dwa dni bez handlu.

 3. W drugim kwartale 2020 o 8,3 proc. wzrosła ilości „L4” wystawianych jednorazowo na okres między 6 a 14 dni względem analogicznego okresu w 2019.
  Z kraju i ze świata

  Fałszywe L4. Kontrole wśród pracowników w całym kraju

  W związku z pandemią koronawirusa na polskim rynku pracy sytuacja diametralnie się zmieniła. Ponownie wróciliśmy do rynku pracodawcy. Jak wynika z danych, Tarcze antykryzysowe nie uchroniły wielu przedsiębiorstw od zwolnień pracowników, a w Polsce zauważalny jest wzrost bezrobocia. Pracownicy bojąc się redukcji etatu, udają się na długie i przeciągające się zwolnienia lekarskie "L4".

 4. E- hulajnogą trzeba będzie się poruszać po ścieżkach rowerowych z prędkością nie przekraczającą 25 km/h.
  Wiadomości

  Ograniczenia w korzystaniu z e-hulajnóg. Posypią się kary?

  Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło swoje propozycje dotyczące korzystania z elektrycznych hulajnóg. Zgodnie z nowymi przepisami po chodniku pojedziemy nie szybciej niż 8 km/h, a docelowo hulajnogą będziemy się poruszać po ścieżce rowerowej. Zmian jest więcej.

 5. Także Rossmann ogłosił w ostatnim czasie promocje wielu swoich produktów. Sierpień jest miesiącem sezonowej wyprzedaży w wielu sklepach. Także w Rossmannie
  Strona kobiet

  Rossmann ogłasza megapromocje. Zobacz, co można kupić taniej

  Także Rossmann ogłosił w ostatnim czasie promocje wielu swoich produktów. Sierpień jest miesiącem sezonowej wyprzedaży w wielu sklepach. Także w Rossmannie można kupić teraz taniej wiele produktów. Zobacz, jakie produkty znalazły się w promocji.