2 z 72
Poprzednie
Następne
Katowicka Desa zaprasza na aukcję obrazów 22 maja 2021 roku. Do kupienia m.in. obrazy Sówki, Fałata i Dudy-Gracza
2. Paweł WRÓBEL (1913-1984)
„Wyścig kolarski”
olej, płyta, 40,5 x 74 cm,
sygn. p.d.: Wróbel
Na odwrocie okrągła pieczęć: Kolekcja Sztuki Intuicyjnej Stanisława Trefonia Nakło Śląskie, oraz czarną farbą monogram B.K.
8 000 zł
Górnik, jeden z najaktywniejszych członków koła plastyków amatorów przy ZDK kopalni „Wieczorek”. W swoich obrazach przedstawiał pejzaże śląskie z charakterystycznymi hałdami, kominami, szybami kopalnianymi. Jego żywiołowe i niezwykle barwne scenki rodzajowe ukazują dzień powszedni i świąteczny mieszkańców górniczych osiedli. Artysta poza malarstwem uprawiał rzeźbę, jednak prac w drewnie i węglu pozostawił niewiele.