MKTG SR - pasek na kartach artykułów

GKS Katowice zagra w Gdyni z Arką o bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy!

Piłkarze GKS Katowice zagrają w Gdyni o bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy!Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot. Arkadiusz Gola
Lechia Gdańsk pokonała Arkę Gdynia 2:1. To oznacza, że mecz Arka - GKS Katowice w ostatniej kolejce zadecyduje o bezpośrednim awansie do PKO Ekstraklasy! Zespół Rafała Góraka chcąc osiągnąć cel musi go wygrać.

Rozgromienie Wisły Kraków pozwoliło piłkarzom GKS Katowice pozostać w grze o bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy. Kolejny warunek został spełniony w niedzielę późnym wieczorem: Lechia Gdańsk po dramatycznym meczu pokonała Arkę Gdynia 2:1. To oznacza, że o promocji do elity zadecyduje bezpośredni mecz Arka - GKS. Gospodarzom będzie wystarczał remis, goście będą musieli wygrać.

Spotkanie w Gdańsku było szalone. Lechia objęła prowadzenie - gola zdobył Kacper Sezonienko już w 14 minucie, ale od 32 minuty grała już w dziesiątkę po czerwonej kartce Andrei Chindrisa. Gdynianie wykorzystali ten fakt doprowadzając do wyrównania za sprawą Alassane Sidibe w 37 min. Arka miała mnóstwo okazji do objęcia prowadzenia, jednak gospodarze w 84 minucie zadali jej potężny cios za sprawą Camilo Meny. Siły wyrównały się w 90+4 - z boiska wyleciał Abdallah Hafez. W 90+10 sędzia Tomasz Kwiatkowski długo analizował z VAR-em czy gdynianom nie należy się rzut karny, ale podtrzymał swoją pierwotną decyzję i jedenastki nie było. Mecz oglądało 36.483 widzów, co jest rekordem pierwszoligowego sezonu.