Bieg Katorżnika 2014 w Kokotku 15-17 sierpnia [PROGRAM +...

  Bieg Katorżnika 2014 w Kokotku 15-17 sierpnia [PROGRAM + ZDJĘCIA]

  Aneta Kaczmarek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bieg Katorżnika 2013. W tym roku będzie jeszcze trudniej
  1/18
  przejdź do galerii

  Bieg Katorżnika 2013. W tym roku będzie jeszcze trudniej ©Fot. Monika Piosek

  Bieg Katorżnika, hitowa impreza Wojskowego Klubu Biegacza "Meta" Lubliniec, to jeden z najpopularniejszych, ale i najtrudniejszych biegów masowych w Polsce. Mimo relatywnie krótkich dystansów - od kilkuset metrów do ok. 10 km, zmusza uczestników do ekstremalnego wysiłku.
  Trasa Biegu Katorżnika, wytyczona wokół jeziora Posmyk w lublinieckim Kokotku, pełna jest błota, ostrych traw i szuwarów, głębokiego piachu, ale też wymyślnych sztucznych przeszkód, które kreują tu organizatorzy. Drabinki z metrowymi dziurami pomiędzy szczeblami, drut kolczasty czy wąskie rury i przepusty wodne - to tylko część ich arsenału.

  Na popularność tego biegu niewątpliwie ma wpływ legenda jednostki wojskowej komandosów z Lublińca, którzy są organizatorami imprezy. Ważna jest też atmosfera: wspólny wieczór przed biegiem oraz wspólny piknik po biegu.

  - Bieg Katorżnika był pierwszym tego typu przedsięwzięciem, z tak niecodziennymi trofeami jak ciężkie końskie podkowy zamiast tradycyjnych medali czy specjalnie zaprojektowane koszulki z umieszczonym na nich mottem biegu: "Katuje, upadla i miesza z błotem" - mówi Krzysztof Szwed, rzecznik "Mety".

  Dotychczas Bieg Katorżnika był jedyną liczącą się imprezą surwiwalową, teraz jest ich już kilka. Nie wpłynęło to jednak na zmniejszenie zainteresowania biegiem - wręcz przeciwnie. Zapisy ogłoszone 8 miesięcy przed zawodami, trwały dokładnie... 5 minut!

  Do tej pory zgłosiło się już 1198 dorosłych i 231 dzieci. Wśród zgłoszonych jest 13 Niemców, 11 Amerykanów, 10 Holendrów, 10 Słowaków, 3 Anglików, 2 Belgów, 1 Czech, 1 Francuz i 1 Ukraińca - wylicza Zbigniew Rosiński - wiceprezes "Mety" i zarazem dyrektor zawodów.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo