Kacper Derwisz

Kacper Derwisz

RedaktorGra.plKoszalin

1367 materiałów

W serwisie Gra.pl zajmuję się tematyką szeroko pojętych gier wideo jak i okołogrowej popkultury. Jako miłośnik retro tworzę materiały sławiące i przypominające tytuły i sprzęty z dawnych lat. Uważam Nintendo Switch za jeden z najlepszych sprzętów do grania wszechczasów, toteż i ta tematyka jest moją działką.

Jako gadżeciarz i miłośnik nowoczesnych technologii chętnie piszę też o nowościach dotyczących popularnych aplikacji, sprzętów i trendów technologicznych.

Bardzo lubię też rozmawiać z ludźmi, którzy dzielą moją pasję. Przeprowadziłem więc m.in. jeden z pierwszych wywiadów z Mistrzem Świata w Heroes of Might and Magic III oraz największym kolekcjonerem przedmiotów z Wiedźminem na świecie. Chętnie uczestniczę w konwentach i spotkaniach utrzymanych w tematyce gier, popkultury i fantastyki, takich jak Pyrkon.

Doświadczenie

W serwisie Gra.pl rozpocząłem pracę w listopadzie 2021 roku. Wcześniej jednak - odkąd nauczyłem się pisać i dorwałem komputer - pisałem hobbystycznie dla kilku mniejszych i większych serwisów i blogów traktujących o tematyce gier wideo. Wciąż aktywnie wspieram i wypowiadam się w największych branżowych społecznościach. Nigdy nie myślałem, że dziennikarstwo stanie się moim zawodem, jednak zawsze o tym marzyłem. Jeśli lubisz swoją pracę, to nigdy tak naprawdę nie jesteś w pracy, prawda? :)

O mnie

Jestem ogromnym pasjonatem i w nieco mniejszej skali kolekcjonerem gier wideo. Hobby to towarzyszy mi od zawsze, więc gry są dużą częścią mojego życia. Drugą pasją jest aktywność fizyczna. Te dwie rzeczy staram się łączyć - często gram maszerując na bieżni stacjonarnej. Jestem też świetny w grach tanecznych z serii Pump it Up!

Uważam, że wojny konsolowe nie mają sensu - lubię każdą platformę, na jakiej da się grać, jednak jako wiodącą zazwyczaj wybieram konsole firmy Sony. Szczególne miejsce w moim sercu zajmują sprzęty przenośne i niezmiernie cieszy mnie rozwój przesyłania strumieniowego na urządzenia mobilne. Jestem ogromnym fanem starszych odsłon serii Assassin's Creed i szeroko pojętej sceny retro.

Prywatnie szczęśliwy mąż, syn, brat i miłośnik piesków. Z zawodu nauczyciel wychowania fizycznego, pedagog i emerytowany tancerz tańca towarzyskiego.

Rozwiń opis

Najpopularniejsze