Bezpieczne wakacje, bezpieczne powroty

art. sponsorowany
Kiedy zbliża się data wyczekiwanego od wielu miesięcy urlopu, staramy się zapomnieć o wszelkich troskach, przy okazji zapominając także o swoim bezpieczeństwie. Niestety, wypadki zdarzają się również (a może zwłaszcza) podczas wakacyjnej beztroski.

Bezpieczna beztroska
- Bardzo często zapominamy, że w razie wypadku, możemy potrzebować pomocy w znacznie szerszym zakresie niż sama opieka medyczna gwarantowana przez EKUZ - mówi Marcin Pabiś – Kierownik Biura Ubezpieczeń Odpowiedzialności Cywilnej i Ochrony Prawnej Concordii Ubezpieczenia. - Na przykład usztywnienie nogi po zabiegu uniemożliwia nam powrót do kraju w standardowych warunkach i będziemy musieli opłacić specjalistyczny transport. Może się także okazać, że bariera językowa utrudni komunikację z miejscową ludnością i z pracownikami szpitala, co sprawi, że oprócz bólu, będziemy cierpieć z powodu niepotrzebnego stresu.

Ubezpieczenie turystyczne pomoże nam zatem w uniknięciu tego typu stresu, ponieważ w razie jakichkolwiek kłopotów językowych, zagwarantowana jest pomoc wykwalifikowanego tłumacza.

Zanim wrzucisz piąty bieg
Polacy bardzo chętnie jako wakacyjny środek transportu wybierają własny samochód. Zajmujemy pod tym względem drugie miejsce w Europie. W tym roku aż 60% z nas wyjedzie na urlop własnym autem.

- W ubezpieczeniu Auto Assistance, bez opłaty dodatkowej składki, rozszerzyliśmy zakres terytorialny o terytorium Rosji (część europejska), Ukrainy, Białorusi oraz Albanii – mówi Mariusz Gilicki – Dyrektor Biura Ubezpieczeń Komunikacyjnych Concordii Ubezpieczenia. - Dzięki temu nasi Klienci mogą czuć się bezpiecznie również w czasie wyjazdów za wschodnią granicę.

Zadbaj, żebyś miał do czego wracać
7 na 10 włamań pozostaje bez wykrycia sprawcy, a właściciele okradzionych mieszkań i domów w większości przypadków nie mogą liczyć na zwrot zagrabionych przedmiotów. Jedynym ratunkiem pozostaje zatem zwrot równowartości za skradzione wyposażenie mieszkania od ubezpieczyciela. Co można ubezpieczyć?

- Ubezpieczyć można praktycznie wszystko. Od sprzętu RTV/AGD zaczynając, po odzież, biżuterię i przedmioty kolekcjonerskie, na stałych elementach, takich jak stolarka drzwiowa czy okienna, kończąc. Co ważne, do ochrony można też włączyć mienie składowane w garażu, piwnicy lub innych pomieszczeniach gospodarczych – mówi Jacek Chojnacki – Kierownik Biura Ubezpieczeń Majątkowych Concordii Ubezpieczenia.

Zapraszamy na ConcordiaUbezpieczenia.pl

Wideo

Materiał oryginalny: Bezpieczne wakacje, bezpieczne powroty - Głos Wielkopolski

Dodaj ogłoszenie