MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Alarm smogowy w woj. śląskim. Stężenie pyłu zawieszonego bije rekordy [ZOBACZ TABELE SMOGU]

BP
Marsz Antysmogowy w Krakowie
Marsz Antysmogowy w Krakowie Kamila Buturla
Alarm smogowy! W poniedziałek na terenie województwa śląskiego prognozowane jest przekroczenie średniodobowego stężenia pyłu zawieszonego PM10. Najgorzej ma być na terenie Podbeskidzia.

Alarm smogowy w woj. śląskim:

Zgodnie z ostrzeżeniem Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w poniedziałek na obszarze całego województwa dopuszczalne dobowe stężenie pyłu zawieszonego PM10 będzie przekraczać dopuszczalną wartość 50 µg/m3.

Najwyższe stężenie, podobnie jak w poprzednich dniach, utrzymywać będzie się na Podbeskidziu. Tam zawartość PM10 w powietrzu może przekraczać 100 µg/m3.

W pierwszym tygodniu grudnia większość z 15 stacji badawczych na terenie województwa wskazywała przekroczenie normy PM10 niemal codziennie. Najgorzej było właśnie na terenie Bielska-Białej, gdzie norma jest przekroczona od początku miesiąca, a w sobotę stężenie wyniosło 232 µg/m3. Od początku miesiąca przekroczone są również normy w Ustroniu, Cieszynie i Żywcu.

Tylko nieco lepiej było w tym tygodniu w Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Gliwicach, Katowicach, Rybniku, Wodzisławiu Śląskim czy Zabrzu. W niedzielę najwyższe stężenie odnotowano w Wodzisławiu (157), Rybniku (142), Ustroniu (138) i Bielsku-Białej (132).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!