Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. 23.08.2018 krakow agh akademia gorniczo hutnicza przesadzanie drzewa dzwig robotnicy lipa drzewofot. anna kaczmarz / dziennik polski / polska pres
  Z kraju i ze świata

  To Ukraińcy najczęściej pracują w Polsce na czarno

  Liczba Ukraińców, wobec których stwierdzono nielegalne wykonywanie lub powierzenie wykonywania pracy i prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce od stycznia do września 2019 r. wzrosła o 26 proc. (w porównaniu z analogicznym okresem 2018 r.) wynika z danych Komendy Głównej Straży Granicznej. Nasi wschodni sąsiedzi stanowią największą grupę spośród wszystkich narodowości, które w Polsce działają w szarej strefie.

 2. Co będzie do kupienia w niższej cenie w Black Friday?Oglądajcie na kolejnych kartach:
  Handel

  Black Friday 2019. Najlepsze promocje LIDL, Biedronka i inne

  Black Friday 2019 w Lidlu i Biedronce będzie prawdziwym szaleństwem zakupowym. W Lidlu ceny spadną nawet o 80 proc. Dzień wielkich obniżek cen i promocji przypada w tym roku w piątek 29 listopada, ale wiele sieci handlowych wyprzedziło ten dzień i już od początku listopada kusi nas specjalnymi czarnymi ofertami - black week czy black month. Sprawdź, co sklepy - w tym dyskonty - przygotowały na ten czas. W niektórych wyprzedaże zaczynają się znacznie wcześniej niż 29 listopada.

 3. Zgodnie z zapowiedziami rządu, nauczyciele mogą liczyć na kolejną podwyżkę w drugiej połowie 2020 roku. Ma ona wynieść ok. 6%. Na razie jednak nie znane
  Wiadomości

  Zarobki nauczycieli. Rząd planuje podwyżki w 2020 roku

  Z początkiem września 2019 r. zarobki nauczycieli wzrosły o prawie 10 proc. Podwyżki wynagrodzeń nauczycieli to efekt porozumienia, jakie resort edukacji podpisał w czasie strajku w kwietniu 2019 r. z jedną z trzech central związkowych. Jednak w najbliższym czasie, część nauczycieli otrzyma kolejną podwyżkę wynagrodzeń. Wszystko za sprawą wyższej płacy minimalnej, która będzie obowiązywać od 1 stycznia 2020 r. Zgodnie z zapowiedziami rządu, w 2020 roku nauczycieli mogą się spodziewać jeszcze jednej podwyżki. Sprawdzamy, ile zarabiają aktualnie nauczyciele i ile wynosi średnie wynagrodzenie pedagogów.

 4. Kolej wisząca z Katowic i Sosnowca do Pyrzowic?
  Z regionu

  Kolej wisząca z Katowic i Sosnowca do Pyrzowic? Jest plan

  Monorail w Katowicach i Sosnowcu może być jedynym sposobem na poprawę komunikacji. Na początku 2019 roku naukowcy z Politechniki Śląskiej przedstawili zrealizowany na zlecenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii projekt kolei metropolitalnej, który ma usprawnić system transportu kolejowego na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim. Wśród pomysłów budowy nowych tradycyjnych linii kolejowych i zagęszczenia siatki połączeń znalazł się też pomysł budowy monorailu, który miałby połączyć centra Katowic i Sosnowca z lotniskiem w Pyrzowicach.

 5. System podpowiada pracownikowi sklepu, gdzie musi się udać i jaką cenówkę wymienić. Mało tego, system pilnuje, żeby pracownik faktycznie to zrobił.
  Wiadomości

  Nowe technologie. Zarządzany ze smartfona DSM - Digital STORE MAP...

  Niemal każdy kto robi często zakupy zetknął się z sytuacją, w której sam lub inna osoba stojąca w kolejce do kasy była zaskoczona, że na paragonie potwierdzającym zakup figuruje wyższa cena niż była przy produkcie na półce albo w ofercie. Nierzadko też zdarza się, że w ogóle produkt jest bez ceny i trzeba szukać skanera, by dowiedzieć się, ile trzeba za niego zapłacić.