Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Od 18 kwietnia administracja publiczna ma obowiązek przyjmowania od dostawców usług i wykonawców zamówień publicznych, automatycznych e-faktur.
  Z kraju i ze świata

  Koniec z fakturami w PDF

  Rusza Platforma Elektronicznego Fakturowania. Od 18 kwietnia administracja publiczna ma obowiązek przyjmowania od dostawców usług i wykonawców zamówień publicznych, automatycznych e-faktur. Polska staje się jednym z pierwszych krajów, które zaczynają w pełni wdrażać europejską dyrektywę o obowiązkowym przyjmowaniu e-faktur w administracji publicznej.

 2. Rafał Malik, dyrektor Biura Zarządzania Najmem w Funduszu Mieszkań na Wynajem.
  Z kraju i ze świata

  Wynajmij zamiast kupować

  W ostatnich latach zauważalna jest zmiana w sposobie myślenia o własności jako wartości. Potwierdzają to badania przeprowadzone przez firmę PwC Polska, z których wynika, że aż 81 proc. respondentów zgadza się ze stwierdzeniem, że bardziej opłacalne jest korzystanie z cudzych dóbr niż posiadanie ich na własność. Trend „korzystania bez nabywania” widać również na rynku nieruchomości – z roku na rok rośnie liczba wynajętych mieszkań.

 3. Kobieta w ciąży jest chroniona prawnie. Nie może wykonywać ciężkiej pracy i jeszcze przed porodem może pójść na urlop macierzyński, w czasie którego
  Praca

  Prawa rodziców i kobiet w ciąży. Urlopy i zasiłki w pigułce

  Pierwsze dziecko to wielkie wyzwanie. Również formalne. Do wyboru mamy różne rodzaje urlopów na dziecko, w dodatku nie wszystkie są płatne. Jeżeli nie chcesz zginąć w gąszczu formalności, zapoznaj się z poniższym materiałem. Sprawdź, czym różnią się urlopy: macierzyński, tacierzyński, ojcowski, rodzicielski i wychowawczy. Zobacz, kiedy przysługuje ci wynagrodzenie i o jaki zasiłek warto się ubiegać.

 4. Emerytura Plus. Już za kilka dni emeryci mogą spodziewać się swojej trzynastki
  Wiadomości

  Emerytura Plus. Już za kilka dni emeryci mogą spodziewać się swojej...

  Na początku kwietnia Sejm uchwalił ustawę o emeryturze plus, a pierwsze jej wypłaty mają nastąpić od 1 maja br. Ile będzie wynosić i komu przysługiwać?

 5. Rewolucja w PIT dla pracowników. Trzy ważne zmiany, dzięki którym mamy płacić niższy podatek: [21.04.2019]
  Wiadomości

  Rewolucja w PIT dla pracowników. Trzy ważne zmiany, dzięki którym...

  Według zapowiedzi rządzących w 2020 roku miałyby wejść w życie znaczące zmiany w PIT. Dotyczą one obniżenia pierwszego progu podatkowego do 17 proc., zerowego PIT dla osób do 26 roku życia oraz podniesienia kosztów uzyskania przychodu dla pracowników. Projekt ustawy zmieniającej ma w ciągu najbliższych dwóch tygodni trafić do konsultacji.