Puszcza Niepołomice – Raków Częstochowa 2:3 TRANSMISJA NA...

Puszcza Niepołomice – Raków Częstochowa 2:3 TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK Mecz beniaminków

3 1 połowa

• Koniec meczu! Ile goli i emocji! W meczu dwóch beniaminków Raków po strzelaninie pokonuje Puszczę 3:2! Relacja ze spotkania już za kilka minut na GOL24.pl, a my dziękujemy za śledzenie naszego live'a!

• Puszcza walczy do końca! Pierwsze dośrodkowanie Domańskiego wybija obrona, drugie piąstkuje Lis!

• Mecz w Niepołomicach potrwa jeszcze trzy minuty, z których minęła jedna.

• Czech za Polaka - Tomas Petrasek (Raków) wzmocni gości na ostatnie minuty, zmienia Piotra Malinowskiego, który powoli opuszcza murawę.

• Niemożliwe, nie ma wyrównania!!! Lis najpierw odbił nogą strzał Nowaka, a potem napastnik Puszczy strzelił gola ze spalonego!

• To była co najmniej świetna połowa Aghwana Papikjana (Raków). Na ostatnie minuty zmienia go utalentowany Igor Sapała.

• Najgroźniejszy strzał Puszczy w tej połowie Ziętarski podkręcił piłkę obok słupka sprzed pola karnego! Wbrew pretensjom gospodarzy, nie ma rzutu rożnego.

• Rezerwowy Czerkas dokładnie zagrał płasko wzdłuż gola, nikt z gości nie był w stanie tego wykończyć!

• Robert Ziętarski (Puszcza) na ostatni kwadrans zmieni bezproduktywnego Marcina Orłowskiego.

• Nowak miał dużo możliwości, jednak źle zacentrował na wbiegającego Ryndaka. Zmarnowany kontratak!

• Stadion Puszczy zamilkł... A Oziębała strzelił tylko obok słupka! Pozycja była taka, jak przy bramce Domańskiego, Raków będzie miał jesszcze rzut rożny!

• Jose Embalo (Raków) przybija piątki z Adamem Czerkasem, Polak zastępuje Portugalczyka na boisku. Embalo strzelił dziś dwa gole!

• Blisko było! Kolejny groźny rzut rożny dla Rakowa, ale tym razem Niewulis spudłował po główce.

• Zapowiadało się na zabójczą kontrę Rakowa, Czarny przerywa płaskie dośrodkowanie Malinowskiego.

• Wściekły Tomasz Tułacz, bo kolejny faul i żółta kartka po stronie Puszczy - tym razem doświadczony Piotr Stawarczyk.

• Taktyczny faul Jakuba Łabojki (Raków) i młodziezowiec w koszulce gości ogląda żółtą kartkę.

• Niepotrzebny faul w ofensywie Marcina Orłowskiego (Puszcza), żółta kartka dla napastnika gospodarzy.

• Mecz kończy Bartosz Żurek (Puszcza), w jego miejsce Dawid Nowak, co oznacza, że gospodarze zaczynają grać na dwoch napastników!

• Kibice, którzy wybrali mecz Puszczy zamiast ekstraklasy w Krakowie, na razie chyba mogą być zadowoleni!

• Piłkę po rykoszecie mógł zgarnąć czyhający w polu karnym Embalo, od napastnika gości szybszy Staniszewski, ale Raków i tak ma z tego korner.

• Obrona Puszczy po krótkim okresie dominacji gospodarzy musi się bronić. Wybite dośrodkowanie Wójcika, piłkarze Papszuna coraz częściej z piłką przy nodze.

• Boczna siatka zatrzepotała po strzale Domańskiego, ale wcześniej był spalony. To będzie częsty widok w drugiej połowie: przemienne akcje Rakowa i Puszczy w naprawdę wyrównanym, ciekawym meczu.

• Głowa stopera Rakowa staje na drodze dośrodkowania Bartkowa, częstochowianie przechwytują piłkę i już suną z kontratakiem.

• Góra przesadził z siłą przy podaniu do Oziębały, skrzydłowy Rakowa nie miał szans dojść do tej piłki.

• - Grajcie na karnego, przewróć się - krzyczy jeden z kibiców Puszczy. Nic z tego, na razie małopolski beniaminek woli strzelić wyrównującego gola z gry i dominuje od początku drugiej połowy!

• Zaczynamy drugą połowę! W szatni Puszczy było głośno, trener Tułacz mobilizował swoich zawodników, żeby po złapaniu kontaktu dogonili Raków! Gramy!

• Koniec pierwszej połowy 5! Pięć goli widzieliśmy w ciągu 45 minut w Niepołomicach! Puszcza stawia dzielny opór Rakowowi i ma szanse, żeby po przerwie odwrócić losy tego meczu!

• Sędzia Opaliński przedłuża pełną emocji i goli połowę o minutę. Aż chciałoby się, żeby jej w ogóle nie kończył!

• Piłka po główce Embalo łagodnym łukiem opada za bramkę Puszczy, nie ma czwartego gola dla Rakowa!

