Allianz Milano - Aluron CMC Warta Zawiercie: Jurajscy Rycerze w ćwierćfinale Pucharu CEV

Siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie awansowali do ćwierćfinału Pucharu CEV
Siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie awansowali do ćwierćfinału Pucharu CEV fot. AluronCMC/Twitter
W rozegranym 18 stycznia rewanżowym meczu rundy play off Pucharu CEV Allianz Milano przegrał z Aluronem CMC Warta Zawiercie 0:3. Pierwszy mecz tych drużyn w Sosnowcu też wygrali Jurajscy Rycerze i awansowali do ćwierćfinały tych rozgrywek, a ich rywalem będzie w nim Asseco Resovia.

Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie w ubiegłym tygodniu zagrali fantastyczny mecz i pokonali w Sosnowcu Allianz Milano 3:0. Do awansu do ćwierćfinału Pucharu CEV podopieczni trenera Michała Winiarkiego potrzebowali dwóch wygranych setów w rewanżu w Mediolanie i bardzo szybko załatwili sprawę wygrywając w hali Allianz Cloud dwie pierwsze partie.

W pierwszym secie zawiercianie szybko odskoczyli gospodarzom od stanu 2:2 zdobywając pięć punktów z rzędu po zagrywkach Bartosza Kwolka. Włosi dwukrotnie dochodzili ich na jeden punkt, lecz wówczas Jurajscy Rycerze wrzucali wyższy bieg i znów odskakiwali rywalom wygrali tę partię 25:22.

Drugi set miał podobny przebieg. Aluron objął na początku prowadzenie 7:3, ale tym razem mediolańczycy nie pozwolili mu na powiększanie przewagi i cały czas byli blisko. Na chwilę udało im się nawet objąć prowadzenie 16:15. Trener Roberto Piazza dokonywał zmian szukając optymalnego zestawienia, ale znów górą był jego były asystent zasiadający na drugiej ławce Michał Winiarski ponownie wygrywając 25:22.

W tym momencie losy rywalizacji w play off były rozstrzygnięte i w trzeciej partii szkoleniowiec Warty wpuścił na boisko zmienników. Rezerwowi wspomagani jedynie przez Kwolka też dali radę i po zaciętym boju wygrali tego seta 25:23 kończąc spotkanie w Mediolanie w trzech partiach w ciągu niespełna półtorej godziny.

Aluron w konfrontacji uznawanej na przedwczesny finał Pucharu CEV dwukrotnie gładko ograł silny włoski zespół i już odniósł wielki sukces, ale nie zamierza na tym poprzestać. W ćwierćfinale rywalem siatkarzy z Zawiercia będzie Asseco Resovia. Pierwszy mecz odbędzie się w Rzeszowie.

Allianz Milano - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (22:25, 22:25, 23:25)

Allianz Kazijski, Reggers, Loser, Piano, Ishikawa, Porro, Catania (libero) oraz Mergarejo, Zonta, Dirlić, Vitelli, Innocenzi, Colombo (libero),

Aluron Tavares, Butryn, Kwolek, Clevenot, Zniszczoł, Bieniek, Perry (libero) oraz Schamlewski, Gąsior, Kozlowski, Szlacha, Łaba, Gregorowicz (libero)