Niemcy - Chile, finał Pucharu Konfederacji LIVE, ONLINE,...

Niemcy - Chile, finał Pucharu Konfederacji LIVE, ONLINE, TRANSMISJA

Niemcy

1

1 1 połowa

• Dziękujemy Państwu za spędzone dwie godziny z nami i życzymy dobrej nocy.

• KONIEC MECZU! ODMŁODZONA KADRA NIEMIEC WYGRYWA 1:0 Z CHILE I ZDOBYWA PUCHAR KONFEDERACJI!

• Sanchez precyzyjnie z rzutu wolnego, ter Stegen pewnie odbił strzał do boku!

• Ginter sfaulował Valencię przed polem karnym, będzie okazja do wyrównania!

• Stindl przejął długie podanie, w sytuacji 1 na 1 nie zdołał ograć Medela i stracił piłkę.

• Sebastian Rudy ukarany za faul na rywalu.

• Niklas Sule w miejsce Goretzki.

• Sędzia doliczył 5. minut do drugiej części meczu.

• Bravo ukarany kartką za przepychankę z Canem.

• Emre Can ukarany żółtą kartką.

• Dobra akcja Niemców zakończona centrą w kierunku Draxlera, który znajdował się pod piłką i przez to nie mógł oddać mocnego uderzenia głową.

• Kimmich zagrał prostopadle w pole karne do Stindla, ten został przepchnięty przez Medela i upadł. Nie ma mowy o rzucie karnym.

• Puch uprzedził ter Stegena i z linii końcowej odegrał do Sagala, a ten zdecydował sięna strzał z pierwszej piłki, lecz fatalnie chybił!

• Ruediger nie dał się ograć Puch'owi i wślizgiem wybił piłkę na rzut rożny.

• Edson Puch zmienia Vargasa.

• Angelo Sagal w miejsce Aranguiz.

• Zbyt mocne podanie do wychodzącego Vargasa, piłkę przejął ter Stegen.

• Timo Werner opuszcza boisko, w jego miejsce Emre Can.

• Vidal sfaulowany w środku pola.

• Płaska centra Valenci z rzutu rożnego, piłka jeszcze trafiła przed pole karne do Isli, którego strzał został zablokowany.

• Eduardo Vargas ukarany żółtą kartką.

• Vargas otrzymał podanie w polu karnym Niemców, odwrócił się i uderzył, lecz wprost w ręce ter Stegena!

• Stindl próbował prostopadłego zagrania do wychodzącego sam na sam Wernera, lecz zrobił to zbyt mocno i piłkę przejął Bravo.

• Kimmich sfaulował rywala walcząc o górną piłkę, rzut wolny dla Chile.

• Centra z narożnika w pole karne Niemców, małe zamieszanie, ostatecznie Mistrzowie Świata oddalili zagrożenie.

• Można głosować na zawodnika meczu!

• Vidal przepchnął atakującego Stindla i odebrał piłkę.

• Chaos po dośrodkowaniu pod bramką Claudio Bravo, który ostatecznie przejął piłkę.

• Po weryfikacji Jara ukarany za uderzenie łokciem zaledwie żółtą kartką, a Niemcy mają rzut wolny.

• Stindl zagrał piłkę na dobieg do Wernera, którego w ostry sposób zatrzymał Jara, piłka poza boiskiem. Trwa weryfikacja VAR.

• Kolejny raz w ciągu kilku minut został sfaulowany Kimmich. Tym razem na swojej połowie.

• Joshua Kimmich także ukarany za niesportowe zachowanie.

• Arturo Vidal ukarany za niesportowe zachowanie.

• Zdjęcie z trybun.

• Kimmich sfaulowany na wysokości pola karnego Chile, Niemcy będą mieć okazje do podwyższenia wyniku.

• Draxler bez problemów wdarł się w pole karne Chilijczyków, próbował uderzenia po długim słupku, które w ostatniej chwili podbił Jara!

• Leonardo Valencia wchodzi w miejsce Marcelo Diaza.

• Vidal zacentrował lewą nogę w pole karne, tam najwyżej wyskoczył Mustafi, który oddalił zagrożenie.

