Aż 26 kolizji na zabrzańskich drogach w zaledwie dwa dni....

  Aż 26 kolizji na zabrzańskich drogach w zaledwie dwa dni. Przyczyną trudne warunki

  NAU

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Aż 26 kolizji na zabrzańskich drogach w zaledwie dwa dni. Przyczyną trudne warunki

  ©Śląska Policja

  Zabrzańscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Tylko przez dwa pierwsze dni tego tygodnia doszło aż do 26 kolizji. Zimowa aura może przysporzyć kierowcom problemów. Śliska nawierzchnia, opady śniegu, błoto pośniegowe - to wszystko powoduje, że na drogach jest ślisko i niebezpiecznie
  Aż 26 kolizji na zabrzańskich drogach w zaledwie dwa dni. Przyczyną trudne warunki

  ©Śląska Policja

  W poniedziałek i wtorek na zabrzańskich drogach doszło aż do 26 kolizji. Zaczęło się już od wczesnych godzin porannych, kiedy to mieszkańcy zaczęli wyjeżdżać do pracy. Na szczęście nie było ofiar tych zdarzeń drogowych i wszystko kończyło się na uszkodzeniach pojazdu, czy infrastruktury drogowej.

  Od kilku dni trzyma mróz, oblodzenie jezdni oraz opady śniegu i marznącego deszczu spowodowały , iż wielu kierowców nie potrafiło zapanować nad kierowanymi pojazdami.
  Niestety często przyczyną zdarzeń było niedostosowanie prędkości do zaistniałych warunków drogowych, niezachowanie właściwego odstępu od poprzedzającego pojazdu, ale również zwykła nieuwaga. Największa liczba zdarzeń nastąpiła w centrum, gdzie odnotowano 16 kolizji.

  Z powodu niedostosowania prędkości do warunków drogowych 20-letni kierujący toyotą w Biskupicach uderzył w drzewo. Z tego samego powodu straciła panowanie nad pojazdem kierująca fordem na ul. Melżyńskiego, w efekcie czego prowadzony przez nią samochód uderzył w podporę baneru reklamowego.

  Nadmierna prędkość spowodowała również poślizg opla i uderzenie pojazdu w przydrożne drzewo na ul. Wolności. Z kolei nieuwaga i niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu była przyczyną stłuczki renaulta z nissanem na ul. Roosevelta. To tylko kilka przykładów z wielu niebezpiecznych sytuacji drogowych jakie zaistniały w Zabrzu w ostatnich dniach.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim


  Dni wolne w 2019 roku


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY