Aluron CMC Warta Zawiercie - Projekt Warszawa: Zawiercianie po raz pierwszy awansowali do finału PlusLigi ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Bartosz Żołnierczyk
Siatkarza Aluronu CMC Warta wspierani gorącym dopingiem kibiców po raz drugi pokonali Projekt Warszawa i awansowali do finału PlusLigi  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Siatkarza Aluronu CMC Warta wspierani gorącym dopingiem kibiców po raz drugi pokonali Projekt Warszawa i awansowali do finału PlusLigi Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. bartosz żołnierczyk
W rozegranym 20 kwietnia drugim meczu półfinałowym PlusLigi siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie pokonali Projekt Warszawa 3:1. Zawiercianie po raz drugi wygrali z zespołem ze stolicy i po raz pierwszy w historii awansowali do finału. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Aluron CMC Warta Zawiercie - Projekt Warszawa.

Siatkarze z Zawiercia po raz pierwszy w historii awansowali do wielkiego finału PlusLigi. Aluron CMC Warta w sobotę po raz drugi pokonał w półfinale Projekt Warszawa i zagra o złoto z broniącym tytułu Jastrzębskim Węglem. Pierwszy mecz już w środę 24 kwietnia.

Rewanżowe spotkanie w Zawierciu rozpoczęło się z 45-minutowym opóźnieniem. Wszystko przez zaciętą pięciosetową walkę w Jastrzębiu-Zdroju i przedłużenie pierwszego półfinału. Komplet widzów w zawierciańskiej hali cierpliwie czekał jednak na pierwszy gwizdek sędziego, a później gorąco dopingował "Jurajskich Rycerzy" tworząc na trybunach fantastyczną atmosferę.

Projekt przyjechał do Jurajskiej Twierdzy z mocnym postanowieniem odrobienia strat i w pierwszym secie dominował na parkiecie, Warszawianie prowadzili 3:0, a później 13:7 i 18:13. Gospodarze zaczęli jednak mozolnie odrabiać straty i doszli rywali na jeden punkt przegrywając tylko 20:21. Końcówka należała jednak do przyjezdnych.

ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE - PROJEKT WARSZAWA

Przegrany set tylko podrażnił zawiercian. Drużynę Aluronu w drugiej partii poderwał do walki Bartosz Kwolek. To głównie za jego sprawą gospodarze wysoko wygrali tego seta 25:18. Trzecia partia była bardziej zacięta. Warta prowadziła już 19:12 m.in. dzięki świetnej grze Karola Butryna, ale warszawianie zmniejszyli dystans do dwóch punktów. Pierwszego setbola Projekt obronił, ale drugioego skończył Butryn przesądzając sprawę awansu do finału.

W czwartej partii obaj szkoleniowcy wpuścili na boisko zmienników. Okazało się, że rezerwowi zawiercian też okazali się lepsi od rezerwowych ze stolicy. Aluron wspierany przez szczelnie wypełniających trybuny kibiców wygrał tego seta 25:17 i całe spotkanie 3:1. MVP meczu wybrany został Bartosz Kwolek.

Aluron CMC Warta Zawiercie - Projekt Warszawa 3:1 (22:25, 25:18, 25:22, 25:17)/b]