• Rudy został sfaulowany w środku pola.

• Jara umiejętnie przepchnął Stindla i przejął piłkę, czym zakończył atak rywali.

• Garść statystyk z pierwszej połowy.

• Zaczynamy drugą część meczu. Grę wznawiają Niemcy.

• 57,268 kibiców ogląda na stadionie dzisiejszy finał!

• Najlepsi strzelcy Pucharu Konfederacji

• Koniec I połowy, wracamy do Państwa za kwadrans.

• Draxler zagrał do wbiegającego w pole karne Goretzki, który w sytuacji sam na sam trafił w Bravo!

• Niemcy bez problemu oddalili zagrożenie po centrze Isli z prawej strony boiska.

• Chile próbowało bardzo szybko rozegrać rzut wolny, ale arbiter Milorad Mažić nakazał wznowienie gry z innego miejsca niż chcieli zawodnicy z Ameryki Południowej.

• Werner wyłożył piłkę przed pole karne Draxlerowi, ten uderzył, ale obok bramki.

• Stindl wypchnął Vidala z piłką poza linię boczną, aut dla Niemców.

• Rudy świetnie zagrał na prawą stronę do wbiegającego w pole karne Goretzki, ten próbował uderzenia po długim słupku, jednak minimalnie chybił!

• Płaska centra Vargasa z prawej strony boiska została zablokowana, rzut rożny dla Chilijczyków.

• Sytuacja z 20. minuty, kiedy to Chilijczycy powinni objąć prowadzenie, a po chwili stracili gola.

• Stindl próbował się przedrzeć prawą stroną, ale został zatrzymany przez Hernandeza.

• Vidal uderzył kolejny raz z dystansu, piłka ponad bramką.

• Sanchez faulował Stindla na połowie rywala, arbiter słownie upomniał zawodnika Arsenalu Londyn

• Stindl po zdobyciu bramki

• Sanchez zacentrował na długi słupek w kierunku Diaza, któremu zabrakło kilkunastu centymetrów do sięgnięcia piłki.

• Zbyt mocne podanie do Hernandeza, piłkę przejął ter Stegen.

• Medel świetnym wślizgiem zatrzymał Draxlera, który składał się do strzału.

• Podanie na prawą stronę do Isli, ten zacentrował w szesnastkę do Aranguiza, który nie trafił czysto w piłkę!

• Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić! Chile naciskało, ale to Niemcy strzelili gola!

• Diaz próbował dalekiego przerzutu do Sancheza, ale zrobił to zbyt mocno.

• Diaz był ostatnim obrońcą, próbował dryblingu, piłkę przejął Werner i zagrał do Stindla, który miał przed sobą pustą bramkę i dopełnił formalności!

• GOOOOOOL! LARS STINDL WYPROWADZA NIEMCY NA PROWADZENIE!

• To powinien być gol! Vidal oddał strzał z dystansu, który odbił ter Stegen. Chciał dobijać Sanchez, ale przestrzelił!

• Chile szybko rozegrało rzut wolny, Isla znalazł się z piłką w polu karnym Niemców i uderzył, lecz niecelnie.

• Legendy!

• Defensywa Niemiec pewnie oddaliła zagrożenie po wrzutce Sancheza z narożnika boiska.

• Vidal zagrał na bok do Beausejoura, ten próbował szybko odegrać, zorientował się w tym Kimmich i wybił piłkę poza boisko.

• Centra w pole karne Chilijczyków, do piłki dopadł jeden z Niemców, lecz uderzył niecelnie.

• Aranguiz głową wybił piłkę na rzut rożny po wrzutce Stindla z prawej strony boiska.

• Goretzka stracił piłkę przed swoim polem karnym, przejął ją Vargas i bez namysłu uderzył, ter Stegen pewnie broni.

• Vargas zdecydował się na uderzenie z około 25. metrów, ale niecelnie

• Chile póki co lepiej wygląda od Niemców. Są to jednak pierwsze minuty meczu i jeszcze wszystko może się odwrócić.

• Marco van Basten również obecny na finale Pucharu Konfederacji!

• Arturo Vidal niecelnie uderzył z dystansu, grę wznowi ter Stegen.

