0 1 połowa

Górnik Zabrze

1

1 1 połowa

• Pięć doliczonych minut już upłynęło i arbiter gwiżdże ostatni raz w tym spotkaniu. Podział punktów w Gdańsku po dobrych, pełnych okazji zawodach.

• Faulowany kolejny raz Peszko i rzut wolny dla gospodarzy, ale później słabe dośrodkowanie i kolejna dobra interwencja defensywy Górnika

• Końcówka meczu w Gdańsku. Rozpoczynają się ostatnie chwile spotkania

• Obrońca Górnika musiał zejść na moment z boiska, ale już wrócił do gry.

• Chwila przerwy w grze: Michał Koj przypadkowo uderzony przez kapitana Lechii

• I ostatnia zmiana w drużynie gości: Ledecky za Kurzawę

• Faul taktyczny na środku boiska i Matuszek otrzymuje żółtą kartkę

• Wolniejsza gra obu zespołów w ostatnich minutach, coraz częściej zawodnicy próbują indywidualnych akcji jednak bez większego zagrożenia

• Zmiana również w drużynie gospodarzy: Lewandowski za Matrasa

• Ostatnie minuty, to śmielsze ataki Lechii Gdańsk, która próbuje pójść za ciosem i zdobyć drugą bramkę. Mimo dobrych sytuacji, brakuje dokładności w ostatnim podaniu

• Kolejna zmiana w zespole z Zabrza: Matuszek za Łukasza Wolsztyńskiego

• Pierwsza rotacja w składzie Górnika: Nowak za Kądziora

• Paixao pewnie w środek bramki! 1:1!

• Rzut karny dla Lechii! Kombinacyjna akcja gospodarzy. Flavio dogrywa piłkę w pole karne, ale Wieteska, chcąc zablokować piłkę wślizgiem, dotyka piłkę ręką!

• Faul Ambrosiewicza na środku boiska za który otrzymuję żółtą kartkę

• Bardzo dobry moment gry Górnika. Szybkie akcje kończone strzałami jednak brakuje skuteczności

• Szybka akcja w trójkącie i prostopadłe podanie Żurkowskiego do Kądziora, ale ten prosto w bramkarza. Kolejna zmarnowana okazja Górnika!

• Obie drużyny na boisku, bez zmian. Zaczynamy drugą połowę

• Pierwsza część spotkania może się podobać kibicom. Wysokie tempo gry, kilka okazji strzeleckich i bramka Angulo po ciekawej akcji.

• Sędzia kończy pierwszą połowę.

• Kurzawa mocno z autu na Wolsztyńskiego, ten zgrał piłkę do Angulo, a ten trafia do siatki! Gol! 1:0 dla Górnika!

• Po faulu w środkowej strefie boiska Marco Paixao otrzymuje żółtą kartkę

• Obie drużyny miały okazje w ostatnich kilku minutach z rzutów rożnych jednak żaden ze stałych fragmentów gry nie sprawił problemów defensorom

• Moment sporny! Dośrodkowanie Łukasika z rzutu wolnego, które wyłapał Loska na linii bramkowej. Zawodnicy Lechii sygnalizują, że piłka przeszła przez linię bramkową, ale sędzia nie wskazał na środek boiska

• Obie drużyny próbują jak najszybciej przedostać się pod bramkę przeciwnika, nie starają się wymieniać wielu podań w poprzek boiska oraz unikają zagrania do bramkarza

• Ależ okazja dla Górnika! Prostopadłe podanie do Kądziora, ten odegrał do Angulo, ale napastnik nie trafia do pustej bramki!

• Faulowany Peszko przy bocznej linii niedaleko pola karnego i okazja do dobrej wrzutki. Dośrodkowanie Łukasika, jeden z jego partnerów doszedł do strzału głową, ale nie było większego zagrożenia

• Lechia zaczyna przejmować inicjatywę. Szczególnie ochotę do gry pokazuje Peszko

• Szybka kontra Lechii, piłkę przejął Peszko, ale został sfaulowany przez Wieteskę i żółta kartka dla zawodnika Górnika

• Doskonała pierwsza okazja dla Górnika, ale Angulo nie trafia do siatki i tylko rzut rożny!