Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów
2 z 72
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
fot. Desa Katowice

Katowicka Desa zaprasza na aukcję obrazów 22 maja 2021 roku. Do kupienia m.in. obrazy Sówki, Fałata i Dudy-Gracza

2. Paweł WRÓBEL (1913-1984)
„Wyścig kolarski”
olej, płyta, 40,5 x 74 cm,
sygn. p.d.: Wróbel
Na odwrocie okrągła pieczęć: Kolekcja Sztuki Intuicyjnej Stanisława Trefonia Nakło Śląskie, oraz czarną farbą monogram B.K.
8 000 zł

Górnik, jeden z najaktywniejszych członków koła plastyków amatorów przy ZDK kopalni „Wieczorek”. W swoich obrazach przedstawiał pejzaże śląskie z charakterystycznymi hałdami, kominami, szybami kopalnianymi. Jego żywiołowe i niezwykle barwne scenki rodzajowe ukazują dzień powszedni i świąteczny mieszkańców górniczych osiedli. Artysta poza malarstwem uprawiał rzeźbę, jednak prac w drewnie i węglu pozostawił niewiele.

Zobacz również

Rosyjska ofensywa. Ukraińcy stracili kolejne dwie wsie

Kandydaci dolnośląskiej i opolskiej Lewicy do Europarlamentu. Kto z "jedynką?

Polecamy

Wielogodzinne erekcje i utrata wzroku. 5 powodów sprawi, że nie sięgniesz po Viagrę

Świetny początek Huberta Hurkacza w Madrycie! Demolka w pierwszym secie!

Złoty na huśtawce, czyli miłej majówki

O TYM SIĘ MÓWI