Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec 2:2 Zagłębie dwa razy dogoniło Arkę

Marzena Bugała-Azarko
Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec TRANSMISJA NA ŻYWO + WYNIK Arka Gdynia i Zagłębie Sosnowiec w sobotę stoczą batalię o ucieczkę ze strefy spadkowej. Zagłębie Sosnowiec przegrywało w pierwszej połowie, jednak w 49. minucie wyrównał na 1:1 z rzutu karnego Vamara Sanogo. W drugiej połowie Arka strzeliła na 2:1, ale już 2 minuty później wyrównał Szymon Pawłowski.

Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec TRANSMISJA NA ŻYWO + WYNIK

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec w trzech wyjazdowych meczach ponieśli trzy porażki. Czwarta próba czeka ich w Gdyni, gdzie zmierzą się z Arką, która z kolei nie wygrała jeszcze na własnym stadionie.

Oba zespoły nie mają problemów kadrowych. Sosnowiczanie w ostatnich dniach intensywnie pracowali nad defensywą. Są bowiem zespołem, który stracił najwięcej goli w Ekstraklasie. Bramkarz beniaminka wyciągał piłkę z siatki już trzynaście razy. Arka jednak także ma swoją słabą stronę - skuteczność. Zaledwie pięć stzelonych goli to jeden z najsłabszych wyników w stawce.

Zagłębie w Gdyni wygrało po raz ostatni w sezonie 1981/82. Od tego czasu zaliczyło tam dwie porażki i dwa remisy.

Sędzią spotkania będzie Krzysztof Jakub z Siedlec.

Bezpośrednią relację z meczu przeprowadzi Canal+ Sport i nSport, natomiast tekstową relację na żywo dziennikzachodni.pl.