GKS Tychy - Wisła Puławy 2:0 Gole życia Świerczoka

Wisła Puławy

0

0 1 połowa

• GKS Tychy już raczej na pewno powinien być spokojny o najbliższą przyszłość, jeżeli chodzi o utrzymanie się w Nice I Lidze. Natomiast Wisła Puławy, mimo odważnego początku, nie dała rady wyprzedzić tyszan i teraz drużyna Adama Buczka będzie musiała uważać, aby nie spaść do strefy spadkowej. Już w ten weekend przedostatnia seria spotkań w tym sezonie, zatem zapraszamy na nasze relacje LIVE!

• KONIEC SPOTKANIA! GKS TYCHY WYGRYWA 2:0 I MA JUŻ 5 PUNKTÓW PRZEWAGI NAD WISŁĄ PUŁAWY!

• Mecz potrwa jeszcze co najmniej 4 minuty!

• Zmiana w zespole gospodarzy. Bukowiec za Kowalskiego.

• To już raczej gwóźdź do trumny Wisły! GKS Tychy wyszedł z kontratakiem. Grzeszczyk znalazł się sam na sam z Witanem, ale zamiast strzelać, postanowił wystawić piłkę Świerczokowi na pustą bramkę!

• GOOOOOOOL! 2:0 DLA GKS-u Tychy! 15. gol Jakuba Świerczoka w sezonie!

• Mocne uderzenie Żemło z rzutu wolnego chwyta z problemami Paweł Florek!

• Ostatnia zmiana w Wiśle Puławy! Na boisko wchodzi za Maksymiuka Konrad Szczotka!

• Paweł Florek popisał się niesamowitą interwencją p ostrzale z rzutu wolnego! Wybił piłkę na rzut rożny, z którego Wisła Puławy również miała groźną sytuację.

• Żółta kartka dla Boczka za faul.

• Aktywny dzisiaj Radzewicz został zastąpiony przez Remigiusza Szywacza!

• Odważna próba Świerczoka z okolic połowy boiska. Napastnik GKS-u Tychy chciał przelobować Witana, ale piłka przeleciała obok bramki.

• Nieudane zagranie z rzutu wolnego Patejuka pozwoliło gospodarzom na wyjście z kontratakiem, lecz rozpędzony Radzewicz wyszedł z piłką poza boisko!

• Dośrodkowanie Radzewicza z rzutu rożnego zostało wybite bez większych problemów przez obrońców Wisły Puławy.

• Łytwyniuk nie trafił czysto w piłkę w polu karnym gospodarzy, co pozwoliło wyjść im z kontrą. Jednak dośrodkowanie Radzewicza do Świerczoka została przecięte przez jednego z obrońców Wisły!

• Lepszy okres gry Wisły Puławy, która coraz częściej zatrudnia defensywę gospodarzy.

• Kontra tyszan! Po prawej stronie pognał z piłką Kowalski, ale jego dośrodkowanie okazało się być ciut za mocne i ostatecznie Witan od bramki.

• Ciekawe wstrzelenie piłki Sedlewskiego w pole karne Tychów, futbolówkę wybił z poświęceniem Gancarczyk, ale Wisłą nie odpuściła i ostatecznie wywalczyła rzut rożny po interwencji Florka.

• Łukasz Grzeszczyk dośrodkował z rzutu rożnego prosto w rękawice Witana. Kontra Wisły, ale również zakończona niepowodzeniem.

• Groźne dośrodkowanie z lewej strony Radzewicza do czekającego w polu karnym Świerczoka, ale przecięte przez jednego z obrońców Wisły. Corner dla GKS-u.

• Na razie nie wygląda to dobrze dla Wisły Puławy. W drugiej połowie przyjezdni nie przeprowadzili żadnego groźnego ataku, natomiast GKS Tychy gra spokojnie w swoją piłkę.

• Kolejna zmiana w Wiśle. Darmochwał za Pożaka.

• Dobry przechwyt Pawła Florka po mocnym dośrodkowaniu do wbiegającego Sedlewskiego.

• Żółta kartka dla Piotra Żemło za faul taktyczny na Radzewiczu.

• Jurij Szatałow nie chciał ryzykować zdrowia Pruchnika i zastąpił go Sewerynem Gancarczykiem.

• Radosław Pruchnik znów leży na murawie i wygląda to na coś poważniejszego, ponieważ na boisko wbiegły służby medyczne z noszami. Ale na szczęście dla GKS-u Tychy Pruchnik stał o własnych siłach.

• Rzut rożny dla Wisły po rajdzie Patejuka, ale nie przyniosło zagrożenia trójkolorowym.

• Groźny strzał z powietrza Mańki po dośrodkowaniu z lewej strony Radzewicza! Piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką!

• Rzut rożny dla gospodarzy po rajdzie lewą stroną Radzewicza.