• Naciskany ter Stegen zagrał piłkę zbyt mocno do boku, do Ruediger i ta ostatecznie wyszła za linię boczną.

• Pierwsza groźna sytuacja. Vidal zagrał do wbiegającego w pole karne Aranguiza. Tam było małe zamieszanie, serię strzałów Chilijczyków wybronili Niemcy i ostatecznie oddalili zagrożenie

• Goretzka został sfaulowany w środku pola, rzut wolny dla Niemców

• Sanchez spróbował strzału z dystansu, niestety był niecelny

• Kimmich sfaulował Sancheza ok. 40 metrów od swojej bramki, sędzia odgwizdał rzut wolny

• Zaczynamy spotkanie, od środka Chile.

• Za moment zaczynamy!

• Piłkarze już na murawie. Na stadionie obecnie rozbrzmiewają hymny.

• Kilka zdjęć z ceremonii zamknięcia!

• Trwa rozgrzewka na stadionie w Petersburgu

• Kibice Chile wierzą w zwycięstwo z Mistrzami Świata!

• Sędziowie dzisiejszego spotkania: Główny: Milorad Mazić (SRB). Asystenci: Milovan Ristić (SRB), Dalibor Djurjević (SRB). Techniczny: Damir Skomina (SVN). Sędziowie VAR: Clement Turpin (FRA), Jure Praprotnik (SVN), Artur Dias (POR)

• Hulk oraz Ivan Zamorano są obecni podczas dzisiejszego finału!

• Szatnie gotowe!

• Tak prezentują się wyjściowe jedenastki obu reprezentacji

• Witamy Państwa w relacji tekstowej ze spotkania finału Pucharu Konfederacji, w którym Chile podejmie Niemcy! Początek meczu za 50 minut.

Trener Niemiec Joachim Loew.

Trener Niemiec Joachim Loew. ©Bartek Syta

W finale Pucharu Konfederacji Niemcy zagrają dziś z Chile. Początek meczu w Sankt Petersburgu. o godz. 20. TUTAJ na dziennikzachodni.pl prowadzona będzie relacja ze spotkania Niemcy - Chile.

Niemiecka drużyna gra w bardzo odmłodzonym składzie, bez wielu gwiazd, a i tak dotarła do wielkiego finału. W półfinale podopieczni trenera Joachim Loewa pokonali Meksyk 4:1, a dwie bramki już na początku meczu strzelił Leon Goretzka.

– W ciągu kilku ostatnich tygodni staliśmy się prawdziwą drużyną. Atmosfera w szatni jest wspaniała. Chcieliśmy zajść wysoko, ale nie spodziewaliśmy się, że dotrzemy aż do finału. To chyba potwierdzenie tego, że podjąłem dobrą decyzję… - stwierdził trener Loew, cytowany przez stronę TVP Sport.

Niemcy grali już w rosyjskim turnieju z Meksykiem i w meczu grupowym zremisowali 1:1. Bramkę dla Meksyków zdobył w 6. minucie Alexis Sanchez, a wyrównał Lars Stindl - 41. minuta.

W półfinale Chile wyeliminował Portugalię z Ronaldo, po rzutach karnych. Mecz zakończył się remisem 0:0.

W meczu o 3. miejsce Portugalia (bez Ronaldo) wygrała po dogrywce z Meksykiem 2:1.

- Pokonaliśmy Argentyńczyków, pokonaliśmy też Portugalię. Jeśli wygramy w niedzielę z Niemcami, potwierdzimy, że jesteśmy najlepszym zespołem na świecie - stwierdził pomocnik Chile Arturo Vidal, grający w Bayernie Monachium.

W drużynie prowadzone przez trenere Loewa w Pucharze Konfederacji, jest aż 9 zawodników, którzy mogli zagrać w polskim Euro U-21, ale pojechali do Rosji. Niemiecka drużyna, mimo takiego osłabienia, wygrała finał Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Krakowie, pokonując Hiszpanię 1:0. Czy Niemcy w ciągu trzech dni zgarną dwa trofea?

Mecz Niemcy - Chile pokażą TVP2 i TVP Sport.