MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chrobry Głogów WYNIK, ZDJĘCIA, WIDEO Górale porażką pożegnali się ze swoimi kibicami

20.05.2024 r. Fortuna 1. Liga: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chrobry Głogów.
20.05.2024 r. Fortuna 1. Liga: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chrobry Głogów. Kamil Lorańczyk
W poniedziałek 20 maja 2024 roku w meczu 33. kolejki Fortuna 1. Ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało z Chrobrym Głogów 0:1 (0:0). To było ostatnie spotkanie Górali na swoim stadionie w kończących się rozgrywkach. Podbeskidzie już wcześniej spadło do II ligi. Zobacz ZDJĘCIA z tego meczu oraz WIDEO z golem.

W poprzedniej kolejce Podbeskidzie przegrało na wyjeździe z Miedzią Legnica aż 1:6 i straciło nawet matematyczne szanse na utrzymanie. „Nasz ukochany klub, Podbeskidzie Bielsko-Biała po raz pierwszy w swojej historii spada z drugiego poziomu rozgrywkowego” - napisano wtedy w mediach społecznościowych Górali. W poniedziałek kibice bielskiej drużyny przyszli zobaczyć ostatni domowy mecz w tym sezonie. Rywalem był Chrobry, któremu już nie groził spadek do II ligi.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała – Chrobry Głogów, 20.05.2024 r.

Mecz z Chrobrym miał oprawę w ramach Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa, który przypada 29 maja. Przed pierwszym gwizdkiem 100 żołnierzy wniosło 100-metrową biało-czerwoną flagę. Odśpiewany został hymn Polski.

Do przerwy kibice nie zobaczyli goli, choć już w 12. minucie bliski szczęścia był Miroslav Ilicić, który spudłował w dobrej sytuacji, strzelając tuż koło dalszego słupka. Goście szybko stracili kontuzjowanego Dawida Hanca. W 39. minucie mocno z rzutu wolnego uderzył Mateusz Machaj i Patryk Procek popisał się dobrą interwencją.

Po przerwie Szymon Bartlewicz próbował efektownie przewrotką skierować piłkę do bramki. W odpowiedzi Matej Senić miał świetną okazję po dośrodkowaniu Maksymiliana Sitka, ale ją zmarnował - 52. minuta. Siedem minut później Procek uchronił swój zespół przed stratą gola po strzale Mikołaja Lebedyńskiego.

Lebedyński szukał gola aż znalazł w 69. minucie. Po rzucie wolnym Procek wypiąstkował piłkę pod nogi rywala. Bramkarza Górali, który znalazł się daleko od bramki za pierwszym razem wyręczyli obrońcy, ale Lebedyński zdążył z dobitką.

W 87. minucie Podbeskidzie po kontrze powinno wyrównać, jednak Sitek z kilku metrów strzelił w leżącego bramkarza gości Damiana Węglarza...

Seria Podbeskidzia bez zwycięstwa liczy teraz osiem ligowych meczów z rzędu.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chrobry Głogów 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Mikołaj Lebedyński (69)

Podbeskidzie: Patryk Procek - Michał Willmann (82. Michał Studnicki), Jan Hlavica, Matej Senić (61. Jaka Kolenc), Piotr Tomasik, Mateusz Ziółkowski (62. Bartosz Bernard) - Maksymilian Sitek, Daniel Mikołajewski, Radosław Zając (69. Jakub Kisiel), Maksymilian Banaszewski - Miroslav Ilicić (46. Marcel Misztal).

Chrobry: Damian Węglarz - Paweł Tupaj (63. Adrian Klimczak), Albert Zarówny, Mavroudis Bougaidis, Natan Malczuk, Dawid Hanc (26. Jakub Kuzdra) - Mateusz Machaj (63. Mateusz Ozimek), Patryk Mucha, Szymon Lewkot (72. Robert Mandrysz), Szymon Bartlewicz - Mikołaj Lebedyński (72. Tomasz Wojciechowski).

Żółte kartki: Ziółkowski, Tomasik - Machaj

Sędziował: Albert Różycki (Łódź)

Widzów: 2.274