• Żółta kartka dla Marcina Stefanika (Puszcza) za faul w środku pola. Zobaczymy jeszcze jakieś gole do przerwy? Oby!

• Przedwczesna zmiana w szeregach Puszczy, z boiska schodzi Longinus Uwakwe, za niego Marcel Kotwica.

• GOOOLL!!! Puszcza łapie kontakt z Rakowem dzięki Maciejowi Domańskiemu, mocny strzał w lewo, Lis w prawo i gol!

• Co tu się dzieje... Kolejna wyśmienita akcja tercetu Papikjan-Oziębała-Embalo. Pierwszy wypatrzył skrzydłowego, a ten mógł tylko wyłożyć piłkę Embalo na typową egzekucję z bliska. Puszcza na razie na kolanach!

• Sędzia dyktuje rzut karny dla Puszczy! Faul stopera Rakowa w polu karnym!

• NIEMOŻLIWE!!! 3:1!!! Trzeci gol dla Rakowa, znowu Jose Embalo!

• Niewulis nabił... Figiela w pobliżu własnego pola karnego, kiks mógł skończyć się fatalnie, ale Raków znowu przy piłce.

• A teraz Papikjan centymetry od gola kolejki! Zamiast podać wbiegającemu Oziębale, asystent sprzed chwili technicznie strzelił sprzed pola karnego... Spojenie słupka z poprzeczką! Ale ta piłka pięknie leciala!

• Papikjan najpierw świetnie wyłuskał piłkę w środku pola, potem fenomenalnym prostopadłym podaniem obsłużył Embalo. Bartków złamał linię spalonego, zaś napastnik Rakowa z Mikołajczykiem na plecach przybił "gwoździa" mocnym strzałem w okienko. Goście znowu prowadzą!

• GOOOOOLLLL!!! Jose Embalo na 2:1 dla Rakowa! Ale co to za było podanie Papikjana!!!

• Żółta kartka dla... bramkarza Puszczy, Marcin Staniszewski już w protokole za dyskusje z arbitrem.

• Co za pudło Papikjana! Po płaskiej centrze Embolo jeszcze minął się z piłką, ale numer 20 w ekipie Rakowa miał typową "patelnię" i strzelił nad poprzeczką!

• Raków szybko wziął się za odrabianie strat, na początek pudło Góry z dystansu.

• GOOOLLLL!!! I mamy wyrównanie! Maciej Domański płaskim strzałem z pola karnego po długim rogu na 1:1!

• Dwa pudła Rakowa w odstępie parunastu sekund, najpierw Staniszewski sparował strzał Łabojki, chwilę później pudłuje Figiel!

• Embolo przyłapany na spalonym, mecz bardzo się wyrównał - Puszcza i Raków nawzajem kąsają się atakami.

• Zamieszanie w polu karnym Rakowa, do piłki ostatecznie doszedł Żurek. Wolej w środek bramki!

• Miękka wrzutka Oziębały w kierunku Embolo, piłkę w połowie drogi przechwytuje bramkarz Puszczy.

• Małe zamieszanie pod bramką Rakowa, najlepiej zachował się Lis, który złapał piłkę i mocno przycisnął ją do piersi.

• Klasyka gatunku - Rafał Figiel dobrze dośrodkował z narożnika boiska, a Niewulis strzałem szczupakiem posłał piłkę obok bezradnego Staniszewskiego. Puszcza przeważała ostatnie kilka minut, ale to Raków strzela pierwszego gola!

• GOOOOLLL!!! Raków prowadzi w Niepołomicach, strzelcem bramki Andrzej Niewulis!

• Żurek podkręcił piłkę... w tylny słupek bramki, ale wcześniej był na spalonym. Kontra Rakowa kończy się desperackim wybiciem Mikołajczyka na rzut rożny.

• W zeszłej kolejce Ryndak strzelił tu przepięknego gola, teraz jego wolej minął bramkę o dobre kilka metrów. Puszcza w natarciu, Raków tymczasowo skazany na grę z ontry.

• Teraz Orłowski wziął sprawy w swoje ręce i mocno strzelił zza pola karnego, Lis nie miał żadnych problemów z tym uderzeniem.

• Uderzenie Żurka z dystansu odbiło się jeszcze od Orłowskiego, rykoszet poszybował obok słupka.

• Częstochowianie długo naradzali się przed rzutem wolnym, a płaski, mocny strzał Wójcika trafił prosto w ręce Staniszewskiego.

• Dobra centra gospodarzy z rzutu rożnego, po dośrodkowaniu główkował Stefanik, nad bramką.

• Wspaniała interwencja Góry po stronie gości, zdjął piłkę z nogi Stefanikowi, zanim ten wpał w pole karne.

• Wrzutka Figiela z kornera poprawiona przez pomocnika Rakowa, sytuację we własnym polu karnym wyjaśnia Uwakwe.

• Zaczynamy mecz dwóch beniaminków w Niepołomicach! Puszcza wchodzi na murawę cała na biało, zespół Rakowa tradycyjnie, na czerwono-niebiesko. - Był, będzie, jest - Raków RKS! - śpiewa około stuosobowa grupa kibiców z Częstochowy.

