OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/EPA/MATTEO BAZZI
Liga włoska. Juventus pokonał na wyjeździe AC Milan 1:0 w 9. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Bramki "Starej Damy" strzegł Wojciech Szczęsny, a do 74. minuty w jej ataku grał Arkadiusz Milik.

Juventus wygrał z Milanem. Szczęsny z czystym kontem

Od początku meczu przewagę miał Milan, ale od 40. minuty musiał grać w osłabieniu. Wówczas czerwoną kartką ukarany został obrońca gospodarzy Malick Thiaw. 22-letni Niemiec nieprzepisowo zatrzymał wychodzącego na czystą pozycję Moise Keana.

Po przerwie powoli kontrolę nad meczem przejmował Juventus i w końcu wykorzystał przewagę. W 63. minucie zwycięską bramkę strzałem z dystansu zdobył Manuel Locatelli, który w przeszłości był piłkarzem... Milanu.

Milan tym samym nie wykorzystał szansy powrotu na pierwsze miejsce w tabeli. Do prowadzącego Interu Mediolan, który w sobotę pokonał Torino 3:0, traci punkt. Juventus natomiast nadal jest trzeci, a jego strata do lidera wynosi dwa punkty. (PAP)

LIGA WŁOSKA w GOL24

Budowę zespołu trzeba zacząć od... porządnego szkoleniowca. Jesteśmy w połowie rundy jesiennej, więc sprawdźmy, którzy trenerzy są do wzięcia. W kilku klubach z pewnością mogą pojawić się zmiany, więc warto sprawdzić który trener może liczyć na angaż. Oto lista!Oto lista trenerów, którzy są bez kontraktów! Sprawdź kolejnych szkoleniowców, klikając w prawo!

Trenerzy bez kontraktów. Oni są do wzięcia. Marek Papszun, C...