• Dośrodkowanie Maksymiuka z rzutu wolnego w pole karne, ale nie powstało z tego nic groźnego i od bramki rozpoczął Paweł Florek.

• Kontratak GKS-u, ale zakończony faulem w ataku Świerczoka przed polem karnym gości.

• Ostry faul Głaza na Radzewiczu i żółta kartka dla pomocnika Wisły.

• Strzał z ponad 25 metrów Poznańskiego, ale wyraźnie ponad bramką!

• Strzał z dystansu Świerczoka, ale pewnie łapię piłkę Witan!

• Zmiana w przerwie meczu! Patejuk za Smektałę!

• I ruszyła druga połowa! GKS Tychy przy piłce!

• W przerwie GKS Tychy pokazał, jak bardzo stawia na młodzież. Na boisku odbył się pokazowy trening najmłodszych piłkarzy tyskiej akademii!

• Już za chwilę druga połowa meczu. Na tę chwilę GKS Tychy ma 37 punktów, czyli tyle samo co 13. Stomil Olsztyn.

• Dominik Sulikowski zakończył pierwszą połowę!

• Dośrodkowanie Głaza z rzutu wolnego pewnie wychwycił Florek.

• Sędzia doliczył 1 minutę, tymczasem faul na Łytwyniuku blisko pola karnego Tychów.

• Strzał z ostrego kąta Grzeszczyka broni Witan. GKS Tychy w gazie!

• Jeżeli Wisła Puławy nie chce grać baraży, to musi teraz stanąć na wysokości zadania i otrząsnąć się szybko po straconej bramce!

• To 14. bramka Jakuba Świerczoka w tym sezonie!

• Konrad Nowak zmarnował setkę, gdy z bliskiej odległości źle uderzył i jego strzał obronił Florek. A chwilę później GKS Tychy wyszedł z kontrą, którą zakończył bramką JAKUB ŚWIERCZOK!

• Radosław Pruchnik leżał ucierpiał w pojedynku powietrznym z Głazem, ale szybko wrócił na boisko.

• Ponowny wysoki pressing Wisły zaowocował strzałem zza pola karnego Głaza, który jednak nie trafił w światło bramki Florka.

• Długie podanie Pruchnika z połowy do Kowalskiego, ale pomocnik GKS-u nie dobiegł do piłki i od bramki rozpoczyna Witan.

• Kontra Wisły zakończona katastrofalnym strzałem Smektały!

• Dośrodkowanie Kowalskiego z prawej stornie i niepewne główkowanie Żemło. Piłka na rzucie rożnym.

• Strzał Świerczoka z 18 metrów, ale piłka mija bramkę Witana! Kibice widzieli ją już w siatce!

• Faul Boczka na Pożaku. Rzut wolny dla Wisły z odległości około 26 metrów. Dośrodkowanie Łytwyniuka, ale jeden z gości faulowa łw polu karnym i piłka dla Trójkolorowych.

• Przed wielką szansą stanął Świerczok, ale jego mocny strzał pewne zatrzymał Witan!

• Strzał z dystansu Sedlewskiego, ale bardzo niecelna próba obrońcy Wisły.

• Jakub Świerczok znalazł się sam na sam z Witanem, ale sędzia boczny podniósł chorągiewkę.

• Dobre podanie Boczka do prawego skrzydła, gdzie Grzybek miał mnóstwo miejsca, ale jego dośrodkowanie zostały przyblokowane i piłka wyszła na rzut rożny.

• Wisła Puławy znów w polu karnym rywala. Tym razem szczęścia próbował Nowak, ale jego strzał został zablokowany.

• Nieprzyjemnie zderzenie Florka z Poznańskim w powietrzu, ale na szczęście goalkeeper GKS-u Tychy podniósł się szybko.

• Spokojniejszy okres w meczu, ale trzeba przyznać, że Wiśle bardzo zależy na zdobyciu gola, bo ciągle próbuje grać wysokim pressingiem.

• Strzał z dystansu Radzewicza, ale wysoko nad poprzeczką.

• Maksymiuk prostopadle do Poznańskiego, który nieoczekiwanie znalazł się w polu karnym GKS-u, ale obrońca Wisły uderzył za lekko z ostrego kąta i piłkę złapał Florek

• Strzał Grzeszczyka po kontrze, ale piłkę łatwo chwyta Andrzej Witan! Wcześniej Wisła przez dwie minuty oblegała pole karny tyszan.

• Podanie z głębi pola w pole karne Florka do Smektały, ale piłkarz Wisły nie dosięgnął piłki.

• Kowalski z piłką w polu karnym Wisły, ale futbolówkę wybił mu Poznański!

• Indywidualna próba Jakuba Kowalskiego z prawej strony, ale szybko został powstrzymany przez szczelną defensywę Wisły.

