DziennikZachodni.pl - wiadomości Śląsk, wiadomości ze Śląska

W Stalowej Woli 24-latek wjechał traktorem do Tesco, siekierą porozbijał witryny a potem staranował bramę komendy policji

W Stalowej Woli przed godz. 10.00 24-latek wjechał traktorem do sklepu,  siekierą porozbijał witryny a także  staranował bramę komendy policji. - Policjanci

Fot. Jacek Rodecki/Stalówka.net

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/31] Następne

W Stalowej Woli przed godz. 10.00 24-latek wjechał traktorem do sklepu, siekierą porozbijał witryny a także staranował bramę komendy policji.

- Policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie, że młody mężczyzna wjechał ciągnikiem rolniczym do supermarketu, zniszczył drzwi wejściowe, a następnie uszkodził bankomat i siekierą rozbił witrynę jednego z mieszczących się tam sklepów – relacjonuje aspirant sztabowy Andrzej Walczyna, rzecznik stalowowolskiej policji.

Traktorzysty nie powstrzymały nawet stojące przed wejściem do Tesco betonowe słupy, udało mu się przejechać między nimi. Krótko po tym, mężczyzna odjechał traktorem - radzieckim Władimircem. Kontynuując rajd, na ulicy Popiełuszki zjechał w drogę prowadzącą do Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli i staranował bramę wjazdową. Tam został obezwładniony i zatrzymany przez policjantów.

- Funkcjonariusze ustalili, że to 24-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Był trzeźwy. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń – informował rzecznik policji.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, jednak po badaniu lekarskim, z uwagi na stan psychiczny, został przewieziony do szpitala. Na miejscu zdarzeń policjanci zabezpieczyli ślady, teraz ustalają okoliczności tego zdarzenia.

Nie wiadomo na razie jakimi motywami kierował się 24-latek, czy jest zdrowy psychicznie, a jeśli tak to czy nie był pod wpływem środków psychoaktywnych - dopalaczy. To wszystko będzie ustalane w toku prowadzonego postępowania.

zobacz też: Policjanci z Sanoka i Rzeszowa zabezpieczyli narkotyki warte 90 tysięcy złotych


Polecamy