• Obie jedenastki już na murawie, wita je trochę mniej kibiców niż na inauguracyjnym meczu z Chojniczanką. Już za godzinę w pobliskim Krakowie zaczyna się w końcu spotkanie Cracovii...

• Przed meczem mały rzut oka na tabelę Nice 1 Ligi - zwycięstwo Puszczy w pierwszej kolejce dało jej ósme miejsce, Raków jest pierwszy nad kreską, na czternastej pozycji.

• Rezerwowi Puszczy to: Sobieszczyk, Furtak, Ziętarski, Kotwica, Zawadzki, Lepiarz i Dawid Nowak, który w ostatnim meczu wszedł na końcówkę meczu.

• Wyjściowe składy obu drużyn już w naszej relacji, czas na rezerwowych. Raków: Kos, Petrasek, Czerkas, Sapała, Wróbel, Tomalski i Boateng.

• Witamy z Niepołomic, gdzie już w 2. kolejce los skojarzył dwóch beniaminków! Puszcza świetnie zaczęła pierwszy sezon po powrocie do I ligi, pokonując 2:0 Chojniczankę. Raków ani nie rzucił nikogo na kolana, ani nie został w blokach, bo w pierwszej kolejce bezbramkowo zremisował z Miedzią. Oba zespoły zmierzą się ze sobą punktualnie o 17, zapraszamy na relację NA ŻYWO!

Puszcza Niepołomice – Raków Częstochowa TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK Raków (niebieskie stroje) w letnim sparingu z Wisłą Kraków, wygranym 2:1. ©Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Puszcza Niepołomice – Raków Częstochowa 2:3 TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK Strzelcy: Puszcza: 22’Maciej Domański, 36’Maciej Domański (karny). Raków: 12’Andrzej Niewulis, 28’Jose Embalo, 33’Jose Embalo. W ostatnim meczu 2. kolejki Nice I ligi Raków Częstochowa gra dziś w Niepołomicach z Puszczą. Mecz rozpoczął się o godz. 17. TUTAJ na dziennikzachodni.pl jest prowadzona relacja LIVE z meczu Puszcza – Raków.

Puszcza Niepołomice – Raków Częstochowa TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK

Beniaminek z Częstochowy rozpoczął sezon od remisu 0:0 z Miedzią Legnica. Puszcza też grała u siebie i wygrała z Chojniczanką Chojnice 2:0 (bramki strzelili Marcin Stefanik i Dawid Ryndak). Chojniczanka w sobotę odprawiła Stomil Olsztyn 3:0, co jeszcze bardziej podkreśla znaczenie wyniku Puszczy.

Latem do drużyny beniaminka z Niepołomic dołączyli Dawid Ryndak z Zagłębie Sosnowiec, Marcin Stefanik z Siarki Tarnobrzeg, Dawid Nowak z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza i Robert Ziętarski z Gwardii Koszalin.

Puszcza Niepołomice – Raków Częstochowa TRANSMISJA NA ŻYWO

W poprzednim sezonie w II lidze Raków dwa razy pokonał Puszczę.
    W Niepołomicach było 2:0 dla częstochowian po bramkach Filipa Kowalczyka. W Częstochowie wygrał Raków 2:1, choć przegrywał 0:1. Wyrównał w 79. minucie Adam Czerkas, a Tomasz Margol dał zwycięstwo w piątej doliczonej minucie gry! Drużyna trenera Marka Papszuna jako jedyna pokonała Puszczę dwa razy.

- Nie wiadomo, czy to jest pocieszające, czy należy się martwić, że każda seria ma kiedyś swój koniec – mówił z uśmiechem trener Papszun przed kamerą klubowej telewizji Rakowa. - Myślę, że to w tej chwili nie ma znaczenia. Gramy poziom wyżej, to jest kolejny sezon, ale rzeczywiście znamy tę drużynę dobrze. Myślę, że oni nas też dość dobrze, zaszły tam niewielkie zmiany kosmetyczne. U nas na pewno więcej pojawiło nowych zawodników. Zapowiada się ciekawy pojedynek drużyn, które awansowały i dobrze zaczęły sezon w I lidze. Wiemy, że czeka nas ciężki mecz, bo to jest nieprzyjemna drużyna, z którą trzeba się bić. Dobrze o tym wiemy, ale wiedzieliśmy to też przed poprzednimi meczami, dlatego optyka na ten zespół się nie zmienia – dodał trener częstochowian, który ma wszystkich piłkarzy do dyspozycji.

Puszcza Niepołomice – Raków Częstochowa WYNIK

Tak wynik meczu Puszcza - Raków typują eksperci Dziennika Zachodniego: Magdalena Figura 1:1, Jan Furtok 1:2, Edward Socha 2:0, Mariusz Śrutwa 1:2, Jan Żurek 2:1.

#TOPSportowy24 - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Tych przestępczyń szuka policja. Poznajecie? Oto nazwiska

Podwyżki w Biedronce, Lidlu, Auchan. Ile zarabiają?

KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
    500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS

Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.