• Naprawdę agresywny początek meczu w wykonaniu gości, którzy ośmioma piłkarzami "siedzą" na przeciwniku na jego połowie. Przez to GKS ma problemy z wyprowadzeniem piłki, lecz Wisła również traci szybko futbolówkę po nieudanych zagraniach.

• Wisła Puławy z wysokim pressingiem na połowie GKS-u Tychy, ale ostatecznie Mączyński uciekł rywalom i szukał długim podaniem pod polem karnym Kowalskiego, ale jego podanie przejął Witan.

• Goście rozpoczęli szybko, długim podaniem, ale GKS Tychy nie dali się zaskoczyć!

• DOMINIK SULIKOWSKI ROZPOCZĄŁ MECZ! PIERWSZE PODANIE DLA GOŚCI!

• Piłkarze już zeszli do szatni, aby usłyszeć ostatnie słowa od trenerów przez pierwszym gwizdkiem! Kibice coraz tłumniej zasiadają na trybunach!

• Do początku meczu zostało 15 minut, zatem poznajcie szczegółowe informacje o składach.

• Jakub Świerczok w ostatnim okresie jest w dobrej formie. Napastnik ekipy Szatałowa zdobył już 13 goli i aspiruje do zostania królem strzelców I Ligi. Zadziwić może decyzja Adama Buczka o posadzeniu na ławce rezerwowych Sylwestra Patejuka, który w tym sezonie jest najskuteczniejszym piłkarzem Wisły.

• W poprzedni sezonie, kiedy to dzisiejsi przeciwnicy grali w 2 Lidze, GKS Tychy skończył rozgrywki na 3. miejscu, wyprzedzając o jedną pozycję Wisłę Puławy oraz mając nad nią dwa punkty przewagi. Dzisiaj również GKS Tychy jest tuż nad Wisłą i również ma dwa punkty przewagi.

• Statystyki przed dzisiejszym spotkaniem!

• Tak prezentuje się dzisiaj Stadion Miejski w Tychach. Słońce oświetla w połowie nową murawę, która została wymieniona specjalnie na nadchodzące Mistrzostwa Europy U-21 - z tego też powodu przeniesiono dzisiejszy mecz.

gks tychy

• GKS Tychy zajmuje 14. miejsce w lidze, a tuż za jego plecami czai się jego dzisiejszy przeciwnik, który z miłą chęcią opuściłby strefę spadkową! Drużyny znają się dość dobrze, bo w poprzednim sezonie grały razem w 2 lidze. W rundzie jesiennej w Puławach lepsza okazała się Wisła, która wygrała 2:1. Kto będzie lepszy dzisiaj?

• Witamy serdecznie na relacji LIVE z zaległego meczu 31. kolejki Nice I Ligi! Dzisiaj w Tychach zmierzą się ze sobą bezpośredni rywale w walce o utrzymanie: miejscowy GKS oraz Wisłą Puławy! Już za 50 minut początek spotkania, które poprowadzi Dominik Sulikowski z Gdańska!

Zdjęcie autora materiału

GKS TYCHY - WISŁA PUŁAWY Zobacz transmisję z meczu

GKS Tychy - Wisła Puławy 2:0 TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK W 40 min. strzelił Jakub Świerczok. W 88 min. poprawił na 2:0! Piłkarze GKS-u Tychy grali w czwartek zaległy mecz z Wisłą Puławy. GKS Tychy już raczej na pewno powinien być spokojny o najbliższą przyszłość, jeżeli chodzi o utrzymanie się w Nice I Lidze. Natomiast Wisła Puławy, mimo odważnego początku, nie dała rady wyprzedzić tyszan i teraz drużyna Adama Buczka będzie musiała uważać, aby nie spaść do strefy spadkowej. Już w ten weekend przedostatnia seria spotkań w tym sezonie.

GKS Tychy - Wisła Puławy TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK

Spotkanie GKS-u Tychy z Wisłą Płock miało się odbyć 17 maja, ale zostało przełożone ze względu na wymianę murawy na stadionie przy ulicy Edukacji. Operacja była pilna, ponieważ tyskie boisko będzie jedną z aren zbliżających się mistrzostw Europy do lat 21.

Los sprawił, że oba zespoły bezpośrednio rywalizują o utrzymanie w 1. lidze. W korzystniejszej sytuacji są tyszanie, którzy nad barażowym miejscem mają zajmowanym przez Wisłę dwa punkty przewagi. Oznacza to, że zwycięstwo w czwartkowym meczu może dać gospodarzom komfortową sytuację przed ostatnimi dwiema kolejkami. Z drugiej jednak strony porażka oznaczać będzie zamiane miejsc.

GKS TYCHY - WISŁA PUŁAWY WYNIK

GKS będzie faworytem spotkania, ale trzeba pamiętać, że tyszanie jeszcze nigdy - w trzech próbach - nie zdołali pokonać puławian. Co więcej, wszystkie te konfrontacje przegrali: u siebie 0:2, a na wyjeździe 0:3 i 1:2.