Awansowali na inną półkę

Grzegorz Lisiecki
W finale Polacy wypunktowali Czechów
W finale Polacy wypunktowali Czechów fot. arkadiusz gola
Polska reprezentacja hokeistów na trawie wygrała mistrzostwa Europy Grupy B do lat 16, które odbyły się w Siemianowicach Śląskich.

W finałowym pojedynku podopieczni trenera Tomasza Kawy rozbili Czechów 10:3.
- Za dwa lata, w Grupie A, czekać na nas będą zespoły z innej półki: Anglia, Hiszpania czy Holandia - zaznacza szkoleniowiec polskiego zespołu.

Na boisku Kompleksu Sportowego "Siemion" finałowy pojedynek oglądało półtora tysiąca kibiców. Polacy, którzy w grupie wygrali wszystkie spotkania, rozpoczęli nerwowo i po golu Martina Capoucha przegrywali 0:1. Między 19 a 32 minutą trzy bramki zdobył jednak kapitan naszej reprezentacji Maciej Wejerowski i Polacy nie oddali inicjatywy już do końca meczu. Losy finałowego pojedynku nie zmieniły się nawet po żółtych kartkach w II połowie - grając w ósemkę nasz zespół stracił wprawdzie bramkę, ale także gola zdobył!

- Na początku był lekki stres, ale potem zaczęliśmy strzelać bramki i poszło z górki - mówił po meczu Maciej Wejerowski. Gracz Startu Gniezno - z 16 trafieniami - został najlepszym strzelcem turnieju. - Potwierdziło się to, o czym słyszeliśmy już przed turniejem; byliśmy najlepiej przygotowani taktycznie - dodał.

Polacy również fizycznie dominowali na boisku, chociaż Czesi rozegrali o jeden mecz mniej - do Siemianowic nie przyjechali Białorusini, ponieważ ich federacja za późno złożyła wnioski wizowe.

WYNIKI Finał: Polska - Czechy 10:3 (4:1). Mecz o trzecie miejsce: Chorwacja - Portugalia 3:6 (3:2), mecz o piate miejsce: Bułgaria - Grecja 2:1 (1:0), mecz o siódme miejsce: Ukraina - Turcja 2:0 (1:0).